Понад 11 тисяч школярів Полтавщини складуть ЗНО

12.04.2018, 14:14 Переглядів: 1 836

 

Для окремих категорій осіб передбачено додатковий період реєстрації - з 3 до 21 травня

На Полтавщині ЗНО-2018 складуть понад 11 тисяч учасників, про це повідомляє прес-служба Полтавської обласної державної адміністрації. 


Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні тривала з 6 лютого по 19 березня. Змінити реєстраційні дані можна було до 2 квітня.


- Традиційно, можна було обрати не більше чотирьох навчальних предметів. Взагалі, оцінювання проводять для рейтингування навчальних досягнень учасників, які планують вступати до закладів вищої освіти, - розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.


Для окремих категорій осіб передбачено додатковий період реєстрації - з 3 до 21 травня. Вони складуть оцінювання під час додаткової сесії. Право на реєстрацію в цей період мають:

  • учасники антитерористичної операції;
  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

У 2018 році для вступу до закладу вищої освіти абітурієнти можуть подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 (окрім результатів з іноземних мов) та 2018 років. Основна сесія ЗНО пройде з 22 травня до 13 червня, додаткова - з 2 до 11 липня.


Нововведеннями уЗНО у 2018 році:

  • запровадження ДПА з української мови у формі ЗНО для учнів (студентів) закладів професійної та вищої освіти;
  • визначення результатів ДПА з іноземних мов за двома рівнями (стандарт і профільний);
  • запровадження перевірки розуміння мови на слух у тестах з іноземних мов;
  • апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання шрифт Брайля.

Сертифікаційна робота з іноземної мови містить частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)». На виконання цих завдань відведено 30 хвилин. Учасникам запропонують почергово прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин, а потім відповісти на різнопланові запитання, працюючи в зошиті. Ці завдання перевірятимуть здатність розуміти почуте й вибирати необхідну інформацію з прослуханих текстів.


Цього року пройде апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання рельєфно-крапковий шрифт Брайля. Її проведуть з української мови і літератури, математики та історії України під час додаткової сесії. Зареєструватися для проходження ЗНО такі особи мають під час основного періоду реєстрації. 

Автор: Альона Душенко Джерело фото: Полтавська обласна державна адміністрація
Теги: ЗНО
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх