Під площею Незалежності збудують паркінг

26.02.2009, 13:43 Просмотров: 1 215
Його проект зроблять вже цього року.
Підземна автостоянка може вирішити проблеми паркування

На площі Незалежності таки планують розташувати підземний паркінг. Фахівці зазначають – це необхідно, адже вулицю Леніна після реконструкції збираються зробити пішохідною. Тож людям буде потрібно десь прилаштувати свої авто, якщо вони приїдуть сюди, скажімо, прогулятись центральною вулицею. Як зазначає міський голова Микола Глухов, інвесторам було запропоновано зведення висотних паркінгів та «підземки». Один з інвесторів зацікавився ідеєю зведення паркінгу під площею Незалежності. Йому пішли назустріч – минулого понеділка на засіданні міськвиконкому управлінню капітального будівництва делегували функції замовника з проектування і будівництва підземної стоянки. Як каже начальник цього управління Володимир Зибін, проект майбутнього підземного паркінгу планується зробити вже в цьому році за кошти інвестора.

– Проект повинен передбачати установку на площі новорічної ялинки. Можливо, в підземних переходах з’являться магазинчики з продажу автозапчастин, – сказав пан Зибін.

Він додав, що раніше заявлені висновки архітекторів про високий рівень грунтових вод під площею Незалежності не злякали інвестора:

– У Полтаві теж побудували переходи, де високий рівень грунтових вод. Це не буде перешкодою. Хоча здорожить вартість будівництва, – вважає Володимир Зибін.

Стелу із серпом і молотом також зносити у рамках будівництва паркінгу не планують. Щоправда, реконструкція ділянки вулиці Леніна, що прилягає до площі Незалежності, через ідею будівництва паркінгу може бути призупинена. Адже вона може полетіти коту під хвіст при зведенні автостоянки.

А як у них?

Підземні паркінги – ідея, запозичена з-за кордону. Там, аби зекономити місце і не зіпсувати вигляду стародавньої архітектури, під землею будують цілі комплекси. Наприклад, у Фінляндії найбільший автобусний вокзал побудований під землею, під Мадридом збудовано фактично ще один Мадрид. Підземне місто побудоване під Берліном, комплексне освоєння території над і під землею зроблено в Шанхаї. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх