Ринок залишився без пиріжків

22.04.2005, 17:04 Просмотров: 1 091
Є перші жертви боротьби зі стихійною торгівлею в місті: торговцям їжею на алеї Придніпровського парку “вирубили” електроенергію. Смажити пиріжки тепер ніяк. Підприємці скаржаться в прокуратуру на директора ринку. Той посилається на приписи енергонагляду, санстанції та міської влади.
Директор ринку 'Придніпровський' Олександр Афтеній (крайній справа) відключив електрику підприємцям, порадивши спочатку отримати дозволи на торгівлю у виконкомі
Фото: Дмитрий Бабец

Що не кажіть, а купувати пиріжки прямо на виході з ринку “Придніпровський” відвідувачам зручно. Та за ліквідацію “пиріжкового” бізнесу взялися серйозно. Підприємці, що торгують їжею, надали “Телеграфу” копію скарги до прокуратури на дії директора ринку Олександра Афтенія, який вимагає згортати торгівлю. На їхню думку, така вимога є неправомірною. Підприємці наголошують на тому, що примусове звільнення території від того чи іншого майна може відбуватися лише за рішенням суду.
Термін дії їхніх дозволів на торгівлю вичерпався 31 березня. У виконкомі ж, за словами підприємців, і не відмовляють у наданні нових дозволів, але й не сприяють. “Хіба наша вина у тому, що нам не надали дозволів і змусили працювати незаконно?” – каже приватний підприємець Зінаїда Черненко. Торговці підкреслюють: вони зареєстровані у податковій і сплачують єдиний податок з власного малого бізнесу. Нові місця, як вони кажуть, їм не запропонували, тож позбавили роботи близько п’ятдесяти осіб (підприємці і наймані працівники).
Коментуючи “Телеграфу” “пиріжкову” ситуацію, директор ринку “Придніпровський” Олександр Афтеній каже, що не має жодного відношення до торгових місць за межами ринку (це територія міста). Він, мовляв, лише виконує прохання міської влади сприяти ліквідації стихійної торгівлі (лист від 13.04.05 за підписом віце-мера з торгівлі Олександра Бикова, де, в свою чергу, є посилання на заборону санстанції торгувати харчовими продуктами біля ринку “Придніпровський”).  Пан Афтеній демонструє і припис енергонагляду щодо термінового усунення порушень – торговці беруть електрику від ринку. “На сьогодні підприємці не мають дозволів на торгівлю, тому електроенергію я їм відключу, – каже директор ринку. – Я не знаю, як наразі дивляться санстанція, екологічна служба на те, що зробили з парком”. Олександр Афтеній показує місця зливу під дерева відпрацьованої олії після смаження пиріжків та сміття після денної роботи торговців їстівними “припасами”, і наголошує: вигрібати бруд доводиться двірникам ринку.
Натомість підприємці заперечують: вони доплачують двірникам (по гривні з кожної точки торгівлі їстівним) за прибирання території, до того ж за власний кошт встановили урни. “Ми готові облагородити територію парку, доглядати за нею, готові виконати всі вимоги контролюючих органів,” - кажуть торговці.
Позицію міської влади ми з’ясовували у віце-мера з питань торгівлі Олександра Бикова. Він вважає, що на ринку достатньо точок громадського харчування і без пиріжків на парковій алеї. А на ринках міста, за його словами, дві з половиною тисячі вакантних місць, де можуть розміститися підприємці. Але ж вони хочуть торгувати на парковій алеї.
“Ми принципово не проти торгівлі, але головним я поставив питання безпеки життя та здоров’я кременчужан, – зауважує пан Биков. – Ми не видаватимемо дозволи на торгівлю, доки свій дозвіл не дасть санепідемстанція. Намети забруднені, а де підприємці миють руки? Минулого року виявили реалізатора, хворого на туберкульоз!”  Загалом же, як зазначає віце-мер з торгівлі, нові міські правила розміщення виносної торгівлі, затверджені останньою сесією, передбачають надання дозволів на торгівлю виконкомом після узгодження з архітектурою дизайну споруди, вирішення питання в земельному управління про оренду землі (до цього торговці в парку за землю не платили) і узгодження із санстанцією.
СЕС не змінила своє рішення щодо заборони торгівлі в парковій зоні. Протистояння підприємців продовжується. Електрику їм таки відключили і змусили вибратися за 30 метрів від ринку. Проте “пиріжечники” так і стоять у парку. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх