Що треба знати про технічний огляд

29.04.2005, 13:04 Переглядів: 2 254
За повсякденними клопотами про нього можна і забути. Тому нагадаємо, з початку року тест на справність і комплектність проходять автомобілі непарного року випуску. Компанію їм складає транспорт підприємств та організацій, якому належить перевірятися раз на рік. Цього року для деяких категорій авто збільшились ставки транспортного збору.

За повсякденними клопотами про нього можна і забути. Тому нагадаємо, з початку року тест на справність і комплектність проходять автомобілі непарного року випуску. Компанію їм складає транспорт підприємств та організацій, якому належить перевірятися раз на рік. Цього року для деяких категорій авто збільшились ставки транспортного збору. Пов'язано це зі змінами, внесеними в Держбюджет, а діяти вони почали з 31 березня цього року. Однак ті, хто встиг пройти техобслуговування до цієї дати, доплачувати нічого не будуть. Більш детальні роз'яснення читачам “Телеграфа” дає старший державтоінспектор відділення технічного нагляду ДАІ Кременчука Володимир Шевченко.
- Які документи потрібно мати для того, аби пройти техогляд?
- Власник повинен пред’явити паспорт, реєстраційний документ, квитанції про сплату за техогляд і встановлену суму транспортного податку. Також перевіряється наявність посвідчення на право керування авто і медичної довідки.
- А як щодо поліса обов’язкового страхування цивільної відповідальності?
- Наразі Державтоінспекція не має правових підстав, аби контролювати наявність страхового поліса, і при проведенні огляду він не є обов’язковим, а лише рекомендованим документом.
- Скільки коштує техогляд?
- Для автомобіля і автобуса це 19,39 гривень; мотоцикла, моторолера, причепа, напівпричепа – 16,39 грн. Технічний огляд проводиться на станціях діагностики ДАІ на спеціальному обладнанні, а це коштує 34 гривні. Крім цього платиться податок з власників авто. (Суми транспортного податку див. у таблиці. – Ред.)
Нагадаємо, правилами дорожнього руху забороняється подальша експлуатація автомобілів, які не пройшли техогляд, і ДАі має право вилучати номерні знаки таких автомобілів.

Як вирахувати розмір податку

Приклад
Марка автомобіля ВАЗ 21063. Ставка податку на рік з 100 см.куб. об'єму циліндра 4 грн. Об'єм циліндра см.куб. (указаний в техпаспорті) 1295. Беремо 1295 см.куб. ділимо на 100 та множимо на 4 грн. Сума податку становитиме 51 грн. 80 коп. 
Автор: bulashev
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх