Позов проти імітації «відкритих слухань» по тарифах завтра розгляне Автозаводський райсуд Кременчука

7.02.2018, 16:06 Переглядів: 2 093

Кременчужанка вимагає скасувати рішення виконкому про відкриті слухання

Завтра, 8 лютого, о 9.00 Автозаводський райсуд розгляне позов кременчужанки Лариси Гориславець, співкоординаторки проекту «Відкритий доступ», до виконкому Кременчуцької міської ради. Вона вимагає визнати протиправним і скасувати рішення виконкому про порядок проведення відкритих слухань щодо тарифів та інвестиційних програм підприємств, які надають компослуги.

Нагадаємо, виконком з порушенням процедури оприлюднення інформації затвердив Порядок відкритих слухань стосовно проектів тарифів та інвестиційних програм. При цьому тарифи КП «Теплоенерго», які набули чинності з 1 листопада, влада готувалися затвердити без відкритих слухань, аж поки активісти «Відкритого доступу» не вказали владі на порушення. Але й тут влада схитрувала: дозволила скликати слухання за два (!) дні, при цьому Положення суперечить інтересам громадян: не конкретизує, яким чином повинні бути враховані їхні пропозиції. Тобто механізм відкритих слухань нівелюється — стає суто формальним.

Натомість адекватне Положення про відкриті слухання щодо тарифів, з урахуванням інтересів громади, дасть можливість їй у майбутньому впливати на рішення влади, а владу зробить підзвітною.

Сьогодні, 7 лютого, проведені другі «Відкриті слухання» КП «Теплоенерго» з - за тією самою процедурою, коли участь громади є суто формальною. 


Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

ВІДКРИТИЙ ДОСТУП:

Закон «Про доступ до публічної інформації» зобов'язує владу публікувати фінансову звітність, інформацію про закупівлі, про вільні земельні ділянки, оренді комунальних приміщень, про прийняті рішення, проекти. Це дає можливість кременчужанам контролювати владу, використання нею бюджетних коштів – наших з вами грошей, сплачених у вигляді податків.

Всупереч закону, частина інформації залишається закритою або публікується на сайті Кременчуцької міської ради з порушенням термінів. Ми хочемо домогтися, щоб влада неухильно дотримувалася закону. І будемо розповідати про те, що від нас намагаються заховати.

Кампанію «Відкритий доступ» у 2016-2017 роках журналісти реалізовували за підтримки МЗС Чехії у рамках програми Transition, неурядової організації NESEHNUTI і ГО «Європейський клуб».

Координатор проекту в «Кременчуцькому Телеграфі»:
Тетяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com

Читайте також:Вверх