Аналізи у кременчуцьких лікарнях «уніфікують»

5.03.2011, 10:51 Просмотров: 3 305
Їхня вартість буде однаковою у всіх поліклініках.

Восьма ранку, четверта поліклініка. У коридорі на третьому поверсі довжелезна черга. Обслуговує її дівчина, що сидить за столом, біля неї –  коробочка з грошима. Пацієнти віддають направлення на аналізи, а дівчина пояснює, скільки коштуватиме послуга.

 

– З вас сім гривень, – каже вона жіночці, що протягує кілька папірців. – Вам аналізи – безкоштовно, – звертається вона до старенького пенсіонера. – А з вас також сім, ось ваша здача.

Запитуємо у неї, скільки коштують аналізи на кров. Вона пояснює, залежить від того, який – РМП, загальний чи на цукор. Обираємо перші два, медсестра каже, вони коштуватимуть 5 гривень. Жодних відомостей про те, що насправді плата за аналізи – це благодійні внески, тобто, за законом, за них можна не платити, ми не почули і не побачили. Ще б пак, якби лікарі подавали це як необов’язкову плату, бажаючих було б небагато. 

При вході до третьої лікарні ми якраз почули двох чоловіків, що обурювались платою за аналізи – їм довелось викласти по десятці, від чого ті були не в захваті. Порівнявши вартість аналізів у двох поліклініках, бачимо, що вони різняться. Із цією різницею збираються боротись очільники галузі охорони здоров’я у Кременчуці:

– Є собівартість реактивів, вона різна. Тож вартість різних аналізів коливається від 4 до 9 гривень. Однак підходи мають бути уніфікованими, і Литвиненко (начальник міськздороввідділу - ред) над цим працює. Ціни на одні й ті самі аналізи у різних закладах будуть однакові, – каже віце-мер Віктор Калашник.

ДУМКА

 

Від уніфікованих тарифів у захваті не всі лікарі. Керівник третьої міськлікарні Вадим Українець зазначає, що є пропозиції, які вважає недоцільними. 

– Як можна порівняти мою лікарню, де нейрохірургічне, травматологічне, кардіологічне відділення, де пацієнт вимагає моніторингу кілька разів на день, із першою лікарнею, куди потрапляє планово хронічний хворий?

Він розповідає, що зараз у його лікарні загальний аналіз крові та сечі разом коштують 7 гривень, якщо додається ще й  аналіз крові на РМП – 10 гривень. Окремо здати кров на РМП – 5 гривень, а от аналіз крові на цукор – безкоштовний, бо він – життєво-важливий. В «уніфікованих» пропозиціях його рекомендують зробити усюди платним – головний лікар третьої лікарні проти, бо у нього багато пацієнтів, яким потрібно робити аналіз на цукор по кілька разів на день. А такі хворі, як правило, не із заможних. Біохімія нирково-печіночна зараз коштує у третій лікарні 10 гривень, однак пропонують цей аналіз розділити. Це недоцільно, бо таку біохімію роблять, як правило, «в парі», вважає лікар. І тоді замість 10 гривень за один аналіз, доведеться сплатити, наприклад, 14-15 грн за два. 

Разом із тим головний лікар розповідає, що амбулаторні пацієнти, які сплачують за аналізи, надають кошти і на аналізи для стаціонарних хворих, яким вони обходяться безкоштовно:

– Лабораторія за місяць здала внесків на 11 тисяч. Якщо брати у середньому по 10 гривень на аналізи, зроблені одному пацієнту, то виходить, їх аналізи зробили 11 тисяч чоловік. За рік моя лабораторія робить 720 тисяч аналізів, це у місяць – 60 тисяч, а здають внески 1100 чоловік. Не платить увесь стаціонар. Є тільки 6-7% амбулаторних хворих, які сплачують внески. І за рахунок цих 11 тисяч гривень задовольняємо потреби на реактиви усієї лабораторії. 
Автор: yaremko
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх