Весіль поменшало

4.02.2011, 17:45 Просмотров: 2 789
2010 рік став провальним за кількістю одружень – кількість пар, які захотіли піти під вінець найменша за 5 останніх років.

2010 рік став провальним за кількістю одружень – кількість пар, які захотіли піти під вінець найменша за 5 останніх років. Якщо порівняти із найбільш «врожайним» роком, 2007-м, то різниця відчутна – 1672 подружні пари проти 2244. Хіба що у «69-й» колонії таки стався «бум»  – якщо зазвичай там одружувалось до 20 пар, то у 2010 – аж 40. 

Керівник міського управління юстиції Наталія Проценко каже, кременчужани, переважно, не беруть шлюб дуже рано. Середній вік пар, що одружуються – 19-27 років. 

– В основному, у шлюб вступають вперше, – пояснює пані Проценко. – Наймолодшій парі, зареєстрованій у 2010-му, було по 17 років. А найстаршому нареченому – 84 роки, нареченій – 78 років. До речі, зараз змінились акценти щодо віку – випадки, коли наречена старша за свого обранця, стали частішими. Була пара, у якої така різниця складала 15 років.

Одружуються кременчужани і з іноземцями – свою другу половинку вони знайшли у Гвінеї, Данії, Португалії, Канаді, Польщі, Чехії… Найстаршим нареченим, що приїхав до Кременчука, виявився 70-річний американець, наймолодшим – 26-річний азербайджанець. Серед жінок-іноземок найстаршою була 46-річна полячка, наймолодшою – 21-річна росіянка. 

Розлучень також стало менше – пар, що побажали розірвати шлюб, відсотків на 15 менше, ніж у 2009 році. Пані Проценко зазначає, що це явище є всеукраїнською тенденцією.

Доздоганяємо 90-ті

У 2010 році лелека приніс дітей не так багато, як у попередній – десь на сотню менше. Причому у Крюкові, народжуваність залишилась майже на тому ж самому рівні, а ось Автозаводський район «підкачав». Загалом, якщо проаналізувати демографічну ситуацію за останні 20 років, то найбільш плідними стали 90-91-й. Наприклад, у 90-му було понад 2,5 тисяч діточок. Через 10 років, у 2000-му, народилось трохи більше 1,6 тисячі. Тож останнім часом Кременчук потроху наздоганяє втрачені позиції. 

Сава-Гліб та Роксолана

Найбільш до вподоби кременчужанам минулого року стали такі імена як: Анастасія, Дар’я (Дарина, Дарія), Софія, Марія, Максим, Дмитро; Іван, Нікіта, Данило (Даніїл, Даніл). 

В Україні найчастіше називали дітей такими іменами як Олександр, Анастасія та Софія. Ці імена не втрачають популярності в Україні щонайменше останні 10 років.

Протягом 2010 року майже такою ж популярністю, як імена-лідери, користувалися й такі жіночі як Анна, Катерина, Єлизавета, Ніка, Кіра, Крістіна. Серед чоловічих імен – Олексій, Артем, Арсен, Іван, Єлисей, Назар, Денис, Дмитро, Кирило. Регіональним уподобанням Полтавщини стали імена Надія, Тарас, повідомляють в управлінні юстиції. 

А до рідкісних імен у 2010 році потрапили такі жіночі імена як Алісія, Роксолана, Емілія, Сюзанна, Діна, Ауріка, Златослава; чоловічіх –  Сава-Гліб, Карл, Рамір, Ярема, Дарій, Лука, Самуіл, Платон.

 

Від чого помирають кременчужани?

Смертність залишається найвищим показником – більшим за показники одруження і народжуваності. У 2010 році померло понад три тисячі кременчужан. Більше половини смертей пов’язано із серцево-судинними захворюваннями. На другому місці – онкозахворювання, через них минулого року померло півсотні осіб. У нещасних випадках загинуло більше 200 чоловік. Також кременчужани помирали через пневмонії, бронхіти – 57; інфекційні захворювання ( в тому числі туберкульоз) – 43; ендокринні хвороби (цукровий діабет) – 14. 
Автор: yaremko
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх