Вода і тепло дорожчатимуть

8.04.2005, 10:04 Просмотров: 1 263
Комунальники наполягають, що чинні тарифи не перекривають їх витрати з надання послуг. А тому вони вкотре пропонують виконкому міської ради підвищити плату за воду, підігрів води, каналізацію та тепло. Якщо пропозицію затвердять, підвищення буде відчутним для гаманців кременчужан..

“Востаннє тарифи переглядалися у 2003 році, з тих пір одна лише мінімальна зарплата стільки разів збільшувалася, - пояснює Олександр Пісковий, заступник генерального директора КП “Кременчукміськводоканал”. - Наші витрати з утримання водопостачальної та каналізаційної мережі значно зросли. Майже вдвічі більше доводиться витрачати на пальне, збільшилися витрати на оплату електроенергії, до того ж підвищувалася заробітна плата і разом з тим соціальні відрахування. Більше доведеться витрачати на ремонті роботи. Сума витрат у 2005 році у порівнянні з витратами, врахованими в тарифах два роки тому, зросте майже на 8 мільйонів гривень. До того ж ціни на складові тарифу продовжують зростати з великою швидкістю.”
Отже, міськводоканал пропонує збільшити тарифи для населення у 1,4 раза. Тобто за кубометр води з крана ми платитимемо 75 копійок, а за кубометр води, що пішла в каналізацію – 73 копійки. Якщо у вас є лічильник, будете оплачувати за фактом. Якщо ви платите за нормами, то користування водою і каналізацією для одного мешканця коштуватиме 15 грн. 54 коп.
Вслід за водою дорожчає і тепло. КП “Теплоенерго” стверджує, що перший квартал поточного року підприємство спрацювало у збиток – 750 тис. грн. “Це не дає нам можливості проводити необхідні ремонтно-оновлювальні роботи на котельнях та теплових мережах, а знос основних фондів складає 40%, - пояснює “Телеграфу” Василь Ковшар, в.о. директора КП “Теплоенерго”. На підставі проведених розрахунків “Теплоенерго” пропонує встановити для населення плату за опалення квадратного метра житла – 1,02 грн. (це на 10 коп. більше, ніж було до цього). А от плату за підігрів води “Теплоенерго” має наміри збільшити більше ніж удвічі, до 18,74 грн.
До того ж КП “Теплоенерго” планує поступово перейти на сезонні тарифи, привчити населення платити за опалення не щомісяця по 1,02 грн. за метр площі, а лише у сезон – 2,04 грн. На сьогодні сезонні тарифи діють в 11 областях (Чернігівській, Тернопільській, Житомирській, Мукачевській, Донецькій, Кіровоградській та інших). На думку Державного комітету з питань житлово-комунального господарства, те, що населення буде платити за надану послугу лише в сезон, а не впродовж року, збільшить обсяг платежів. (Ми відчуватимемо, за що платимо). Якщо запропоновані тарифи затвердить виконком, то ті, хто обере для себе сезонну оплату,  у цьому році можуть вже з серпня не платити за опалення. Плата у квітні, червні та липні – це розрахунок за попередній опалювальний сезон. Далі – півроку платиш за тепло, півроку – ні.
Відзначимо, що КП “Теплоенерго” обслуговує правобережну частину міста. Лівий берег обігріває ВАТ “Полтаваобленерго”. Поки що товариство не надавало інформацію про підвищення тарифів, але з огляду на ситуацію, на це варто чекати.

Якщо запропоновані тарифи затвердять, за стандартну двокімнатну квартиру площею 48 квадратних метрів з ліфтом і без додаткового інженерного обладнання, де прописано три чоловіка, доведеться платити 188, 56 грн. І це без плати за спожиту електроенергію, газ та телефон.
ЖЕДу – 36,76 грн.
За опалення (щомісяця) – 48,96 грн.
За підігрів води – 56,22 грн.
За воду та каналізацію – 46, 62 грн.

У Полтаві комунальні послуги теж дорожчають

Днями під головуванням Степана Бульби, губернатора Полтавщини, відбулася нарада з питань становища у господарствах водо- і теплопостачання області та ціноутворення у цих галузях. Комунальники стверджували, що нинішні тарифи однозначно не покривають експлуатаційних  витрат галузі.  Степан Бульба дав доручення управлінню облдержадміністрації разом з “Полтававодоканалом” та “Полтаваобленерго” зробити відповідні розрахунки і представити на розгляд обласної сесії нові тарифи. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх