Кременчуку «світить» таке ж пекло, як у Алжирі – до 42 градусів!

5.08.2010, 21:24 Просмотров: 1 754
У місті розкупили вентилятори та кондиціонери.

Кременчук «побратався» із Алжиром: нам «світить» таке ж пекло, як у африканській країні – до 42 градусів! Синоптики прогнозують, що спека триватиме до середини серпня. А цього тижня майже кожного дня стовпчик термометра демонструватиме вище 40 градусів. Проте науковці заспокоюють – Кременчук переживав і більшу температуру, рекорд ще не подоланий. А щоб врятуватись від спеки кременчужани змели з прилавків кондиціонери та вентилятори, яких немає вже в багатьох точках продажу. 

 

Аномальна спека, що прийшла до нас, триматиметься ще довго. За прогнозами синоптиків, цілий тиждень удень стовпчик термометра сягатиме 40-42 градусів! Проте не варто  сподіватись на прохолоду і пізніше – температура падатиме поступово, тож удень буде далеко за тридцять градусів.  У гідрометеоцентрі кажуть спека протримається до середини серпня і у цьому винен циклон, що прийшов у країну:

– Спека обумовлена конкретною синоптичною ситуацією, яка, починаючи з червня, практично не змінюється і створює умови для переміщення повітряних мас з території середньої та нижньої Волги і Північного Кавказу, – пояснює керівник Укргідрометеоцентру Микола Кульбіда. – Але слід розуміти, що внаслідок кліматичних змін, які вже відбулися і тривають, за останні 20 років середня температура літнього періоду збільшилася з 0,8 до 1,5 градуси, що призводить до збільшення кількості спекотних днів.

На метеостанції льотного коледжу розповідають, що найспекотніше цього літа було у понеділок, 2 серпня. Тоді зафіксували 38 градусів. Проте на сонці цей показник був би набагато більший, адже за науковими нормами вимірювач температури метеостанції знаходиться у спеціальній коробочці, що продувається вітром.

Медики ж кажуть – аномальна спека б’є по здоров’ю кременчужан: 

– Дещо загострились хронічні хвороби. А на днях було випадків із шість, коли з вулиці забирали людей, яким ставало погано через перегрівання на сонці, – каже Ігор Дубницький, головний лікар станції «швидкої».

Кондиціонери – розкіш!

Врятуватись від спеки можна хіба що в офісі чи в магазині, де працюють кондиціонери або морозильні камери. Якщо у вас вдома є кондиціонер, вам пощастило. Адже тепер його придбати – проблема.

– Кинулись купляти кондиціонер, а їх ніде немає, – розповідає кременчужанка Оксана. – А те, що ми знайшли, продавалось по значно більшій ціні. 

«ТелеграфЪ» також обдзвонив із десяток магазинів, що торгують такою технікою, і «порятунок від спеки» був лише у кількох. Причин відсутності кондиціонерів та вентиляторів нам назвали кілька. По-перше, магазини не розраховували на такий шалений попит, тому старі запаси закінчилися. Деякі магазини вирішили не замовляти нову партію – поки приїдуть, поки їх розтаможать, так і два місяці мине, тож потреба у «кондишені» відпаде. У кількох магазинах нам відповіли, що кондиціонери взагалі зараз не завозяться в Україну.  Представник «Фокстроту» Юрій Шаповалов пояснив, що проблеми дійсно є: у кондиціонерах використовується газ, який заборонили в Україні. Тому вони простоюють, чекаючи розтаможки. Щодо цін, то порівнявши їх із цінами в інтернет-магазинах, ми дійшли висновку, що вони дійсно такі завищені. Один і той самий кондиціонер у кременчуцькому магазині запропонували за 2300, в інтернеті він – 2100.  До речі, якщо будете купляти, не забудьте – за встановлення доведеться накинути ще десь 700 гривень.

 

Кременчуку є куди нагріватись!
Леонід Булава, автор підручника «Фізична географія» для українських школярів восьмих класів, завідуючий кафедрою географії полтавського вузу каже, що як мінімум до 2030 року природа дивуватиме своєю непостійністю:
–  Така погода обумовлена коливаннями у кліматі. Це пов’язано із різницею у тиску, що спостерігається на суші та у світових океанах. Кліматичний період, як правило, триває 20-30 років і час від часу повторюється. Той, який ми спостерігаємо зараз, розпочався у 2008-2009 роках. Думаю, що у нас він триватиме десь до 2030 року. Кліматичний період характеризується нестійкою рівновагою, чергуванням. Тобто, не можна сказати, що до 2030 року буде спекотно. Літо може бути гарячим, а зима – більш холодною. Минулого сторіччя також були такі періоди: на початку та в середині. Аномальна спека на Полтавщині була у 1909 році та у 1940-му. У Кременчуці наприкінці 30-х та на початку 40-х років був зафіксований рекордний максимум – спека сягала 40,1 градуси. Заміри тоді робились у с. Піщаному, що під Кременчуком, там була метеостанція. Поки що цей рекорд не подоланий. Для Полтави рекордний показник був менший – 38 градусів. Тож 38,5, який був зафіксований цього понеділка – це рекордна для обласного центру температура, починаючи з того часу, як там роблять виміри – з 1883 року.

Кременчуку є куди нагріватись!

Леонід Булава, автор підручника «Фізична географія» для українських школярів восьмих класів, завідуючий кафедрою географії полтавського вузу каже, що як мінімум до 2030 року природа дивуватиме своєю непостійністю:

– Така погода обумовлена коливаннями у кліматі. Це пов’язано із різницею у тиску, що спостерігається на суші та у світових океанах. Кліматичний період, як правило, триває 20-30 років і час від часу повторюється. Той, який ми спостерігаємо зараз, розпочався у 2008-2009 роках. Думаю, що у нас він триватиме десь до 2030 року. Кліматичний період характеризується нестійкою рівновагою, чергуванням. Тобто, не можна сказати, що до 2030 року буде спекотно. Літо може бути гарячим, а зима – більш холодною. Минулого сторіччя також були такі періоди: на початку та в середині. Аномальна спека на Полтавщині була у 1909 році та у 1940-му. У Кременчуці наприкінці 30-х та на початку 40-х років був зафіксований рекордний максимум – спека сягала 40,1 градуси. Заміри тоді робились у с. Піщаному, що під Кременчуком, там була метеостанція. Поки що цей рекорд не подоланий. Для Полтави рекордний показник був менший – 38 градусів. Тож 38,5, який був зафіксований цього понеділка – це рекордна для обласного центру температура, починаючи з того часу, як там роблять виміри – з 1883 року. 
Автор: yaremko
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх