Це чарівне слово – «афект»

27.02.2009, 14:15 Просмотров: 1 086
Минулого року у «Телеграфі» (№39) вийшов матеріал під назвою «Тарантіно відпочиває» по те, як 20-річна дівчина по-звірячому вбила свекруху на дачі у Романках..

На тілі загиблої були сліди від двох десятків ударів молотком та півсотні ножових поранень. Справу взяли на особливий контроль у зв‘язку з тим, що підозрювана – громадянка Росії. Спочатку кримінальну справу порушили за статтею 115 – умисне вбивство, але потім перекваліфікували за статтею 116 – умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання (афекту). 20 лютого, на засіданні Кременчуцького районного суду, 21-річна дівчина вже була за крок до свободи…

На думку адвоката рідних загиблої, за обвинувачення по 116-й статті, після винесення вироку підсудна автоматично потрапляє під амністію та звільняється прямо у залі суду, а наявність стану афекту потрібно перевірити. Адже цей стан передбачає обов‘язкові аспекти – він виникає раптово внаслідок протизаконного насильства, систематичного знущання або тяжкої образи з боку потерпілого.

– Невже нарікання на неправильне виховання онуки є знущанням або тяжкою образою? – запитав адвокат. – І яке було насилля з боку загиблої, якщо слідство встановило – вона лежала та дивилася телевізор? До того ж підсудна детально пояснила слідчому куди, чим, де і як вона наносила удари…

Оскільки у залі суду прокурор не висловив бажання перекваліфікувати справу у просто «умисне вбивство», адвокат заявив клопотання про направлення справи на додаткове розслідування слідчим.

Після кількагодинної наради головуючий суддя повідомив, що справа направляється на дорозслідування. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх