Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 23.11.2020 11:30
Підтверджені:
Україна635689
Кременчук2524
Хворі:
Україна333554
Кременчук1086
Одужало:
Україна291060
Кременчук1365
Померло:
Україна11075
Кременчук73

БлогЪ: поради лікаря як вберегти дитину в зимовий період

27.01.2019, 12:03 Переглядів: 5 331

 

Заходи безпеки в зимовий період

Дитячий лікар ортопед-травматолог КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Володимир Пачевський розповів, як вберегти дитину в зимовий період. 


Зима - чудова пора. Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку. Зимові прогулянки завжди приносять малюкам дуже багато радості. Вони ще з осені чекають першого снігу, коли можна зліпити снігову бабу, пограти в сніжки і звичайно ж покататися на санчатах, лижах, ковзанах. Нажаль зимовий час має і свої мінуси – застуда, травми, переохолодження, обмороження.


Тут зростає роль дорослих, які повинні навчити дитину правилам поведінки, що дозволяє уникнути отримання травм, переохолодження, і посилити контроль за їх дотриманням.


Як же убезпечити свого малюка від неприємностей на прогулянці взимку?


У цьому нам допоможуть дуже прості і всім знайомі правила безпеки для дітей взимку. Сильний пронизливий вітер і низька температура – це основні фактори ризику для дитини.


Тому малюк повинен знати:

 • Одягати рукавички, шапку, застібати всі ґудзики потрібно ще до виходу на вулицю. Оскільки холодне повітря може проникнути під одежинку;
 • Періодично заходити в будинок, щоб зігрітися і зняти вологий одяг;
 • Не можна залишатися на вулиці коли заметіль або дуже сильний мороз і вітер;
 • Не можна гризти бурульки та їсти сніг. Оскільки сніг дуже брудний в ньому можуть бути токсичні речовини. Та й ще можна запросто простудитися;
 • Не можна прикладати язичок до металу;
 • Потрібно ходити посередині тротуару, подалі від дахів будинків. Адже з даху будинку може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев;
 • Коли на тротуарі суцільний лід, ходити потрібно маленькими кроками, наступаючи при цьому на всю підошву;
 • Не можна стоячи кататися на санках, а на лижах і ковзанах кататися потрібно тільки в спеціально відведених місцях;
 • Якщо на гірці багато дітей, не можна штовхатися й битися. А якщо гірка розташована поруч з дорогою, або поруч багато дерев або паркан, то для гри краще підшукати інше місце;
 • Сніжки ліпити невеликі, кидати їх не дуже сильно, а кидати в обличчя взагалі заборонено.
 • Дорослі зобов'язані категорично забороняти дітям кататися на ковзанах, санках по тонкій кризі. Найкраще покататися в спеціально обладнаних місцях чи майданчиках.
 • Необхідно перевіряти санки, чи не пошкоджені вони, кріплення на лижах, надійно і правильно прикріплене воно до ніг дитини, а ковзани на відповідність розміру.

 

Дитячі заняття зимовими видами спорту повинні обов’язково супроводжуватися дорослими. А батьки мають подбати не лише про спортивну екіпіровку своєї дитини, але і про її захист: наколінники, налокітники, захист для хребта; вони допомагають значною мірою зменшити ймовірність отримання травм.


Саме дорослі повинні проконтролювати місця, де граються їхні діти взимку. Схил, що вибирається для спуску на санках або лижах, обов'язково повинен бути далеко від дороги, вільний від палиць і коріння дерев. Кожна дитина повинна розуміти, що катаючись з закритими очима, можна зіткнутися з сусідом або деревом, а спуск спиною, знижує можливість керувати санками або лижами, своєчасно і адекватно реагувати на небезпеку. Особливо небезпечно чіплятися до транспортних засобів, прив'язувати санки один до одного, перевернувшись, одні сані потягнуть за собою інші. Гра в сніжки, ще одна зимова забава, яка може призвести до пошкоджень очей, тому завдання дорослих переконати дитину берегтися від попадання снігу в обличчя і не кидати сніжки з крижаною скоринкою і заледенілими шматочками снігу в друзів, особливо в голову.


Батькам бажано якомога раніше залучати дитину до занять у спортивних секціях, товариствах, стадіонах, де вона постійно перебуває під наглядом інструктора. Цим вони не лише загартують дитину, а й вбережуть її від страшної небезпеки.


Ожеледь, досить часте атмосферне явище взимку, є причиною безлічі травм і переломів.


По-перше, правильно підберіть дитині взуття: перевагу краще віддати взуттю з ребристою підошвою, виробленої з м'якої гуми або термопластів, без підборів.


По-друге, навчіть дитину переміщатися по слизькій вулиці: потрібно не поспішати, уникати різких рухів, постійно дивитися собі під ноги. Ноги повинні бути злегка розслаблені і зігнуті в колінах, корпус при цьому трохи нахилений вперед. Тримати руки в кишенях в ожеледь небезпечно, при падінні чи буде час їх вийняти і вхопитися за що-небудь.


Величезну небезпеку в ожеледь представляють сходинки, по можливості уникайте їх, якщо це неможливо, то ногу при спуску по сходах необхідно ставити уздовж сходинки, у разі втрати рівноваги така позиція пом'якшить падіння.


Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань. Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.


Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі. Перетинати проїжджу частину дороги необхідно виключно по пішохідному переходу ні в якому разі не перебігати, слід бути гранично уважними. Обов'язково дотримуватися правил дорожнього руху. Поясніть дитині, що увага і обережність - це головні принципи поведінки, яких слід неухильно дотримуватися в ожеледь.


Ще одна поширена зимова травма - обмороження


Пошкодження тканин під дією холоду може наступити не тільки при низьких температурах повітря, але і при температурі вище нуля, особливо під час рясного снігопаду, при сирій погоді, вологому одязі, тісному взутті. Обмороженню піддаються найчастіше пальці рук і ніг, щоки, ніс, вуха.


Обмороження найчастіше наступають непомітно, без болю, тому необхідно звертати увагу на колір рум'янцю у дитини (нормальний рум'янець - ніжно-рожевого кольору, якщо він став нерівномірний, з яскраво-червоними або білими плямами - це обмороження), перевіряти чутливість шкіри обличчя, постійно ворушити пальцями рук і ніг.


Щоб уникнути неприємних наслідків, правильно одягайте дитину для прогулянок: необхідні рукавиці - не промокашки, шарф, шапка з водовідштовхувального матеріалу на теплій підкладці, взуття яке не стискає нижні кінцівки і не пропускає воду. Шкіру обличчя потрібно захищати спеціальним дитячим кремом.


Взимку до списку травм додається ще й ризик «приклеїтися». Постарайтеся дохідливо пояснити дитині, що в мороз не можна лизати язиком і доторкатися мокрими руками до залізних конструкцій, можна «приклеїтися». Нагадайте, що не варто проводити експерименти. Також взимку зростає число дорожньо-транспортних травм. Часто дитина бачить, що машина наближається, але сподівається проскочити, але на слизькій дорозі водій не встигає загальмувати, оскільки збільшується гальмівний шлях автомобіля.


Заходи безпеки на льоду


Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Міцність льоду можна частково визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0 град.):

 • для одного пішохода - синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору - найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірий - свідчить про присутність води в товщі льоду);
 • для групи людей (масові переправи пішки ) - товщиною не менше 15 см (дистанція між людьми в колоні повинна становити 5-6 м);
 • при масовому катанні на ковзанах - 25 см.


При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, необхідно намітити маршрут та переконатись у міцності льоду за допомогою пішні (пристосування для рубки льоду). Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.


Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.


При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.


Шановні батьки! Багатьох серйозних травм можна уникнути, якщо ви будете уважно стежити за своїми дітьми і дбати, щоб їх оточення було безпечним!

компанія «Інтера Люкс»

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
 • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх