Усиновителям виплачуватимуть допомогу

27.02.2009, 13:54 Просмотров: 953
Той, хто з цього року всиновить дитину-сироту, отримає матеріальну підтримку..

Вона становитиме 12 240 гривень, з них 4800 виплатять одразу, решту - протягом року.

Із січня цього року були внесені зміни до закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Тож якщо раніше призначалося п’ять видів допомоги (у зв’язку з вагітністю та пологами; при народженні дитини; по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; одиноких матерів), то тепер допомогу надаватимуть і при всиновленні дитини. За даними начальника управління соцзахисту Крюківського району Людмили Ревеги, право на цей вид допомоги мають ті, хто після першого січня всиновив дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування. Аби оформити допомогу, написати відповідну заяву потрібно не пізніше, ніж через рік після того, як рішення про усиновлення дитини набуло законної сили. Допомога призначається на кожну всиновлену дитину окремо і становить 12 240 гривень, при чому 4800 виплачується одноразово, решта суми – в розмірі 620 гривень на місяць – протягом року. Вік дитини і те, чи отримуєте ви інші види допомоги, значення не мають.

– Наприклад, 19 січня поточного року прийнято рішення суду про усиновлення громадянами Івановими дитини, що народилася 17 жовтня 2001 року. Звернулись заявники до відділу соцзахисту 17 лютого 2009 року. Відповідно до законодавства заявниці призначено допомогу, – пояснює пані Ревега.

Більш детальну інформацію можна отримати в управліннях праці та соціального захисту населення:

Крюківський район – тел. 2-90-81

Автозаводський район – тел. 3-63-69

Прихопи із собою

Для одержання допомоги до органів соцзахисту надаються:

• заява одного з усиновителів;

• копія свідоцтва про народження дитини, виданого РАГСом після внесення змін до запису про її народження на підставі рішення суду про усиновлення дитини;

• копія рішення суду про усиновлення дитини. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх