Новий законопроект: Полтавську область пропонують «перекроїти», утворивши всього чотири райони

18.10.2018, 08:46 Просмотров: 56 493 Комментариев: 8

 

Новий територіальний устрій, який пропонує група нардепів, передбачає укрупнення районів з центрами у Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді

16 жовтня у Верховній Раді зареєстрований законопроект «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області». Серед його авторів — нардеп від Полтавщини Андрій Река, який до обрання працював Новосанжарським селищним головою.


Законопроект пропонує новий поділ Полтавської області на райони. Пропонується ліквідувати всі 25 районів області, а замість них утворити чотири: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський, Лубенський з адміністративними центрами, відповідно, у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах. Існуючі районні ради та райдержадміністрації з їхніми структурними підрозділами, а також районні підрозділи центральних органів влади пропонується ліквідувати.


В обгрунтуванні законопроекту його автори зазначають, що в Полтавській області створено 46 з 59 запланованих ОТГ (об'єднань територіальних громад) відповідно до Закону «Про добровільне об'єднання громад», і 30% області входить в ОТГ, «а з урахуванням лише сільського населення, яке найбільше отримує вигоду від процесу об'єднання, це понад 50%». Лише 4 з 25 районів області не мають створених ОТГ, а у 18 районах районний центр є також центром ОТГ.


Автори законопроекту вважають, що за таких умов існування районних рад та районних адміністрацій (у 25 районах) не є доречним та економічно ефективним.


«Відповідно до Бюджетного кодексу України, ОТГ перебирають на себе майже всі повноваження, які належали до компетенції районних рад. Таким чином, функціонування останніх стає неефективним через фактичну відсутність чи істотне зменшення функцій. Це створює соціальну напругу та непрості відносини між районною ланкою влади та новоствореними громадами», - сказано в пояснювальній записці.


Автори законопроекту також посилаються на Концепцію реформування місцевого самоврядування, відповідно до якої кількість районів має бути скорочена. Основні ж повноваження, які мають здійснюватися на рівні районів — організація вторинної медичної допомоги. Вже створено чотири госпітальні округи. На думку авторів законопроекту, задля ефективного їх функціонування та реорганізації закладів охорони здоров'я потрібно створити чотири райони (відповідно до існуючих госпітальних округів).


«...реорганізація мережі закладів охорони здоров’я неможлива без прийняття відповідальних рішень органами місцевого самоврядування. Такі рішення можливі за умов відповідності території юрисдикції органу публічної влади та території надання повного переліку медичних послуг, що відповідає госпітальному округу», - ще одна цитата з Пояснювальної записки.


Зокрема, Кременчуцький район має поглинути Глобинський, Кобеляцький, Козельщинський райони та об'єднати в собі такі громади:


Горішньоплавнівська міська

Келебердянська сільська

Салівська сільська

Дмитрівська сільська

Білецьківська сільська

Кам’янопотоківська сільська

Потоківська сільська

Ялинцівська сільська

Недогарківська сільська

Омельницька сільська

Піщанська сільська

Пришибська сільська

Новознам'янська сільська

Горішньо Плавнівська міська 

Глобинська міська 

Кринківська сільська

Землянківська сільська

Пустовійтівська сільська

Обознівська сільська

Троїцька сільська

Манжеліївська сільська

Заможненська сільська

Бугаївська сільська

Броварківська сільська

Горбівська сільська

Градизька селищна

Гриньківська сільська

Зубанівська сільська

Іваново-Селищенська сільська

Куп'єватівська сільська

Петрівська сільська

Погребівська сільська

Пронозівська сільська

Святилівська сільська

Пузиківська сільська

Федорівська сільська

Кобеляцька міська 

Кунівська сільська

Лебединська сільська

Підгорянська сільська

Красненська сільська

Василівська сільська

Сухинівська сільська

Білицька селищна

Жуківська сільська

Іванівська сільська

Червоноквітівська сільська

Чорбівська сільська

Озерянська сільська

Григоро-Бригадирівська сільська

Комендантівська сільська

Придніпрянська сільська

Орлицька сільська

Шенгурівська сільська

Лучківська сільська

Вільховатська сільська

Бродщинська сільська

Дашківська сільська

Канавська сільська

Світлогірська сільська

Марківська сільська

Золотарівська сільська

Бутенківська сільська

Козельщинська селищна 

Бреусівська сільська

Василівська сільська

Мальцівська сільська

Високовакулівська сільська

Оленівська сільська

Солоницька сільська

Говтвянська сільська

Пісківська сільська

Новогалещинська селищна


Комментарии: 8

129
18 октября 2018 09:01

Это может быть интересно но затратно


+4
1 420
18 октября 2018 09:38

А смысл? Попытка натянуть административное деление на больничные округа при общей махновщине децентрализации?


+6
485
18 октября 2018 09:46

Цитата: dron.

Это может быть интересно но затратно

 

Чого ж затратно? Сотні чиновників скорочуються, Десятки приміщень можна продати або здати в оренду і не платити за них за опалення. З матеріального боку одні плюси. Багаторазове зниження витрат на чиновницький апарат.

 

Інша справа, що це наврядчи можливо в рамках однієї області. Якщо це буде здійснюватись, то по всій Україні. До того ж при укрупненні районів треба не забувати, що без віртуалізації та переведення в інтернет документообігу за справками з доєднаних районів доведеться їздити вдвічі-втричі далі. Ну або ЦНАПи поробити скрізь.


+17
3 223
18 октября 2018 10:02

теперь можно своей плиткой не только Кременчуг замостить, но прилегающие территории 


+33
911
18 октября 2018 12:23

Я думаю, от того, что укрупнятся районы бюджет пропорционально не вырастет. Где брать деньги на дополнительные территории?


+8
2 423
18 октября 2018 12:31

Цитата: KuRaG

Цитата: dron.

Это может быть интересно но затратно

 

Чого ж затратно? Сотні чиновників скорочуються, Десятки приміщень можна продати або здати в оренду і не платити за них за опалення. З матеріального боку одні плюси. Багаторазове зниження витрат на чиновницький апарат.

 

Інша справа, що це наврядчи можливо в рамках однієї області. Якщо це буде здійснюватись, то по всій Україні. До того ж при укрупненні районів треба не забувати, що без віртуалізації та переведення в інтернет документообігу за справками з доєднаних районів доведеться їздити вдвічі-втричі далі. Ну або ЦНАПи поробити скрізь.

Не подскажите? Я про автозаводской и крюковский... здания на чьем балансе?...и чиновников сократили?...)) на сколько я знаю  стало больше.

 


+12
18
18 октября 2018 16:11

Все эти "прожеты" не несут в себе рационального зерна. Речь не в сокращении чиновников - они должны быть на местах и решать местные вопросы. Почему вопросы села, расположенного в 5 км от Кобеляк должны решать в Кременчуге, за 70 км? А сколько таких сел по Глобинскому, Козельщинскому, Кобелякскому районам?


+33
124
23 октября 2018 19:00

Цитата: еликий Гэтсби

Все эти "прожеты" не несут в себе рационального зерна. Речь не в сокращении чиновников - они должны быть на местах и решать местные вопросы. Почему вопросы села, расположенного в 5 км от Кобеляк должны решать в Кременчуге, за 70 км? А сколько таких сел по Глобинскому, Козельщинскому, Кобелякскому районам?Не плутайте - чорним по білому написано - на місцях питання вирішуватимуть ОТГ, їх ніхто ліквідовувати не збирається.


+3
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх