На Полтавщині є місце, де народжуються килими

27.03.2018, 17:02 Переглядів: 5 226

 

Решетилівські майстри ткацтва, килимарства та вишивки відомі на всю Україну з кінця XIX ст

26 березня на youtube-каналі проекту Ukraїner опублікували чергове відео про Полтавщину. Цього разу - про килимкарство у Решетилівці.


Килимарство як художній промисел набуло популярності ще за часів Київської Русі. Зараз ручне ткацтво — доволі рідкісне ремесло, яке розвивається лише в історичних осередках килимарства в Україні. Серед таких осередків — Решетилівка.


Містечко Решетилівка, що на Полтавщині — справжня скарбниця українського народного мистецтва. Решетилівські майстри ткацтва, килимарства та вишивки відомі на всю Україну з кінця XIX ст. Наявність власної породи тонкорунних овець та якісної вовни, унікальні техніки ручної вишивки, ткацтва та народний досвід зумовлювали стрімкий розвиток народної творчості в Решетилівці.


Проте зараз, у часи механізації та комерціалізації виробництва, традиція поволі відходить. Йдеться, зокрема, про килимарство. Якісні ткані килими коштують досить дорого, що спричиняє низький попит на них. У такому ж становищі сьогодні, скажімо, косівські пічні кахлі та ще чимало унікальних народних художніх традицій. Якщо попиту на традицію немає – традиція зникає. Не так легко сьогодні знайти митців, які б досі зберігали традиції. Родина килимарів Пілюгіних не лише продовжує цю справу, але й розвиває її та передає свої вміння молодшим поколінням.


Автор: Руслана Горгола Відео: Ukraїner Джерело відео: youtube.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх