До кінця року у Кременчуці призиватимуть до лав Збройних Сил України

6.10.2019, 13:02 Переглядів: 3 741 Коментарів: 11

  

Відповіді на основні питання призовників

У приміщенні Кременчуцького ОМВК, ТВО військового комісара Кременчуцького ОМВК майор Мирослав Волков поспілкувався з журналістами щодо початку призову на строкову військову службу.


З 1 жовтня розпочався черговий осінній призов громадян України 1992-2001 року народження на строкову військову службу до Збройних сил України, який буде проводитись до кінця листопада 2019 року.


Одне з головних питань, яке хвилює строковиків та їх батьків вже не одну призовну компанію – чи відправлятимуть новобранців служити в зону ведення бойових дій?


Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014, військовослужбовців строкової служби до виконання завдань в зоні бойових дій залучати заборонено.


1. Які терміни проведення призову на строкову службу в 2019 році?


Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. На 2019 рік встановлені такі дати: весняний призов (який вже відбувся) - з 1 квітня по 30 травня. Осінній - призначений на період з 1 жовтня по 30 листопада.


2. Який призовний вік?


На строкову службу призивають осіб від 18 до 27 років.


3. Скільки часу служитимуть в армії?


Термін перебування на строковій службі збільшився. Для тих, у кого немає вищої освіти, - до 18 місяців (раніше було 12 місяців). А тi, хто має диплом про повну вищу освіту – диплом магістра або спеціаліста, служитимуть 12 місяців.


4. Що робити, якщо принесли повістку?


Згідно з законом, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у ній. Треба пам’ятати, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Це теж прописано в законі. Тобто, коли оголосять про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.


Не з’явитися можна лише через поважні причини. До них зараховують: стихійне лихо, хворобу призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Інші причини не вважаються вагомими і можуть бути розцінені, як ухилення від армії.


5. Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?


В Україні за порушення законодавства про військову службу передбачена адміністративна і кримінальна віповідальність. В якості адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. В більшості випадків таке покарання є умовним, але судимість буде. Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?


6. Хто має право на відстрочку від служби?


Треба зауважити, що всі, хто має законні підстави для відстрочки, можуть отримати її без проблем. Головне - прийти до військкомату та надати пакет документів, які підтверджують це право. І відстрочку нададуть. Є декілька видів відстрочки: за сімейними обставинами, за станом здоровя, для здобуття освіти, пов’язана із продовження професійної діяльності.  


Відстрочки за сімейними обставинами надаються:

 • Тим, хто має непрацездатну матір або батька, або іншого родича за яким він здійснює догляд.
 • Має дитину віком до трьох років
 • Самостійно виховує дитину (без матері)
 • Має двох і більше дітей
 • Має дитину з інвалідністю
 • Має вагітну дружину або дружину, яка є людиною з інвалідністю
 • Якщо брат служить в цей же час в армії.


Відстрочка за станом здоров’я надається:

 • Тим, хто має тимчасові проблеми зі здоров’ям (відстрочка надається на строк до 1 року)

  - Часто на практиці результати медичної комісії свідчать, що чимало потенційних солдатів зовсім непридатні для служби в Збройних Силах України за станом здоров’я. Тобто медична комісія у військкоматі приносить користь, адже дозволяє оцінити стан здоров’я призовників та виявити небезпечні хвороби.


Відстрочка для здобуття освіти надається на весь період навчання тим, хто навчається:

 • у школах та ПТУ, але у разі досягнення 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
 • у вищих навчальних закладах з денною формою навчання. Ті, хто здобувають освіту на заочній формі – таке право втрачають.
 • у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;
 • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Відстрочка, пов’язана із продовженням професійної діяльності:

 • Вчителям (на весь період роботи за фахом)
 • Медикам (на весь період роботи за фахом)
 • Священикам (на весь період роботи за фахом)
 • Поліцейським (на весь період роботи за фахом)

Відстрочка надається також особі, якій повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом - до прийняття відповідного рішення.


7. Хто може отримати звільнення від призову в армію?

 • Непридатні за станом здоров’я
 • Молоді люди старші 27 років
 • Ті, які отримали військове звання на військових кафедрах у вузах. (Але згідно з наказом МО №170 стаття 10, звільнення не стосується громадян України віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити, мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче бакалавра та яким присвоєно відповідне первинне військове звання офіцера запасу, відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". У разі потреби наказом Міністра оборони України вони можуть бути призвані на військову службу за призовом осіб офіцерського складу).

Для деяких призовників строкова служба може стати початком кар’єри, адже не всім одразу вдається вступати до вузів. Служба в армії – гарна альтернатива. Якщо з 18 років, то за контрактом. Призовник отримуватиме зарплатню, пільги, за бажанням зможе продовжити службу, вступити до військової академії тощо.


В службі в армії можна знайти багато переваг. Якщо дозволяє стан здоров’я, є бажання – цей обов’язок виконати варто.
Також приділено особливу увагу стосовно призову на військову службу за контрактом до 58 омбр, ДШВ, 72 омбр та 1-ї танкової бригади.

Автор: Альона Душенко Джерело фото: Кременчуцький військкомат
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 11

194
6 жовтня 2019 18:09

Зе команда все распродает , а значит и защищать не чего будет Часную собственность должны охранять контрактники а про прызовников после распродажи земли.УЗ ,Приватбанка Южного порта забутьте!!!!! шара закончилась!!!!


4 5
181
7 жовтня 2019 12:29

Вообще служить должны только по собственному желанию. Это как работа человек хочет идёт служить и воевать и тогда там будут профессионалы. Кто скажет про долг родине отвечу просто  что родина даёт? Мне лично родина квартиру не купила и в больнице тоже лечение не будет оплачивать. Я как гражданин Украины плачу налоги и сам все покупаю. Так что родине нечего не должен.


15 4
4 179
1
7 жовтня 2019 14:08

Цитата: Dmitriys
Это как работа человек хочет идёт служить и воевать
так а если все скажут
Цитата: Dmitriys
Так что родине нечего не должен.
? с таким подходом вы будете рабом когда нибудь....и будете кормить чужую армию.


1 15
90
7 жовтня 2019 14:53

с таким подходом вы будете рабом когда нибудь....и будете кормить чужую армию

То-то я смотрю, что в США, Канаде, Германии, Японии, Великобретании и др. сплошные рабы.


12 1
4 179
1
7 жовтня 2019 15:14

Цитата: КиТ
То-то я смотрю, что в США, Канаде, Германии, Японии, Великобретании и др. сплошные рабы.
ну вы бы для начала изучили историю этих армий, а так же военные расходы на армии этих стран. Готовы платить? 
Цитата: КиТ
Великобретании
smile великий и могучий....


1 7
90
7 жовтня 2019 15:42

ну вы бы для начала изучили историю этих армий, а так же военные расходы на армии этих стран. 

В менее обеспеченных странах тоже контрактная армия: Чехия, Словения, Польша, Румыния, Босния и Герцеговина,... Но вместо вожделенной Европы, мы, почему-то, уподобляемся "злейшему врагу из-за поребрика".

Готовы платить?
И так платим (куда деньги идут не известно). Правильная цитата Наполеона: "Народ, который не хочет КОРМИТЬ свою армию, будет кормить чужую". Про народ, который не хочет СЛУЖИТЬ он ничего не говорил.

великий и могучий

Банальная опечатка.

 


6 2
361
7 жовтня 2019 15:57

Цитата: КиТ

В менее обеспеченных странах тоже контрактная армия: Чехия, Словения, Польша, Румыния, Босния и Герцеговина,... 

 

 

Ну, приклади, м`яко кажучи, не зовсім... Чехи самі про себе кажуть - ми ті ще вояки! Краще беріть приклад з армій Швейцарії і Ізраїлю.


2 1
4 179
1
7 жовтня 2019 16:06

Цитата: КиТ
И так платим (куда деньги идут не известно)
так вы сравните все же расходы на армию, потом уже расскажете сколько платите и сколько чего стОит для армии....одно дело говорить предметно, другое-придумывать что то в угоду себе несчастному, все долги родине отдавшему...


2 5
181
7 жовтня 2019 18:10

Ну конечно люди считают что выгодней каждый год тратить деньги на обучение людей которые не будут военными. Это типа курсы на которые государство платит с наших налогов. Это по примеру набирать на курсы пожарных но при этом они после 12 или 18 месяцев не будут работать там. Лучше нанимать людей которые хотят там работать. Возможно и оружия с ато не тянули и всякие частные группировки не говорили мы хотим тут воевать и плевать на генералов.


6 1
4 179
1
7 жовтня 2019 18:20

Цитата: Dmitriys
Это по примеру набирать на курсы пожарных но при этом они после 12 или 18 месяцев не будут работать там. Лучше нанимать людей которые хотят там работать. Возможно и оружия с ато не тянули и всякие частные группировки не говорили мы хотим тут воевать и плевать на генералов.
нет, это по примеру того, что если не дай бог, будут масштабные военные действия, то мужики которых призовут по мобилизации хоть знали как стрелять.

За частные группировки вы путлеру рассказывать будете. А если генералы не хотят принимать решения, решения принимают добровольцы и волонтёры, благодаря которым мы еще тут, их же и критикуем. И да израильтяне почему то не возмущаются по поводу воинской повинности, и знают чего стОит свобода!


1 8
90
8 жовтня 2019 09:21

Бог простит мне глупости, которые я наговорил про него, как я моим противникам прощаю глупости, которые они писали против меня, хотя духовно они стояли настолько же ниже меня, насколько я стою ниже тебя, о Господи!
Генрих Гейне


0 0

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
 • Kiaparts
 • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх