Патріарх Філарет: «В Україні повинна бути одна православна церква»

29.05.2011, 21:46 Просмотров: 2 265
Голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет відвідав Кременчук та розповів про неминуче об’єднання церков, можливе будівництво Успенського кафедрального собору на площі Перемоги та за чаркою горілки поспілкувався із парафіянами..

22 травня, на День Святого Миколая Кременчук відвідав голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Він завітав до нашого міста з нагоди 20-річчя Свято-Миколаївського собору УПЦ КП, який розташований по вулиці 29 вересня, поруч зі швейною фабрикою.


Подивитися та послухати Патріарха зібралося лише 250-300 чоловік. Служба в церкві почалася о 9-й годині у переповненому людом приміщенні. Однак вже через півгодини храм наполовину спорожнів. Людей виводила з церкви задуха, деяким навіть ставало зле. Одна жіночка звернулася за допомогою до лікарів швидкої допомоги, що чергувала поруч.

В самому храмі під кінець служби зі стін капали краплі води, що утворилися від задухи. Незважаючи на це, Патріарх відслужив службу і потім всі священики та парафіяни хресною ходою вирушили до площі Перемоги, де встановлено хрест пам’яті на честь зруйнованого Успенського кафедрального собору.


Серед учасників хресного ходу журналісти не помітили високопосадовців. Вже на площі до натовпу приєдналися екс-мер Микола Глухов, секретар міськради Василь Івко, віце-мер Володимир Тараторін.
На молебень на площу прийшли головний лікар шкірвендиспансеру Ірина Федько, керівник мережі магазинів «Богдан» Віра Голосна, власник фірми «Лукас» Євген Лукацький та ще кілька відомих керівників установ та підприємств міста.


– Патріарх значно схуд та постарів, – таке було перше враження від глави церкви в пані Федько.
Швидко відслуживши панахіду, Патріарх зустрівся з журналістами і розповів про  неминуче об’єднання церков Московського та Київського патріархатів.


– Господь, як манну небесну, послав нам незалежну державу і тому ми цей дар Божий повинні берегати.
Я думаю, що ми не тільки державу збережемо, а ми й церкву в цій державі створимо одну. Сьогодні вона розділена, але прийде час для і ми всі будемо в одній церкві, бо в нас один глава — Христос.
Щоб це єднання наступило швидше, нам треба любить одне одного, бо тільки любов єднає. А гріх завжди роз’єднує і чоловіка з жінкою, і партії, і суспільство.


Тому не треба ворогувати з духовенством і віруючими Московського патріархату. Ми будемо разом з ними біля престолу. Цей час наближається, – заявив Патріарх.


Згодом він пояснив чому в нього немає сумнівів щодо об’єднання.
– Кожна православна держава повинна мати незалежну церкву, таку як має Греція, Сербія, Румунія та й Росія в тому числі. Україна така ж держава як і ці країни. Тому церква буде єдиною. Коли це станеться? Бог знає. Ми ж не знали коли буде незалежною українську державу. Ніхто не знає і коли буде одна в Україні церква, –- зазначив Патріарх.


Поки ж церкви не об’єдналися, Філарет похвалився, що Київський патріархат розростається.
– Я кожного року освячую 12-15 храмів. Думаю, що в Кременчуці збудується Успенський кафедральний собор. Маю надію, це буде за мого життя, – сказав глава церкви.

Після спілкування з журналістами він сів у «Мерседес» та поїхав давати обід, що проходив у ресторані «Україна». За обідом Патріарх, не зважаючи на свої 82-роки, підняв келих та випив трохи горілки, а потім близько трьох годин спілкувався з оточуючими. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх