Як Жан Беленюк здобув медаль чемпіонату світу з боротьби та ліцензію на Олімпіаду-2024

26.09.2023, 13:32 Переглядів: 2 148

Вітаємо нашого спортсмена

Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк виборов бронзу на чемпіонаті світу-2023, що проходив в столиці Сербії Белграді. Киянин, який представляє Полтавщину й зокрема Кременчук — здобув медаль у ваговій категорії до 87 кг.

Чинний олімпійський чемпіон розпочав виступи на чемпіонаті світу з переконливої перемоги — 5:1 над представником США Закарі Браунагалєм, проте вже в наступному раунді зазнав поразки від Алі Ченгіза з Туреччини.

Шанс поборотися за медаль з’явився в народного депутата України після виходу Ченгіза у фінал змагань. За правилами ЧС-2023 борці, які поступилися майбутньому фіналісту, мають право взяти участь у втішних сутичках.

Для того аби виграти бажану медаль бронзового гатунку, Беленюк мав перемагати в усіх сутичках і йому це вдалося. Спочатку українець здолав фіна Тоні Метсомекі з переконливим рахунком 5:1, а потім переміг представника Узбекистану Жалгасбая Бердимуратова з результатом 5:3.

У бронзовому фіналі Жан Беленюк зустрівся з Нурсултаном Турсиновим та переміг з рахунком 7:2. Таким чином борець греко-римського стилю зміг здобути медаль та олімпійську ліцензію.

— Це був мій перший великий старт після Олімпійських ігор! Однозначно складно знаходити мотивацію йти далі, коли мозок постійно шепче: «ти давно вже все всім довів», але, завдяки команді, вперше чергу головному тренеру Vladimir Shatskykh та Murad Sargsyan за здатність підібрати необхідні слова, мовляв, «хлопче, якщо погодився на забіг, то вже зупинятися на півдорозі не треба». Та конкуренція у ваговій категорії дійсно шалена, рівень боротьби по світу зростає, в тому числі і через активну зміну спортивного громадянства спортсменами за різних причин. Але ми не раз доводили, що вміємо тримати удар навіть у найскладніших ситуаціях! Вміємо аналізувати і виправляти помилки тому — йдемо далі!

Хочу подякувати всім хто був і є поряд, підтримує нас у нашій непростій роботі! Все бачу, все ціную, за все вдячний — друзям, колегам по збірній, тренерському штабу! Головна вдячність, авжеж, нашим бійцям ЗСУ за можливість взагалі виступати і впевненість у нашій майбутній головній Перемозі тож, побачимося у Парижі. Слава Україні, та слава українському спорту, — написав на своїй сторінці у фейсбуці Жан Беленюк.

У підсумку змагань, українці здобули 5 нагород. Серед них одна срібна та чотири бронзові медалі. Таким чином Україна посіла 16-те місце в медальному заліку чемпіонату світу-2023.