Газу нам вистачить до кінця зими

15.01.2009, 14:12 Просмотров: 1 144
Про це запевняють у підприємстві ВАТ «Кременчукгаз»..
Вентиль прикрутили, однак у Кременчуці із газом поки що проблем не виникає.

Кременчук «сидить» на гілці газопроводу, що транспортує український газ власного видобутку. Проте, враховуючи ситуацію із «газовими війнами» у державі, підприємства усе ж просять «затягти паски».

Уряд та місцева влада говорять про економію газу. Повідомлення з «фронтів» російсько-української газової війни тривожні. Мерзне Європа, починають мерзнути деякі українські міста через зниження тиску у мережах. Проте, як запевнили «ТелеграфЪ» у міськгазі, нам така ситуація не загрожує.

– На наше підприємство газ надходить у тих же обсягах, що і до Нового року, коментує Олександр Немченко, виконувач обов‘язків першого заступника голови правління ВАТ «Кременчукгаз». – Кременчук стоїть на гілці газопроводу «Диканька – Кременчук – Кривий Ріг», по якому транспортується газ власного, українського видобутку. Тиск у магістральному газопроводі складає 24,5 кілограмів, і цього вистачить для забезпечення роботи кременчуцьких підприємств.

Враховуючи ситуацію загалом у державі, підприємствам Кременчука рекомендували вдатися до економії газу.

– Поки підприємства у січні не працюють, вони можуть це зробити, – зазначає міський голова Микола Глухов. 

На 20% знизив споживання газу Полтавський ГЗК, також будуть економити паливо кременчуцькі підприємства.

За даними ВАТ «Кременчукгаз», знизили обсяги споживання завод технічного вуглецю, Кременчуцька ТЕЦ, «АвтоКрАЗ», «Кредмаш», колісний завод. У тих же обсягах, що і до «газових війн», споживає блакитне паливо сталеливарний завод. Олександр Немченко зазначив, що директиви про економію палива підприємствами не були жорсткими, а мали рекомендаційний характер.

Довідково. Із газорозподільчої станції тиск газу на Північний промвузол («Укртатнафта» та інші підприємства) подається на рівні 5 кг (його знизили на 0,2 кг, враховуючи економію на підприємствах). В іншій гілці (на місто) тиск газу підтримують на рівні 3 кг, як і до Нового року. Цього достатньо, запевняють у ВАТ «Кременчукгаз».

До речі

Валерій Асадчев, губернатор Полтавщини, теж запевняє, що газу вистачить. Область уже економить 20% палива (порівняно зі звичайними обсягами споживання). Кременчуцька ТЕЦ частково перейшла на використання мазуту і економить за добу (за даними облдержадміністрації) до 960 кубометрів газу. Як повідомив міський голова Микола Глухов, питання щодо можливості переходу на мазут підіймається і перед ТЕЦ вагонобудівного заводу.

Чому мешканцям приватного сектора не вистачає газу

У ВАТ «Кременчукгаз» визнають, що є скарги від мешканців будинків, які опалюються газом, на поганий тиск газу. За словами керівництва підприємства, виною тут не газові події у державі і не магістральний газопровід, а міські мережі середнього та низького тиску, які потребують реконструкції. У планах ВАТ «Кременчукгаз» використати на це півтора мільйона гривень у 2009 році, що більше, ніж торік. Як повідомив Олександр Немченко, заплановані заходи, які поліпшать газопостачання нагірної частини (у районі вулиці Льва Толстого), Чередників (вулиць Чкалова, Нагірної, Переяславської, проїзду Черниша та інших). 
Теги: газ
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх