У Кременчуці заклеїли незаконний білборд кандидата в Президенти

17.01.2019, 13:03 Просмотров: 3 869 Комментариев: 1

 

Інформацію прибрали після звернення ОПОРИ

15 січня в Кременчуці спостерігачі ОПОРИ виявили білборд кандидата на посаду Президента Андрія Садового, який не містив вихідних даних. Після звернення до поліції незаконну зовнішню агітацію заклеїли наступного дня.


Білборд, з написом «Андрій Садовий. Наступ 2019», був розміщений на проспекті Лесі Українки. Вихідні дані були відсутні.


 


Після прибуття наряду поліції на місце правоохоронці самостійно зв’язались з власником білборду. Після розмови співробітники поліції повідомили, що на наступний день білборд замінять. 16 січня спостерігачі ОПОРИ знову прибули до вказаного білборду. Агітації Садового там вже не було.


- Задля вирішення даної проблеми нашим спостерігачам навіть не знадобилось писати заяву до поліції. Проте слід зазначити, що розміщення агітаційної продукції без вихідних даних дозволяє використовувати кандидатам кошти не з виборчого фонду, що порушує рівність виборчого права та прозорість виборчого процесу, – наголошує координатор ОПОРИ в Полтавській області Костянтин Донченко.


Згідно з частиною 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» «забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів».


Згідно з частиною 2 статті 212-13 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Офіційно ЦВК зареєструвала Андрія Садового в якості кандидата на посаду Президента 8 січня. Станом на 16 січня зареєстровано 8 кандидатів:

  • Ігор Шевченко (самовисуванець)
  • Сергій Каплін (Соціал-демократична партія) 
  • Валентин Наливайченко («Суспільно-політичний рух «Справедливість») 
  • Андрій Садовий («Самопоміч»)
  • Віталій Скоцик (самовисуванець)
  • Анатолій Гриценко (від політичної партії «Громадянська позиція»)
  • Віталій Купрій (самовисування)
  • Євген Мураєв  (від політичної партії «Наші»)


Комуністична партія України висунула кандидатом в президенти свого лідера Петра Симоненка. Але в Комітеті виборців повідомили, що ЦВК не зможе зареєструвати Симоненка кандидатом від комуністів.


11 січня Центральна виборча комісія відмовила Сергію Фаренюку та Віталію Велідченку в реєстрації їх кандидатами на посаду президента України. 

Комментарии: 1

1 960
17 января 2019 21:43

Комуністична партія України висунула кандидатом в президенти...
так, вона ж офіційно заборонена!?! :)))


0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх