«8 березня ми пішли на навчання, які перетворилися в АТО»: випускник військового ліцею Кременчука та оборонець Луганського аеропорту презентував книгу

22.12.2018, 12:05 Просмотров: 2 349

У Кременчуці відбулася презентація книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». 

21 грудня у приміщенні Вищого професійного училища №7 відбулася презентація книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». Перед кременчужанми написану історію оборони Луганського летовища представляв співавтор Юрій Руденко.Юрій Руденко у 2008 році закінчив Кременчуцький військовий ліцей. Потім, як він сам розповів, вступив до Львівської академії сухопутних військ. Після закінчення академії по розподіленню потрапив до львівської 80-ї десантно-штурмової бригади. У званні лейтенанта хлопця застав 2014 рік.


- Майдан, дуже важкий період. Ніхто нічого не знає, що відбувається. І 8 березня ми їдемо на навчання, які перетворюються в АТО. Постріли, вибухи…, - згадує Юрій.


У червні 2014 року командир роти, в якій Юрій Руденко був командиром взводу, отримав відкритий перелом ноги. Тож 23-річному Юрію довелося приймати роту.


 


Книга «У вогняному кільці» у документальній послідовності описує події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів з квітня до початку вересня 2014 року. Також описані обставини, що передували окупації Луганська (зима – весна 2013  – 2014 років).


Команда волонтерів на п’ятистах сторінках зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій. У книзі можна прочитати спогади військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків.

 

Юрій Руденко розповів про один із випадків, що трапився під час оборони Луганського аеропорту.


– 24 числа всі святкувала День Незалежності, парад в Києві, все дуже гарно. А ми почали святкувати о 5 годині ранку. Я прокинувся, вийшов у туалет, і почув, що все свистить над головою. Прийшлося бігти назад, не закінчивши справу.


24 серпня був дуже крутий День Незалежності для мене і для моїх хлопців, які там перебували. Після цього пішли втрати серйозні. Деякі підрозділи не витримали і почали відступати. А це була одна з головних стратегічних точок. Залишилося лише до півсотні моєї роти і до тридцяти осіб з 24-ї бригади. У цей день, 24 числа, ми відчули на собі російську агресію. Почалися регулярні обстріли… відчуваєш, що це регулярні війська, які вчилися не один місяць і не один рік, відкривають по тобі вогонь.Навчальні заклади та бібліотеки Кременчука, завдяки Віктору Литвинову із Міністерства інформполітики, безкоштовно отримали 100 примірників книги. Також книгу можна придбати через мережу Інтернет.

Автор: Євгенія Каблучка Фото: Євгенія Каблучка Источник видео: Youtube «Анастасия З»
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Фронтовые истории кременчужан:

В этом сюжете "Кременчугский ТелеграфЪ" собрал интервью с кременчугскими бойцами и волонтёрами, которые своими глазами видели ужасы событий на Востоке. Это рассказы о войне, на которой гибли наши защитники, чтобы не допустить продвижения агрессора.

Низкий поклон всем бойцам. Слава Героям! Герои не умирают!Вверх