Компанія під Кременчуком замінила 25% газу на біопаливо, завдяки лушпинню соняшника

13.07.2021, 13:35 Переглядів: 1 900 Коментарів: 1

 

Це допомогло знизити вуглецевий слід на 16% за рік

На шляху до безвуглецевого майбутнього світова промисловість бере на себе зобов’язання щодо збереження екології. Автовиробники, хімпром, агро та багато інших індустрії крок за кроком впроваджують інновації, які допоможуть знизити викиди вуглецю в атмосферу, а потім поступово перейти на вуглецево нейтральне виробництво.

В Україні тренд «зеленої» сталі вже реалізується в практиці металургійних компаній. Найчастіше рішення знаходиться у сфері енергоресурсів: викопні види палива, які використовуються у виробництві, дають величезну кількість викидів СО2. Тому сталеливарний сектор шукає можливості відмовитися від використання такого палива і перейти на більш екологічні види енергетики.

Окремі компанії вже можуть показати результати. Наприклад, до 2020 року найбільшому в Україні виробнику залізорудних окатишів Ferrexpo вдалося замінити 25% природного газу, що використовується в огрудкувачі, на біопаливо, яке допомогло знизити вуглецевий слід на 16% за один рік.

Екопідхід в Україні

Рішення про використання біопалива як часткову заміну природного газу прийшло керівництву компанії в 2015 році. Можливість була продиктована сильними сторонами країни: Україна – найбільший у світі виробник соняшникової олії, а лушпиння соняшнику є одним з поширених видів біопалива з високим енергетичним потенціалом. У рамках зусиль зі зниження залежності від природного газу компанія побудувала два комплекси подавання лушпиння соняшнику для чотирьох ліній виробництва окатишів. З початку реалізації проєкту щороку показник споживання біопалива неухильно зростає.

Лушпиння використовується в огрудкувачі як часткова заміна природного газу для нагріву окатишів. Спочатку в компанії тестували можливості біопалива на окремих лініях, а потім збільшували обсяги закуповуваної лушпиння. Впровадження таких інновацій зажадало значної технічної та інженерної експертизи. Основна перешкода для використання лушпиння соняшника замість природного газу – в різному агрегатному стані цих видів палива. Газ вільно перемішується з навколишнім середовищем і рівномірно нагріває окатиші в огрудкувачі. Тверде паливо, яким є лушпиння, у разі неправильного використання може нагрівати тільки окремі ділянки в огрудкувачі і не забезпечити досягнення необхідного показника температури в 1300°C.

За п’ять років роботи із заміни газу на лушпиння соняшнику Ferrexpo вдалося замінити 25% викопного палива, використовуваного в огрудкувачі, на більш екологічні енергоресурси. Зниження вуглецевого сліду в розрахунку на тонну продукції становило 16% у 2020 році, причому біопаливо зробило свій внесок у це досягнення. Ferrexpo – одна з небагатьох гірничодобувних компаній України, яка активно використовує велику кількість біопалива в своїх комерційних виробничих процесах.

Природна енергетика

Перехід на лушпиння соняшнику – не єдиний крок, який компанія зробила на шляху до «зеленої» сталі. Ferrexpo тестує використання ще одного джерела екологічних енергоресурсів: сонячної електроенергії. Її наступний великий проєкт – створення сонячної ферми на території підприємства, щоб перевірити ефективність використання сонячної енергії в нашому географічному положенні. Після оцінки ефективності використання цього виду електроенергії компанія прийме рішення про подальше розширення.

Загалом Ferrexpo також закуповує екологічно чисту електроенергію безпосередньо у виробників в Україні. У 2020 році показник становив 22% від загального обсягу закуповуваної електроенергії, а за перші 5 місяців 2021 року компанія збільшила обсяг закупівель до 36%.

За матеріалами GMK Center

Автор: Аліса Котова
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 1

4 179
1
13 липня 2021 15:51

Аліса Котова
почем жевага платит?


7 1

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 30 від 28 липня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх