Житло в кредит

26.02.2012, 08:30 Просмотров: 8 838 Комментариев: 20

«ТелеграфЪ» дізнавався про найдешевшу іпотеку

Житло в кредит

 

Банкіри переконують: кредит на житло за програмою Державної іпотечної установи доступний навіть позичальникам із середнім для Кременчука доходом. Проте, якщо взяти до уваги підрахунки, сім'ї з офіційним доходом у 5 тис грн доведеться  20 років жити на половину цієї суми – фактично в усьому собі відмовляти.


Після затишшя, спровокованого фінансовою кризою, банки відновлюють іпотечне кредитування. Але для кого і наскільки на сьогодні є «підйомними» кредити на житло? Щоб з'ясувати це, ми, перш за все, звернулися до іпотечних програм, які пропонують банки, поцікавившись їхніми інтернет-порталами. На сьогодні стандартні умови кредитування – під 17-22% річних. Вони, як правило, коливаються у залежності від терміну кредитування. Проте з кінця минулого року відновила роботу з кредитування Державна іпотечна установа (ДІУ, сайт – ipoteka.gov.ua). Вона рефінансує банки, які є партнерами програми, під 11% річних, а ті в свою чергу встановлюють «націнку» для клієнтів, та все одно іпотечний кредит обійдеться дешевше. ДІУ надає перевагу тим банкам, відстокові ставки для клієнтів у яких не вищі за 15%. Суть програми пояснив Олександр Лагно, заступник керуючого філією Придніпровське РУ банку «Фінанси та Кредит»:


– Суть програми, яка реалізується спільно з Державною іпотечною установою: ДІУ рефінансує (можна сказати кредитує) банк, і за рахунок цього людина отримує кредит на житло під більш низькі відсотки, порівняно зі стандартними умовами банків. Банк самостійно встановлює відсоткову ставку за такими кредитами, виходячи з собівартості операції та ризику неповернення кредиту. Банк «Фінанси і кредит» співпрацює з Державною іпотечною установою близько п‘яти років, на час кризи програма тимчасово не діяла. Але зараз кредитування під пільгові відсотки відновлене. Враховуючи невисоку процентну ставку, відносно невеликий рівень першого внеску та тривалий термін кредитування (до 30 років), навіть звичайній сім‘ї з середнім доходом ці умови під силу. Але до уваги беруться офіційні доходи.


За умовами ДІУ, потенційний позичальник має бути громадянином України і на момент закінчення терміну погашення кредиту не досягти пенсійного віку. Але останню умову можна обійти, якщо є платоспроможний поручитель. У Кременчуці за програмою ДІУ є можливість отримати іпотечний кредит від 75 тис грн до 500 тис грн. У цілому стандарти ДІУ для фінустанов практично однакові, але банки можуть встановлювати певні додаткові вимоги, деталізуючи їх на свій розсуд. Деякі кредитують спільно з ДІУ лише новобудови (за конкретними адресами). Даних про такі об'єкти у Кременчуці ми не знайшли. Інші банки, як, наприклад, «Індустріалбанк», кредитують лише житло на вторинному ринку.


– Наш банк встановлює умови до «віку» нерухомості, – коментує Ольга Тедік, начальник кредитного відділу управління роздрібних операцій АКБ «Індустріалбанк». – Якщо це квартира у будинку, зведеному до 1980 року, термін кредитування – 20 років; якщо житло збудовано після 1980 року – тоді можна отримати кредит на максимальний термін, 30 років. Обов'язковими при укладанні договору про іпотечний кредит є страхування життя позичальника, нерухомості, яку він купує, і так зване титульне страхування – ризику втрати права власності. Це додаткові річні платежі. При цьому життя та нерухомість страхуються на весь строк кредитування, титульне страхування — тільки на 3 роки з моменту набуття права власності на нерухомість.

 

Вимоги ДІУ до фінансового стану позичальника


1. Витрати позичальника на обслуговування боргу за іпотечним кредитом повинні складати не більше 45% від сукупного доходу сім'ї.
2. Витрати по всіх періодичних зобов’язаннях позичальника та його родини (квартплата, обслуговування боргів за договором іпотеки та по інших кредитах) повинні складати не більше 50% від сукупного доходу сім'ї .
3. Обов'язковий перший внесок за кредитом – 25% від вартості предмету іпотеки.
4. У разі, якщо при проведенні розрахунків використовуються чисті сукупні доходи родини позичальника (це можуть бути не лише чоловік або дружина, але й інші родичі), члени родини позичальника обов’язково повинні виступати поручителями за іпотечним кредитом.

 

Найдешевші ставки за іпотекою спільно з Державною іпотечною установою


«Індустріалбанк» – 15%
«Кредитпромбанк» – 15%
«Терра Банк» -14 – 14,5% (залежно від терміну кредитування і першого внеску)
«Фінанси та Кредит» – 13,99% – 14,99% (залежно від терміну кредитування і першого внеску)
(за даними інтернет-сайтів банків та ДІУ)

 

Маєш офіційно 5 тис грн – можеш претендувати на іпотеку


За підрахунками, які допомогла зробити Ольга Тедік, кредит за програмою ДІУ може отримати навіть сім‘я з сукупним доходом у 5 тисяч гривень, якщо вона не зв‘язана іншими кредитами.


Беремо такі умови: іпотечне кредитування на 20 років на нерухомість ціною 160 тис грн (20 тисяч $). За ці гроші зараз у Кременчуці можна купити однокімнатну квартиру або, якщо дуже пощастить, двокімнатну без ремонту десь у Крюкові або в кінці Молодіжного. Погашення: рівними частинами щомісяця виплачується «тіло» кредиту (сума без відсотків), відсотки нараховуються на залишок. За цією схемою щомісячна сума платежу зменшується (у нашому прикладі від 2 тис грн до 506 грн). Втім, зрозуміло: якщо сім'я візьме такий кредит, то протягом 20 років або відмовлятиме собі навіть у невеликих радощах життя, або кредит доведеться тягти всією родиною, разом із батьками.

Комментарии: 20

0
26 февраля 2012 09:25

Всем доступное жилье!!!

0
0
26 февраля 2012 10:21

«Фінанси та Кредит» норм Банк ,когда был кризис дали нам кредит 150 тыс гривен,за 4 года погасили))) хоть и брали на 20 лет)
на то Время мы взяли Квартиру 2 комнатную за 250 тыс,

160 тис грн (20 тисяч $). За ці гроші зараз у Кременчуці можна купити однокімнатну квартиру або, якщо дуже пощастить, двокімнатну без ремонту десь у Крюкові або в кінці Молодіжного

а чем вас не устраивает Молодежный??? так написали как ето Зона

0
0
26 февраля 2012 11:04

Берем среднюю зарплату, вычитаем текущие расходы и сравниваем с условиями банков. Единственное доступное жилье у получаткля средней зп, это место на кладбище. Покращання шагает по стране.

0
0
26 февраля 2012 11:58

Контролер Реальности,
Нада просто уметь работать и зарабатывать)

0
0
26 февраля 2012 13:15

Вот банки и умеют "зарабатывать"!
А если серьезно: вот пойдут все "уметь и зарабатывать", а кто же тогда работать будет? Лечить, учить и т.д? Тогда никаких денег не хватит ... .

0
1 537
26 февраля 2012 13:16

сім‘я з сукупним доходом у 5 тисяч гривень" это еще постараться надо официально такую зарплату иметь.Например где? Опять же, даже если есть такой доход, отдать 2 т.грн в месяц,плюс комуналка, что тогда кушать, извините?
Цитата: Willain
Нада просто уметь работать и зарабатывать)

С такими знаниями языка ты точно много зарабатываешь.

0
0
26 февраля 2012 14:27

маю офіційний дохід 12 тис. - іпотеку не потягну

0
0
26 февраля 2012 15:25

Іпотека по українськи - розсадник корупції (ДІУ+банк) та повна обдиралівка людей. Таких скажених відсотків немає ні в одній європейській країні. У Німеччині можна легко взяти кредит під 5% (знаю точно), у Франції навіть під 4%, в Польщі і то 8%. З якого дива банки з 11% на 15% перескакують, не жирно 4% знімати, які в них ризики ,якщо вони з бюджету фінансуються? Припинили з бюджету давати їм дармові кредити, то й вони призупинили кредитування. В рекламних буклетах пишуть байки про доступність.Сам хотів в 2007 році брати, та Слава Богу викрутились без них "благодійників".

0
291
26 февраля 2012 16:10

"Таких скажених відсотків немає ні в одній європейській країні". Согласна, банки живут за счёт простых людей, но и без кредита на квартиру долго прийдётся собирать и жить не извесно где.
"Банкіри переконують: кредит на житло за програмою Державної іпотечної установи доступний навіть позичальникам із середнім для Кременчука доходом"
Банкиры говорят, но не факт, что так легко взять кредит по такие проценты. 4 года назад брала кредит 200 тыс. грн., а за 15 лет должна отдать 720 грн (это без страховки ежегодной). Купить можно не только ещё одну квартиру, как написано в статье, а много.....

0
0
26 февраля 2012 16:36

Аппетит у банков нездоровый. Одно слово: ростовщики ... .

0
353
26 февраля 2012 17:16

Контролер Реальности,
это же банки, а благотворительные фонды...

0
0
27 февраля 2012 08:22

vit,
Не потянете дать или взять ????

0
0
27 февраля 2012 09:51

ипотека в нашей стране - анрил...

0
0
27 февраля 2012 11:06

Возьмите калькулятор и посчитайте - ВЫГОДНЕЕ СНИМАТЬ жилье. И район можно выбрать, и ремонт уже готов, и мебель по желанию и по карману.. Инвестиционная привлекательность покупки жилья отсутствует. Да и спад цен ожидается на недвижимость. Почитайте в Интернете.

0
0
28 февраля 2012 05:31

Аренда квартир вдвое выгоднее покупки

0
0
29 февраля 2012 12:30

Я тоже считаю,что гораздо выгоднее снимать жилье.Копи-копи на квартиру или же бери кредит,гробь свое здоровье так как последнее надо в банк отдать,а потом,если повезет выплатить и жить тихонечко умирая,бегая по больницам!Куда опять же нужны деньги и немалые

0
0
6 марта 2012 09:18

В Европе давно уже никто не пытается купить жилье! Практически все живут в съемном. Но там законодательно лучше регулируется этот аспект.

0
0
24 июля 2012 16:50

fuf4eno4ek, ага, только поймай любого европейца и спроси о него что ему надо для счастья и он тебе в первую очередь зарядит о недвижимости и жилье, живут на сьемном либо молодежь либо откровенные бичи-бездельники, вменяемый буржуин к пенсии как раз либо выплатит ипотеку либо заработает и купит квартиру или домик.
Любителям считать и пересчитывать - от суумы к выплате - кредит (за тупой термин "тело" - Ольгу Тедик предать анафеме ибо матерые экономисты за такие выражения плюют в лицо))) и проценты отнимай цену аренды аналога, вот то и будет "переплата" 10, 20, 30, 40 лет арендуй, но оно останется дядино, а в случае кредита - со скрипом и потом, но становится твоим.

zzzzzz, печально конечно, но нынче как раз знание языка и умничанье дают ту убогую з\п в 2000, а при желании работать и заработать, не строя покерфейсы и краснодипломного умника из себя, реально иметь 6-7 тыс., по крайней мере для мужика.
Что бы отдать 720 тыс. это надо еще постараться растянуть выплату на 20 лет? Хотя где взялась такая сумма, мне лень считиать, но ближайший инеткалькулятор (правда без страховок и прочих мелочных затрат) при 15% годовых выдал 410 000, т.е. 250 000 переплаты, со стартом выплат с 2670 и далее на понижение, сравнивая с арендой, на вскидку и для ровного счета - 570 грн., получается 2100 в месяц - 70 грн. в день - раз в маке покушать)

0
0
8 ноября 2012 14:39

У нас белый доход 4500 грн (3 человека семья), хотим взять кредит на 100 тыс грн на 10 лет. ВСЕ банки нам отказали, даже если ипотека будет на 30 лет. А то что к белым доходам еще и куча леваков никого не волнует. Если нету детей, тогда этой суммы достаточно, а с ребенком - нет.

0
0
8 ноября 2012 16:18

Medvedica,
все правильно - отнимите от ваших оф. доходов 3 прожиточных минимума и ком услуги и посмотрите что останется - вот это остаток и есть ваш платеж по кредиту, нормальный банк не поверит в ваши левые доходы, так как это нельзя проверить.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх