Провідник у царство ноосфери Володимир Вернадський любив «кременчуцький» борщ

1.03.2021, 16:03 Переглядів: 1 532 Коментарів: 2

 

Записуйте рецепт:)

Співзасновник та перший голова-президент Української академії наук Володимир Вернадський – науковець, який зробив величезний вклад у науку, був засновником геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм.


За спогадами доньки Володимира Вернадського Ніни, улюбленою стравою її тата був український борщ, – із заувагою, що це саме «кременчуцький» борщ. Молодша дочка Ніна Володимирівна Толль-Вернадська (1898-1986) прекрасно володіла українською мовою, любила національний фольклор, радо відвідувала Україну і скільки могла – поліпшувала володіння батька… українською мовою. Про це мовиться на сайті Укрінформ


Як Ніні сам тато переказував, його бабуся – Єлизавета Яківна Короленко (1781-1844) знамениту страву готувала так. А за сімейною легендою, походила вона з роду одного з ватажків Хмельниччини, миргородського полковника Івана Короля; рідний племінник Єлизавети Яківни – повітовий суддя, колезький асесор Галактіон Опанасович Короленко (1810-1868) був батьком письменника Володимира Короленка.


Рецепт «кременчуцького» борщу:


Зварити бульйон із яловичини. У нашаткований буряк додати оцет та тушкувати до м’якості. Помідори відварити у власнім соку, протерти через друшляк. Нашаткувати капусту, крупно нарізати цибулю і картоплю, овочі додати у бульйон, посолити за смаком і варити до готовності. Насамкінець додати помідори і буряк. На стіл страву подавати зі сметаною або густими вершками. Як бачите, ні моркви, ні зажарки. Такий собі дієтичний борщик.

Коментарі: 2

692
1 марта 2021 23:43

По-моему за уши притянуто. Скоро к вопросу *** добавится помимо "чей Крым?" ещё и "чей борщ?"


12 6
717
2 марта 2021 08:37

Цитата: VsegdaProtiv

По-моему за уши притянуто. Скоро к вопросу *** добавится помимо "чей Крым?" ещё и "чей борщ?"

 

Чьи лапти? Чьи щи?

Не нойте, когда нибудь и про *** национальные достояния напишут...


5 16

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

Історія КременчукаВверх