Мінрегіон: у кожній лікарняній палаті з'являться туалет та душова

8.09.2019, 12:35 Просмотров: 2 026

 

Це підвищить комфорт для пацієнтів та сприятиме одужанню

У кожній лікарняній палаті в Україні мають з'явитися туалети та душові. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вносить такі зміни до державних будівельних норм щодо закладів охорони здоров'я.


Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе пояснив:


- Жахливого сіро-зелено-синього кольору стіни, туалетні кімнати у коридорі на все відділення, зазвичай в незадовільному стані – така, на жаль, досі реальність багатьох українських лікарень. Звичайно, що в таких умовах краще не одужуватиметься. І цю радянщину вкрай треба змінювати, підвищувати умови для надання послуг. Тому ми вирішили повністю оновити застарілі норми щодо проєктування закладів охорони здоров’я, і одне з важливих питань – забезпеченість лікарняних палат туалетами та душовими. Пропозиція наразі така – щоб туалет і душова були в кожній палаті. У деяких звичайних лікарнях і в більшості приватних є такі палати. Ми ж хочемо зробити цю норму обов’язковою для всіх.


Також важливою умовою є те, щоб нові туалети та душові кімнати були доступними для маломобільних груп населення – людей з інвалідністю, пацієнтів з післяопераційним станом здоров’я, вагітних жінок тощо.


У проєкті нових ДБН пропонують також переглянути вимоги щодо:

  • місткості лікарняних палат – як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених;
  • спеціального обладнання для палат;
  • інклюзивності медичних закладів;
  • проєктування службових приміщень для персоналу;
  • влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проєктування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування;
  • рекуперації* та вентиляції тощо.

*Рекуперація – повернення частини матеріалів або енергії для повторного використання у тому ж технологічному процесі.

Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх