Блоґ: Як батькам позбутися міфів про шкільну форму та самої форми

30.08.2017, 11:08 Просмотров: 7 639 Комментариев: 31

Блоґ: Як батькам позбутися міфів про шкільну форму та самої форми

Алла Заможська, мати школярки

Перед початком навчального року тема шкільної форми стає мега-актуальною. Тисячі, якщо не мільйони батьків та дітей, ходять по магазинах в пошуках одягу. Шкільна форма – той біль, який рано чи пізно переслідує кожну сім'ю.

 

Я навчалась у радянській школі й добре пам'ятаю той день, коли нашій вчительці, в гонитві за «світлим майбутнім» прийшла істинно геніальна думка – до шкільної сукні ввести чорні та коричневі бантики, кожного дня. Через деякий час до нас приїхала комісія та запитала: «А що, у вас траур?»

 

Якщо хтось думає, що сьогодні багато змінилось, той дуже помиляється. Шкільна форма регулюється наказом президента пана Кучми та постановою Кабміну від 1996 року, минулого сторіччя. І дуже багато директорів шкіл далі слів: «Ввести обов'язковість шкільної форми..» навіть не читали цього наказу. Фантазія ж безкінечна. У школі, де навчається моя дитина, наприклад, заборонено носити футболки. Але якщо навіть керуватися постановою Кабміну то там… футболки з довгим та коротким рукавом носити до школи дозволено. Але цю статтю мене змусило написати дві речі: костюм за 22 000 (двадцять дві) тисячі гривень та безкінечний діловий стиль, який пропагують школи. І міфи, які засіли в нашій голові.

 

Міф № 1: шкільна форма урівнює

 

Костюм за 22 000 грн я знайшла в інтернеті. І він повністю перекреслює перший міф, який гуляє до сьогодні країною. Форма вже давно нікого не зрівнює. Щоб зрозуміти, звідки пішов цей міф, достатньо повернутися в історію. Історію країни, яка вже 26 років, як канула в літу.

 

У Радянському Союзі шкільної форми не було до 1949 року. Потім була введена форма наказом Сталіна. Для хлопчиків була гімнастерка (тобто ця форма мала воєнний крій і колір), а для дівчат - коричневі напіввовняні плаття. Я можу лише припускати, але мені здається, що в повоєнні роки залишилось дуже багато тканини, з якої шили військову форму, тому й придумали, куди її діти. Форма, яку носили ми, хто закінчив радянську школу, була введена значно пізніше. Я її не любила: ніколи не можу полюбити те, що змушує тебе бути таким, як усі. У Радянському Союзі ми мали бути всі одинакові, бо так легше нас контролювати. І зараз цей міф дуже культивується, бо, мовляв, діти проситимуть одяг від Дольче Габбана чи Валентино, що є нісенітницею. Якщо ви бачили одяг від Валентино лише по телевізору, то ваша дитина навряд чи зуміє відрізнити цю марку в школі. І не факт, що діти, які носять костюми від відомих модельєрів, ходять до вашої школи.

 

Але уже давно є й шкільна форма на всі смаки й гаманці. У однієї дитини дитини одяг за 50 грн (такі ціни я знайшла в одному з магазинів свого міста), а у іншої куплена в бутіку під брендом Арбер, наприклад, де вартість в десять разів більша. І той, хто вважає, що діти цього не знають, глибоко помиляється.

 

Крім того, шкільні зошити, ручки, портфелі та пенали показують статусність дитини більше за блузки чи піджаки. Я вже мовчу про телефони, спінери і трендових зайчиків зі справжнього хутра.

 

Міф № 2: Діловий стиль

 

Поняття ділового стилю теж родом із Радянского Союзу. Виростеш, будеш гарно вчитися, підеш до інституту – носитимеш костюм. Костюм то неосяжна мрія! Вчення - світло. Інститут – то ціль. Особливо, в селі, де паспорти почали видавати в 1973 році. Я називаю той час правилом одного костюму: коли його купували на весілля і одягали тричі за життя. Але він був. Здається, мрія про костюм не полишає і до сьогодні, коли кожен випускник має потрапити до ВНЗ, щоб потім з вищою освітою торгувати на базарі.

 

Але повернемось до ділового стилю. Мене просто дивує, що вмінню носити діловий одяг мене вчать ті, хто сам на ньому не розуміється. Чому вони вважають, що чорний/синій/коричневий (дехто не вийшов з «лихих» дев'яностих і культивує до сьогодні малиновий та зелений) – то є діловий стиль? Чому, коли я приходжу до школи, я бачу лише директора школи в костюмі (і за умови, що він чоловік ), і все??? Чому вчителька думає, що плаття в квіточку – то діловий стиль? Мені взагалі цікаво: де вони їх купують, оті безформенні речі в квіточку, коричнево-брудного кольору? Чому їм можна вдягатись, як доярці на фермі, а діти мають бути в піджаках, білих блузках та в босоніжках із закритим носком (останнє - з правил моєї школи - теж порушення наказу про шкільну форму, бо взуття не регламентується жодним підзаконним актом).

 

З моїм питанням, що таке діловий стиль одягу, мене відправили... до Гугла. До речі, в Гуглі (це такий офіс) хлопці приходять без костюмів та в шортах. Тому мене іноді розбирає сміх, коли мені говорять, що виростеш, підеш до офісу – там буде костюм. У мене є син. Він виріс. Буде програмістом... Костюм йому буде не потрібен. Але Гугл мені відповідає, що діловий стиль одягу - це не лише темні й світлі кольори. Він, виявляється, кольоровий! Найбільше я люблю кежуал… Прекрасний міський стиль з можливістю безлічі комбінацій. До чого я веду: ділового костюму не існує в нашій школі. Є лише слабка пародія на нього. Мені хочеться плакати, коли я бачу маленьких, капловухих першачків у чоловічих костюмах, бо вони ще діти і мають бути просто дітьми. Яскравими, як дитинство.

 

Міф № 3. А от за кордоном є форма!

 

У приклад зазвичай приводять Великобританію та Японію. І мало хто з тих, хто ставить за приклад ці країни, читав, що ж насправді там зі шкільною формою? Так в Англії є шкільна форма, але вона регламентується міністерством освіти і включає в себе такі речі: чи є обов'язковою форма, школа вирішує разом з батьками, а діти, батьки яких не можуть купити форму, отримують її безкоштовно. До того ж два светри Джоржд коштують 100 грн на наші гроші. Я особисто дуже любила Некст - там лекала ніби «зняті» з мого сина. Вартість – дешевша, ніж у нас у магазині. Через рік та форма як нова. Щодо Японії, то там шкільна форма обов'язкова. Але, по-перше, я не бачила чорно-білого ділового стилю. По-друге, там (для тих хто цього не знає) у дівчаток перевіряють трусики. І, найголовніше, форма там - стиль життя: і до неї в магазинах є безліч «фенічок» (заколочки, значки, нашивки, браслетики та інші штучки яскравих кольорів). Хоча існує дуже велика проблема: шкільну форму там зобов'язують носити навіть після школи. І вже у дорослому життя дуже багато японських випускників не вміють гарно одягатися. Щоправда, і у нас теж.

 

Міф № 4. Доступність та якість

 

Шкільна форма вже давно не доступна більшості. Вона дорога, вона відбирає в багатьох родин значну частину бюджету. Для порівняння: в Америці сарафан коштує 8 доларів, шорти 4 долара, футболка 6 доларів. Наші ціни, на жаль, навіть поряд не стояли в порівнянні з нашими зарплатами. Мені минулого року довелося викласти близько 2500 тисяч гривень за одяг (дві блузки, шорти, сарафан, брюки – українського виробника). І це я купувала за знижками на дорогу форму. Цього року в одному з магазинів продавали за принципом 1+1 за однією ціною. Китай. Низькопробний Китай. Із серії – форма зроблена «зі скла».

 

Але, навіть купуючи дорогу форму, я не впевнена, що я купую щось якісне. Бо в ЗМІ пишуть про результати перевірок і про те, що й українські виробники дурять покупців, вказуючи неправильний склад тканини та порушуючи норми, про лекала я вже мовчу. Найкращий шкільний костюм, який я купувала сину, був пошитий на севастопольській фабриці. Все інше мало погану якість. Шкільна форма доньки має свої недоліки. Але це остання шкільна форма, куплена мною. Бо я за те, щоб відмінити шкільну форму, я маю повне право відмовитись від неї для своєї дитини, оскільки наказ Кучми не регламентує те, що форма є обов'язковою.

 

Висновки. Шкільна форма - то дорого. Замість того, щоб подарувати дитині відпочинок, батьки витрачаються на річ, яка ніде й нікому не потрібна, окрім школи. Це зайві витрати, які не вписуються в мій бюджет. Я згоджусь, щоб моя дитина носила шкільну форму ділового стилю лише за умови, що кожен учитель за свої кошти буде ходити в костюмі (спідниця, брюки, піджак) темних кольорів, білі блузки та капронові колготки навіть взимку. Усе це має купуватися на зарплату вчителя.

 

Для тих, хто не хоче, щоб дитина ходила до школи в формі: можна написати відмову. Бо насправді наказ Кучми про шкільну форму лише містить рекомендації Кабміну: ввести обов'язково шкільну форму в школах та розробити її зразки, залучити підприємства та магазини підприємства для пошиття/продажу форми. Мало що із цих рекомендацій було виконано Кабміном. А оскільки шкільна форма для школярів України має шитися лише з тканин вітчизняного виробництва (що неможливо, бо нікому не відоме те підприємство, яке виробляє тканини), то умови виконання положення 1996 року неможливі взагалі. Уся ж інша шкільна форма може носитися лише за бажанням батьків та дітей. І не може жодним чином регламентуватися директором. Але, якщо ви проти, щоб дитина ходила в діловому стилі, знайте: в наказі є така річ, як шорти та футболки. Тобто заборона їх носити - це порушення прав вашої дитини.

 

Але я була і буду впевнена, що дитинство має бути кольоровим. Бо в тій же Британії є такі специфічні платтячка в клітинку, синю й червону, а також светри не чорного й не коричневого кольору. У більшості найкращих систем освіти шкільна форма відсутня. У комунальних закладах країн Європи немає шкільної форми взагалі. І не може комунальний заклад, який утримується на мої податки, диктувати мені, у що я повинна одягати дитину до школи. Наші школи мають спочатку дати нашим дітям такі знання, щоб я не була змушена винаймати репетиторів, а вже потім вигадувати відмінності між школами. На мою думку, відмінності будуть не в формі одягу, а в якості знань.

Автор: ТелеграфЪ

Комментарии: 31

103
30 августа 2017 11:38

Это лучше рассказать директорам школ когда в -15 говорят почему не в школьной форме.


+15
717
30 августа 2017 13:38

С Аллой почти во всем согласна. (После советской школы коричневый цвет просто не переношу). Цены на форму - трындец. Мы лично многое покупали в комиссионке. От пиджака пару лет назад отказались для дочки, а теперь и для сына. И чихать я хотела на требования: в холода - свитерок-обманка или более-менее строгий джемпер, теплая одолазка, теплые брюки, так как здоровье детей мне важнее, чем чьи-то указивки. И да, учителя не придерживаются строгого стиля, особенно зимой.


+14
1 107
30 августа 2017 13:42

Цитата: КоКоС_ТеБе_В_НоС
Это лучше рассказать директорам школ когда в -15 говорят почему не в школьной форме.
Це потрібно знати батькам, щоб могли сказати директору - ви не праві й не можете змушувати дитину ходити в шкільній формі. Щодо зими - то в мене дочка - і я швидше зроблю феєричний скандал, ніж взимку в мороз вона піде до школи в спідниці. Ви маєте повне право офіційно відмовитись від носіння шкільної фоми. І вас за це жодним чином не виключать зі школи. 


+15
655
30 августа 2017 14:40

Ну при вимозі носити шкільну форму хоч посилаються на указ Президента та постанову КМУ, а от додаткові робочі зошити лише рекомендовані листами "невідомо кого", а за комплект для 1 класу уже хочуть по 300 грн. Теж цікавий заробіток на дітях..."Підручники і додатковий матеріалізм" та "Зошити поза законом" публікації Зої Звиняцьківської якраз по цих додаткових зошитах....


+1
2 974
30 августа 2017 15:00

Цитата: Andrik.r
додаткові робочі зошити лише рекомендовані листами "невідомо кого", а за комплект для 1 класу уже хочуть по 300 грн. Теж цікавий заробіток на дітях...
А їх ніхто ні кого не примушує купувати. Все вирішувати батькам. Є можливість  і бажання - купуйте, а немає - тоді намагайтесь допомогти дитині усвоїти тему "на пальцях". Це як, для прикладу, в сільських школах тему розглядають на пальцях, а в столичних школах не уявляють цього ж уроку без мультимедії. 

Доречі - в третьому класі такий набір коштує 500 грн!


0
655
30 августа 2017 15:07

Цитата: почемучка
тоді намагайтесь допомогти дитині усвоїти тему "на пальцях". Це як, для прикладу, в сільських школах тему розглядають на пальцях, а в столичних школах не уявляють цього ж уроку без мультимедії. Доречі - в третьому класі такий набір коштує 500 грн!
  - підручники, що затверджені МОН мають розкривати повністю необхідні за програмою теми, якщо вчитель навмисно не повністю подає матеріал, а намагається замінити свою роботу "продажем" поліграфії, то це привід задуматися чи потрібен такий вчитель дитині.


+6
1 107
30 августа 2017 15:21

Писати про зошити? До речі ви їх можете не купувати. Але... є проблема - батьки. 


+2
222
30 августа 2017 16:32

Правильно. На много лучше и красивее когда в рваных джинсах, да ещё с яркорозовой вставочкой, в топике еле прикрывающем прыщики..? Или парни в чёрных банданах или футболках с волками или черепами..? И никто не запрещает носить в холод свитера или водолазки, равно как и штаны девочкам. Только они должны быть строго кроя и не яркими. 


+4
655
30 августа 2017 16:43

Цитата: Alla
Писати про зошити? До речі ви їх можете не купувати. Але... є проблема - батьки.
публікації там скоріше про існування "торгівлі супутними товарами" в школі, як приклад взято робочі зошити. А батьки ж вірять, що то просто необхідно, раз вчителька сказала. Так само вірять лікарю, який призначає "фуфломіцини"... Думати мало хто хоче, на тому і заробляють... "Вам що, для дитини жалко?"


+3
2 974
30 августа 2017 16:56

Колись була передача "Говорить Україна", де обговорювали поведінку одного учня. Я всю передачу не дивився, тому всю розмову не знаю, але! Ведучий запитав - а хіба не може учень в класі сидіти в куртці і в шапці, якщо він, наприклад, замерз? Учитель - так всі ж сидять без верхнього одягу, має ж бути якийсь порядок? А "експерти" на перших рядах - школа має право вимагати лише те, що стосується навчального процесу. Куртка і шапка має відношення до навчання? Тому знімати їх ви не маєте права.

Як на мене коро буде бардак з одягом


+3
321
30 августа 2017 17:18

Ничего не имею против школьной формы, по крайней мере, голова не болит, в чем идти сыну в школу. Покупаю на Приднепровском рынке на одной точке 9 лет костюмы, кременчугский пошив, цены более-менее адекватные, размеры соответствуют гостам. Покупаю так, чтобы на 2-3 года одного костюма хватало. Если отдельно покупать неформенные брюки, футболки, рубашки, свитера - то на то по деньгам и выйдет.

Каждое родительское собрание начинается со слов классной руководительницы "Дякую батькам, діти яких дотримуються шкільної форми".

А вот цены на детскую-подростковую обувь очень расстраивают, учитывая их современное качество.


+8
561
30 августа 2017 17:19

Цитата: почемучка
Доречі - в третьому класі такий набір коштує 500 грн!
  А поділіться, що входить в такий комплект зошитів для третього (!!) класу за 500 грн (!!!).

І яким чином "зошит з читання" (абсурд в самій назві), "зошит з трудового навчання", "зошит з основ здоров`я" впливає на успішність навчання, коли, наприклад, трудове навчання - це як раз і є матеріал "на пальцях" ,а не для зошита.

 


+4
655
30 августа 2017 17:22

Цитата: почемучка
Як на мене коро буде бардак з одягом
- це якось впливає на якість викладання вчителем матеріалу?


+5
338
30 августа 2017 18:46

Міф № 1: шкільна форма урівнює
У Радянському Союзі ми мали бути всі одинакові, бо так легше нас контролювати

Интересная теория. Это если будут все в разных формах то учитель не сможет их проконтролировать? Вы серьезно считаете учителей идиотами?  Есть и другое обоснование одинаковой школьной формы. Это сгладить социальное неравенство единым стандартом. Ну и плановую экономику советов не стоит забывать, которая влияет на изготовление малого разнообразия продуктов и изделий. 

А вот собственно и несостыковка ради чего я и хотел уточнить что автор имеет ввиду.

Міф № 3. А от за кордоном є форма!
Так в Англії є шкільна форма, але вона регламентується міністерством освіти

По факту и там и тут одинаковая школьная форма  через которую нас "контролируют".

Но там это демократия а тут это тоталитаризм? разница где?

Как там форма не заставляет контролировать детей а тут заставляет?

 


+5
10
30 августа 2017 19:41

Цитата: Finhard
Міф № 1: шкільна форма урівнює
У Радянському Союзі ми мали бути всі одинакові, бо так легше нас контролювати

Интересная теория. Это если будут все в разных формах то учитель не сможет их проконтролировать? Вы серьезно считаете учителей идиотами? 

 

Я уверен, что автор не имел в виду контроль учителя над учениками благодаря школьной форме ). Там же написано "У Радянському Союзі ми мали бути всі одинакові..." Это же отличительный признак тоталитаризма: стирание личного и личности и преобладание коллективных интересов над личными, в том числе через вот такую уравниловку во внешнем виде. Иммется в виду контроль системы в целом, а не учителя. Вы же об этом и написали далее по тексту: "Это сгладить социальное неравенство единым стандартом."


+3
1 107
30 августа 2017 22:32

Это сгладить социальное неравенство единым стандартом. Ну и плановую экономику советов не стоит забывать, которая влияет на изготовление малого разнообразия продуктов и изделий.
Розумієте вже давно шкільна форма нічого не згладжує. Портфелі у моєї доньки за 850 грн. , а у сусіда по парті за 350 грн. І це досить сильно видно. Є такі статусні брелки-зайчики- їх вартість від 150 грн. і вище. Є телефони- у когось афон за 15 тисяч,а укогось нокія за 350 грн. Це все показує статусність більше за одяг. Форма то незручно в першу чергу. Дітям . Я за те щоб наказ Кучми був відмінений, бо у нас немає взагалі тканин вітчизняного виробництва. А планова економіка - то була в Радянському Союзі. ЇЇ зараз немає взагалі. А от лоббі виробників форми є. І велике. Бо то гроші з повітря. При чому форма українського виробництва дуже дорога. а от якість ... А ще є форма аля Турція чи Китай.. без складу тканини. 


+2
137
30 августа 2017 23:16

Дай волю так як гопота ходити діти будуть. Це як на нашому молодіжному спорт стайл :) і кросівки ) так навіть на побачення хлопці вдягаються :) а що? Так йому зручно ) ще дивує агресивна поведінка людей, які проти взагалі навіть натяків про форму. Одні вони розумні і підлаштовуйся весь світ під них. А проблем в країні більше, ніж проблема  форми у школі. Батьки у школах колегіально можуть прийняти рішення, як будуть ходити до школи. В 1995 році у 12 школі була суперова шкільна форма. На три роки вистачило. І клітчата спідничка ) желетка:) піджачок. Можна було і штанці. А ось радянська форма то згодна жах. Зараз хочеш купляй, хочеш самостійно ший. Головне щоб не з голими дупами, светрах з матюками, черепами. У чужу хату зі своїми правилами не приходять, тому вирішувати більшості. Це така демократія. 


0
338
31 августа 2017 08:58

Хочу уточнить что

отличительный признак тоталитаризма

это не
преобладание коллективных интересов над личными
, к примеру в японии такая же система обучения примерно конечно. Одинаковая форма, колектив важнее личности. Но это наследие культуры и тоталитаризмома никак не назовешь.

Тоталитаризм это полный контроль, вот его отличительный признак.


-1
1
31 августа 2017 09:09

Я против:

 

- обязаловки;

- безвкусицы;

- бардака, в том числе и в одежде.

 

Я за:

 

- школьный дресс-код для теплого и холодного сезона (голые пупы и спущенные штаны недопустимы);

- цивилизованное обсуждение родителями вопроса формы (20 семей собираются и спокойно решают, в чем их дети будут ходить в школу - в форме или нет).

 

Приемлемо, если школьная администрация дает рекомендации о внешнем виде школьника. Неприемлемо, когда они настаивают, и если ребенок одет не по уставу, условия обучения для него ухудшаются.

 

Цветочки учительницы меня не волнуют - это дело вкуса и возможности. А если она одета неадекватно, для меня вопрос будет состоять совсем в другом. 

 


+2
1 107
31 августа 2017 10:22


Цветочки учительницы меня не волнуют - это дело вкуса и возможности. 
-ви написали головну фразу- це справа можливостей. Не у всіх є можливість купити нормальну шкільну форму. я взагалі за джинси - вони є у всіх. Але  джинси викликають у вчителів щось неймовірне. На практиці- якщо хоч одна мати чи батько проти форми- в школі її бути не повинно. 


+1
2 974
31 августа 2017 10:31

Цитата: Andrik.r
Цитата: почемучка
Як на мене коро буде бардак з одягом
- це якось впливає на якість викладання вчителем матеріалу?
як впливають шорти і футболка в 40 градусну спеку на прийняття рішення судом?


+1
655
31 августа 2017 11:11

Цитата: почемучка
як впливають шорти і футболка в 40 градусну спеку на прийняття рішення судом?
- не повинно ніяк впливати, саме тому я проти шкільної форми та будь-яких обмежень по одягу в доступі до публічних установ. Обмеження в доступі  в приміщення суду, так як і у міськвиконком (здається при Бабаєву таке починалося) в шортах та футболках - це спроба "поставити людей в стойло та нагадати черні її місце", а починається все з "привчання до порядку" за допомогою шкільної форми. Подивіться фото з США, там кожен вдягається так, як вважає за потрібне,а з освітою та доступом до правосуддя в США ситуація набагато краща ніж колись в СРСР та в Україні тепер.


0
2 974
31 августа 2017 11:38

Цитата: Andrik.r
не повинно ніяк впливати, саме тому я проти шкільної форми та будь-яких обмежень по одягу в доступі до публічних установ. Обмеження в доступі  в приміщення суду, так як і у міськвиконком (здається при Бабаєву таке починалося) в шортах та футболках - це спроба "поставити людей в стойло та нагадати черні її місце", а починається все з "привчання до порядку" за допомогою шкільної форми. Подивіться фото з США, там кожен вдягається так, як вважає за потрібне,а з освітою та доступом до правосуддя в США ситуація набагато краща ніж колись в СРСР та в Україні тепер.
Ви ще Черновецького згадайте і його спортивний костюм в консерваторії.

Навчання в деякій мірі теж робота, і платня - це знання. Якщо на підприємстві чи установі по роду професії встановлюють дрес-код, то його недотримання може мати негативні наслідки. От уявімо копів в джинсах, чи лікаря в білому піджаку і шортах. До неголених водіїв тролейбусів (в т.ч. і маршруток) в шортах і футболці (в чому прокинулись, і в томі і пішли на роботу) ми вже звикли, бо забули пафосне видовище з новими тролейбусами і фірмінним одягом


+2
103
31 августа 2017 11:43

В школе снова ввели форму....

И что же получилось в результате?

Цены как у "АРМАНИ",

Фасон от бабы Мани!

Расцветка от дяди Феди,

А шьют в лесу медведи !!!!


+4
1 107
31 августа 2017 11:52

Якщо на підприємстві чи установі по роду професії встановлюють дрес-код, то його недотримання може мати негативні наслідки.

Цікаво які? Ну  от реально просто які наслідки ? 


+1
10
31 августа 2017 12:22

Цитата: Finhard
Хочу уточнить что
отличительный признак тоталитаризма

это не
преобладание коллективных интересов над личными
, к примеру в японии такая же система обучения примерно конечно. Одинаковая форма, колектив важнее личности. Но это наследие культуры и тоталитаризмома никак не назовешь.
Тоталитаризм это полный контроль, вот его отличительный признак.

При чем здесь Япония, зачем вы вырываете из контекста я писал про советский союз про те времена и про шольную форму в те времена, или у вас есть сомнения по поводу был ли в СССР тоталитаризм?

 

Процитируйте меня дословно, где я написал что преобладание коллективных интересов над личными = тоталитаризм. Это отличительный признак ), но не единственный. Понятно что тоталитаризм это нечто большее, чем просто преобладание коллективного. Я лишь постарался пояснить мысль автора, которую вы неверно поняли (про контроль учитилей благодаря форме).


0
655
31 августа 2017 12:49

Цитата: почемучка
Ви ще Черновецького згадайте і його спортивний костюм в консерваторії.
- Ви вважаєте, що спортивний костюм Черновецького якось завадив викладачам консерваторії? Як саме одяг пацієнта впливає на роботу лікаря, одяг пасажира на роботу водія тролейбуса? На мою думку має бути однаковий підхід, якщо шкільна форма, то вона має стосуватися і вчителів теж :)


+1
103
31 августа 2017 12:50

Собрали девочку в школу ,а по деньгам как замуж выдали.)))


+4
338
31 августа 2017 13:53

Ну во первых я вам не перечил я решил уточнить. я так и написал что уточнаяю

Хочу уточнить что

Ничего иного я не подразумевал кроме как расширить мысль.

 

вы неверно поняли

Я все верно понял. Это я таким стилем задал вопрос чтобы мне пояснили что имеют ввиду под словом контролировать в школе формой? 


-1
103
31 августа 2017 13:56

Представляете?! Приходит депутат в Думу осенью, а ему говорят: с тебя бабло за ремонт, новые столы, стулья, микрофон и пульт для голосования. Смешно, правда? А родителям, которые и в сад и в школу ведут деток не смешно.


+4
655
31 августа 2017 17:37

ЗДРАВСТВУЙ ШКОЛА, НОВЫЙ ГОД. Войны за начальное образование (мини-эпопея) - публікація Романа Сулими, хоч і не про шкільну форму, але теж цікаво. В нашому місті приблизно так закрили школу №13 smile


0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх