Дітям і коням потрібна допомога

11.03.2011, 15:20 Просмотров: 3 883
На березневій сесії депутати мають вирішити – будувати нову кінно-спортивну школу чи просто знищити стару?.
Бачите червоні лампи під стелею? Це інфрачервоні лампи, які використовують у курячих інкубаторах для «підігріву» курчат. От такими лампами в школі взимку гріли коней. Бо коні дуже мерзли. Поки тривали морози, у денниках температура вище +1С не піднімалася. Хоча, за нормативами, коней мають утримувати при температурі хоча би +10°C. Та де ж її взяти? Будівля старезна, щіляста та холоднюча. Тож денники з новонародженими лошатами ще й попонами та різними ганчірками завішують – аби хоч якось вберегти їх від холоду та протягів.

Про Кременчуцьку дитячу кінно-спортивну школу «Фаворит» заговорили одразу після зміни влади, на першій же сесії нової міської ради.  На трибуну вийшов новообраний депутат з прізвищем на літеру «Б».  Він представляв маловідому, створену перед виборами, політичну силу «Вітчизна».  Свою появу в кременчуцькому політикумі маловідомий депутат від маловідомої партії презентував гучною заявою про страшенні порушення, вчинені керівництвом кінно-спортивної школи «Фаворит». Просто моторошно було слухати – начебто, і коней продавали живодерам на м’ясо, і ще різні жахи.  Дивно, але таку «гарячу», таку скандальну заяву практично вся кременчуцька преса сприйняла прохолодно.  Хоча преса повсякчас шукає чогось гарячішого, ніж вічні теми «помийки-маршрутки-тарифи».  Між тим ніхто не кинувся друкувати жахи про безвинно убієнних коней та живодерів-начальників.  Можливо, тому, що кременчуцькі журналісти знають ситуацію з кінно-спортивною школою «Фаворит» детальніше, ніж маловідомий депутат. «ТелеграфЪ» пише про проблеми школи з 2001 року. Це проблеми перманентної відсутності коштів, старе, трухляве приміщення, холод, від якого замерзає вода у відрах, відсутність коштів на збрую, відсутність коштів на нормальні манежі, відсутність нормальної кімнати, де діти могли б переодягатися, не клацаючи зубами від холоду, тощо.  Дивно, але жодну з цих багаторічних проблем депутат-заявитель не озвучив, віщав лише про коней, проданих на конячу ковбасу. 

За його заявою міська рада створила відповідну комісію, до складу якої увійшли віце-мер пан Малецький та голова спорткомітету пан Мазур.  Школу «Фаворит» перевірили, кривавий слід, який привів би до ковбасного виробництва, не знайшли. Після цього на грудневій сесії міськради депутат Семеняченко публічно порадив депутату, який заявляв про всі ті жахи, офіційно вибачитись перед керівником  школи «Фаворит».  Депутат вибачатися не захотів. І про школу кинули говорити.  А дарма. Бо наближається друга хвиля зростання інтересу до дитячої кінно-спортивної школи «Фаворит».  Як стало відомо «Телеграфу», на березневій сесії міськради вирішуватиметься питання про виділення землі для будівництва нового приміщення кінно-спортивної школи «Фаворит».  Школа – комунальне підприємство, тут працюють дитячі секції. Попередня влада спочатку щедро обіцяла передати під будівництво та облаштування нормальної дитячої школи аж 5 гектарів землі на Молодіжному.  Нині від обіцяного залишилося 2,5 гектари. За неофіційною інформацією, інші 2,5 гектари віддали під котеджі. Наразі депутати мають розпорядитися тими гектарами, які ще залишилися. Тому «ТелеграфЪ» друкує матеріал про проблеми школи заздалегідь, аби заклопотані власними бізнес-проектами депутати міськради змогли подумати, що вони зроблять з дітьми та кіньми – допоможуть побудувати нову, нормальну школу? Чи тепер вже реально пустять коней під ніж, а дітей випхають вештатись по незатишних вулицях Молодіжного? 

 Депутати мають прийняти виважене рішення. Одним скандальним виступом з трибуни тут не обійтися. Треба визначатись: дати землю для будівництва школи чи відмовити? Знайти кошти для будівництва чи відмовити? Зробити все це вчасно чи дочекатися, поки старюча будівля школи завалиться, а потім швиденько загарбати землю, що звільниться? Все це мають вирішити депутати міської ради та мер міста. А ми вам розповімо про їхні рішення.

Це дитяча роздягальня. Вона лише трохи більша за туалетну кімнату в стандартній «хрущовці». І набагато менша, ніж ванна кімната у пристойному будинку. От ми стояли, дивилися на сирітські дитячі рундуки, і раптом у нас народилося поетичне порівняння. Минулого тижня міський голова пан Бабаєв презентував пресі свій новенький, вартістю у півмільйона, кабінет.  Пан Бабаєв переконаний, що «кабінет мера – це обличчя Кременчука». Ну, так за версією «Телеграфа», ця дитяча роздягальня –  сідниці Кременчука.

Це – Фіфа. Вона на лікарняному. Серйозно пошкодила ногу уламком арматури. Сталося це, коли Фіфа гуляла в манежі. За правилами, огорожа манежу має бути зварена з товстих гладких металевих труб. Але це дорого, а у міської влади грошей на школу ніколи не вистачає. Тому огорожа зварена з тоненької металевої арматури. Коли коні б’ють об неї копитами, арматура ламається, і гострі уламки рвуть коням ноги. До речі, будинки, які підступають впритул до пораненої Фіфи, згодом виростуть і на території школи. За Генеральним планом розвитку міста, тут має бути житловий мікрорайон. Тож, якщо депутати не вирішать питання будівництва нової школи, дитячий кінний спорт в Кременчуці зникне.

Цей шкільний фасад ми фотографуємо десять років поспіль. Нічого не змінилося. Лише тріщини в стінах стали глибшими та страшнішими.  От, наприклад, ще позаминулого року овес крізь стіни не сипався. А нині сиплеться. Нам показали кімнатку, під стіною там лежить купа овесу –  так він висипався через щілину між двома стінами! Чи не завеликі щілини, як ви гадаєте?

Велика біла пляма на передньому плані – це сніг. Його намітає через дах.  Два роки тому школу ремонтували, оновили дах, бо старий просто валився на голови. Та тільки давні трухляві стіни не витримують ваги нового даху, розповзаються. Відповідно, роз’їжджається і дах. Ось чому конче необхідно будувати нове приміщення – старе вже неможливо привести до ладу.

Це – шкільний кіт, несправедливо названий Скунсом. Він живе на шафі – тут тепліше від UFO. І опікується трьома шкільними кішками.  
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх