Кременчужани вимагають прозорої квартирної черги: петиція на сайті мерії

4.05.2018, 15:33 Переглядів: 3 919

 

Громадські активісти «Кременчуцького антикорупційного центру» наполягають на оприлюдненні списків тих, хто перебуває на обліку для отримання житла

30 квітня на сайті Кременчуцької міської ради розміщена петиція щодо прозорого ведення обліку громадян, які перебувають на квартирній черзі. Автор петиції – Оксана Гуйда, голова Громадської організації «Кременчуцький антикорупційний центр». Суть звернення – опублікувати списки тих, хто перебуває на обліку на квартирній черзі, у тому числі – номер черги, номер облікової справи. А наприкінці року публікувати інформацію про тих, хто отримав житло, щоб кожен громадянин мав можливість відслідковувати, як просувається черга.


«Це виключить корупційну складову в питанні забезпечення житлом мешканців Кременчука», - пише авторка звернення


 


Підтримати петицію можна тут.


Додамо, що гласність та відкриті списки квартирної черги – це вимога чинних Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджених ще в 1984 році. Правила ще з радянських часів містять таку вимогу:


«Списки громадян, взятих на квартирний облік, та окремі списки осіб, які  користуються  правом  першочергового  одержання  жилих  приміщень, вивішуються для загального відома».  


Але наразі з 2011 року є вимога ведення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов – тобто списки повинні бути в електронному вигляді, у тому числі в підрозділах органів місцевого самоврядування, які відповідають за ведення реєстру.  


До речі, наприклад, Полтавська міська рада, Миколаївська міська рада розміщують такі списки, виконуючи вимогу гласності - ці списки відкриті, їх можна завантажити з сайтів ОМС. 


Нагадаємо, активісти «Кременчуцького антикорупційного центру» взялися підвищувати прозорість Кременчука, і зокрема – прозорість житлової політики. У минулому році Кременчук ввійшов у десятку найпрозоріших і посів почесне восьме місце серед 100 найбільших міст України у рейтингу Transparency International Ukraine. Проте за показником «Житлова політика» отримав 0 балів – тобто вона є найменш прозорою у нашому місті. 


Автор: Татьяна Донченко Джерело фото: volynnews.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

ВІДКРИТИЙ ДОСТУП:

Закон «Про доступ до публічної інформації» зобов'язує владу публікувати фінансову звітність, інформацію про закупівлі, про вільні земельні ділянки, оренді комунальних приміщень, про прийняті рішення, проекти. Це дає можливість кременчужанам контролювати владу, використання нею бюджетних коштів – наших з вами грошей, сплачених у вигляді податків.

Всупереч закону, частина інформації залишається закритою або публікується на сайті Кременчуцької міської ради з порушенням термінів. Ми хочемо домогтися, щоб влада неухильно дотримувалася закону. І будемо розповідати про те, що від нас намагаються заховати.

Кампанію «Відкритий доступ» у 2016-2017 роках журналісти реалізовували за підтримки МЗС Чехії у рамках програми Transition, неурядової організації NESEHNUTI і ГО «Європейський клуб».

Координатор проекту в «Кременчуцькому Телеграфі»:
Тетяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com

Читайте також:Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх