У мерії вважають, що збільшення пропуску води через Кременчуцьку ГЕС попередить мор риби

24.06.2019, 15:05 Просмотров: 2 743 Комментариев: 5

 

Пропуск води через Кременчуцьку ГЕС збільшено до 755-856 м.куб/с, але цього замало

Збільшення пропуску води через Кременчуцьку ГЕС значно покращить стан води у Дніпрі та попередить мор риби. На цьому 24 червня наголосили на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій у мерії.За інформацією начальника відділу екологічної безпеки виккому Олексія Федюна, аномально висока температура зовнішнього повітря, яка триває ще з травня поточного року, призвела до того, що рівень кисню у дніпровій воді різко зменшився. На сьогоднішній день він складає від 2 до 2,6 мг/дм.куб., що вдвічі менше від нижнього порогового показника 4 мг/дм.куб.  Це стало однією з причин значного погіршення стану води, швидкому розростанню синьо-зелених водоростей та загибелі риби.


За словами головного еколога, покращити цю ситуацію може збільшення обсягів пропуску води через Кременчуцьку ГЕС. Олексій Федюн зазначив, що виконкомвже направив телефонограму до Державного агентства водного господарства України щодо корегування режимів роботи дніпровських водосховищ для збільшення обсягів санітарних пропусків води через Кременчуцьку ГЕС протягом несприятливого періоду.


Пропуск води через Кременчуцьку ГЕС збільшено до 755-856 м.куб/с, але цього замало. 


Про необхідність збільшення пропуску води через Кременчуцьку ГЕС говорив і представник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Юрій Ярцев. Він наголосив, що нестача кисню є однією з причин загибелі риби. Збільшення пропуску води зранку о 4-5 годині значно б покращило ситуацію.


Відділ екологічної безпеки виккому підготує звернення до Кременчуцької ГЕС ПрАТ «УКргідроенерго» про необхідність щотижневого надання інформації про обсяги пропусків води через греблю Кременчуцької ГЕС для моніторингу та прогнозування змін якості річкової води.


КП «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» візьме проби з Дніпра та проведе лабораторні дослідженя із залученням лабораторії КП «Кременчукводоканал». 

Автор: Руслана Горгола Источник фото: geotop.com.ua

Комментарии: 5

353
24 июня 2019 15:15

Буквально вчера уровень воды снизился на 1,5 метра! На выходных зачастую очень мало воды, вот и получили такой результат.


+7
22
24 июня 2019 15:53

вода з крану тхне водоростями, перейшов на покупну воду


+10
353
24 июня 2019 15:58

Всегда должно быть нормальным течение воды в реке, иначе это озеро со всеми размножающимисЯ и умирающими последствиями


+14
916
24 июня 2019 17:04

Цитата: DonaldTroop

вода з крану тхне водоростями, перейшов на покупну воду

купатись чи пити?


+1
97
25 июня 2019 08:18

Еще бы они подругому "вважали". За это "вважання" потом еще пару тройку лямов дохода семьи задекларируют.


+1
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх