Мер звітував, Стасюк критикував

14.04.2005, 14:04 Просмотров: 1 150
7 квітня на сесії мер звітував перед депутатами міськради про діяльність виконкому. «Часто гості нашого міста кажуть: щоб оцінити комфортність життя в Кременчуці – треба з нього виїхати», - міський голова вважає результат дій своєї команди цілком достатнім. Натомість Валентин Стасюк відмовився визнати роботу виконавчої влади позитивною..
Єднання голів міської та обласної ради
Фото: Дмитрий Бабец

“Ми  позбулися класичних міських проблем – виробничої кризи і кризи неплатежів, вимушеного безробіття та заборгованостей із соціальних виплат”, -міський голова зробив акцент на позитиві. Як негатив він відзначив обмежене фінансування Кременчука – лише 65% від мінімальних потреб. Через це доводиться основну частину власних доходів міста (місцеві податки та збори) спрямовувати на освіту та медицину, тоді як фінансувати їх повинна держава.  Фраза “незважаючи на вкрай обмежене бюджетне фінансування” лунала у доповіді мера не раз: і тоді, коли він говорив про комунальне господарство, і про фізкультуру та спорт. Та навіть роботу комунальних служб (а на неї найчастіше нарікають кременчужани) міський голова вважає достатньою для забезпечення життєдіяльності міста. До числа досягнень він відніс і поліпшення водозабезпечення Крюкова завдяки будівництву резервуара та стабільну роботу більшості кременчуцьких підприємств.
Запитань меру не задавали. Та слідом за ним на трибуну вийшов депутат Валентин Стасюк зі словами: “Не погоджуюсь, що робота міської влади позитивна”. Пан Стасюк перерахував владні недоліки (11 пунктів), більшість із яких стосувалася незаконного будівництва та ущільнення існуючої забудови всупереч інтересам мешканців, нераціонального використання землі та міського майна. Ось лише декілька прикладів: міськвиконком програв суд приватному підприємцю, що побудував без дозволу кафе “Колиба” у природоохоронній зоні парку “Придніпровський”; по самому парку їздять іномарки; влада виділила безплатно землю під шість заправок, хоча її можна було продати з аукціону; комп’ютерний клуб, побудований всупереч будівельним нормам (“Next Level”) стоїть і досі, хоча сесія зобов’язала його знести.
Депутат Анатолій Литвиненко на правах екс-мера побажав Миколі Глухову “більше твердості” і наголосив, що за нерозумні земельні рішення несуть відповідальність і самі депутати, оскільки приймають їх на сесії.
Присутній на сесії гість – голова облради Володимир Гришко привітав Миколу Глухова з “мудрим звітом”. Критика, на його думку, то нормальне явище в роботі. До речі, мер швидко на неї відреагував. На апаратній нараді він дав доручення службам перевірити всі факти, наведені депутатом Стасюком, і посилити контроль за виконанням рішень сесій міськради. Слідом за  депутатами звіт міського голови почує громада Кременчука: незабаром пройдуть традиційні зустрічі.

Що не хвороба, то державна програма

Голова облради знає, як наповнити місцеві бюджети

Виступаючи на сесії міської ради в Кременчуці, голова облради Володимир Гришко звернув увагу на ринковий збір, який чомусь не потрапляє в належних обсягах до міського бюджету. До речі, користуючись нагодою, до голови облради звернулися з листом кременчуцькі підприємці, які написали про “обдиралівку” на ринку та масовий тиск на них. Володимир Гришко передав лист прокурору міста пану Павлійчуку.
“Я знаю, за рахунок чого можна наповнити місцеві бюджети”, - заявив пан Гришко. Він мав на увазі не тільки незібраний ринковий збір і збиткові підприємства (за них критикував міську владу), а й зміну принципів розподілу фінансів на державному рівні. “За рахунок скорочення державних програм треба поповнити місцеві бюджети…А в нас що не хвороба – то державна програма! Купуються непотрібні ліки. Програми створювалися минулою владою під розкрадання!” – різко висловився Володимир Гришко. На його думку, треба відходити від централізованих закупівель і надати міським органам влади більшої самостійності. Пан Гришко має намір просувати свою ідею збільшення фінансування територіальних громад на всеукраїнському з’їзді рад. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх