Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 26.10.2020 09:00
Підтверджені:
Україна348924
Кременчук1141
Хворі:
Україна199923
Кременчук664
Одужало:
Україна142537
Кременчук450
Померло:
Україна6464
Кременчук27

НБУ стягує з Жеваго 1,54 млрд грн в рахунок боргу банку «Фінанси та кредит»

26.12.2019, 13:46 Переглядів: 4 929 Коментарів: 5

 

Йдеться про суми, які надавалися банку за наданими кредитами рефінансування – рішення суду про стягнення боргів набуло чинності

Нацбанк України стягує з Костянтина Жеваго, колишнього власника банку «Фінанси та Кредит», 1,539 млрд грн в рахунок погашення заборгованості банку за раніше наданими кредитами рефінансування. Про це повідомляє пресслужба НБУ на офіційному сайті.


Як сказано у повідомленні, набуло чинності рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 1 жовтня 2019 року. Цим рішенням суд задовольнив позов НБУ про стягнення суми боргу. 26 грудня НБУ отримав виконавчі листи і домагається примусового виконання рішення суду через Державну виконавчу службу.


«Ми вживатимемо всіх можливих правових заходів для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку. На сьогодні загальний обсяг заборгованості банку «Фінанси та Кредит» перед Національним банком за усіма кредитами рефінансування складає 6,6 млрд грн. Очікуємо, що частково ця заборгованість буде погашена за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Костянтина Жеваго як з фінансового поручителя за кредитами рефінансування, а також за рахунок звернення стягнення на майно підконтрольних йому компаній – майнових поручителів, до яких ми також подали близько 30 позовів у суди», – зазначив начальник відділу правового забезпечення та судового захисту Управління роботи з проблемними активами Національного банку Сергій Бойко.


Костянтин Жеваго намагався оскаржити рішення суду першої інстанції, однак 13 грудня Київський апеляційний суд повернув без розгляду його апеляційну скаргу через несплату судового збору у визначені судом строки.

Інформація про перебіг судових справ, у яких задіяний НБУ, у тому числі щодо погашення заборгованості банку «Фінанси та Кредит» є за цим посиланням.


Довідка НБУ

У 2015 році Костянтин Жеваго, який на той момент був власником банку «Фінанси та Кредит», уклав з Національним банком договір поруки про погашення кредитів рефінансування за рядом кредитних договорів, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед Національним банком.


Поручитель свої зобов’язання не виконав. У грудні 2015 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку. Судовий процес тривав майже 3,5 роки. В НБУ зазначають, що опонент затягував процес.


1 жовтня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив рішення щодо стягнення з колишнього власника банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго 1,539 млрд грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування, а у зустрічному позові Костянтина Жеваго про визнання недійсним договору поруки – відмовив. 

компанія «Інтера Люкс»

Коментарі: 5

179
26 декабря 2019 15:13

Серьезно? Стягуе? и как - успешно?

 

ЗЫ. вот если бы было написано, что НБУ удалось стянуть хоть что-то у Жеваго - вот это была бы новость дня)) 


8 1
375
26 декабря 2019 16:16

Цитата: Saidis

Серьезно? Стягуе? и как - успешно?

 

ЗЫ. вот если бы было написано, что НБУ удалось стянуть хоть что-то у Жеваго - вот это была бы новость дня)) 

 

Шлях не подолати, якщо не почати по ньому рухатися.

 

"У грудні 2015 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку. Судовий процес тривав майже 3,5 роки. В НБУ зазначають, що опонент затягував процес."

 

1,5 тис. грн. стягнути легше, чим 1,5 млрд. грн. За такі гроші будуть боротися до останнього усіма можливими і неможливими засобами. 


3 1
395
26 декабря 2019 21:21

та нічого не стягнуть. Він благополучно подолає це непорозуміння і вийде сухим з води. Хоч когось із товстосумів наказали, чи відібрали??


0 1
862
26 декабря 2019 21:39

Цитата: Туся
Хоч когось із товстосумів наказали, чи відібрали??
так вот уже свинарчуки сидят, порох тоже почти сидит.время посадок полгода как уже.....


0 1
699
27 декабря 2019 08:19

Не стянет ничерта! Бо Костик себя чувствует расслаблено, как резинка в семейных трусах. И если в тот момент когда заварилась эта каша он местными полицаями прикрыл тылы (писал ранее про охрану админздания ГОКа) боясь захватов, рейдерства и т.д., то сейчас даже частную охрану сняли... Ибо переживать не о чем!

bowtie


0 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.


Вверх