Кого з кременчужан звільнять в першу чергу

21.06.2017, 10:11 Переглядів: 8 211

Кого з кременчужан звільнять в першу чергу

Про те, хто потрапляє до групи ризику під час скорочень на підприємствах, а кого звільнятимуть останніми «Телеграфу» розповіла головний державний інспектор управління Держпраці Олена Храповицька

Досягнення пенсійного віку, як і призначення пенсії за віком, не є підставою для звільнення, повідомляє головний державний інспектор управління Держпраці Олена Храповицька.

 

Під час економічної кризи, коли приватні підприємства банкрутують, працівників масово звільняють з причини скорочення численності і штату. Але, в будь яких ситуаціях, слід дотримуватися вимог трудового законодавства.

 

- Ряд роботодавців заявляють, що в першу чергу звільнятимуть пенсіонерів та недобросовісних працівників, - говорить пані Олена. - Рішення щодо пенсіонерів зрозумілі - вони мають переваги перед іншими працівниками, адже отримують пенсію. Але досягнення пенсійного віку чи призначення пенсії за віком, не є підставою для припинення трудових відносин.

 

Чинним законодавством чітко передбачений порядок звільнення працівників при скороченні численності і штату (ст. 42 КЗпП).                                                                      

Пенсіонер має таке ж конституційне право на працю, як і будь-яка інша особа. Людина, яка досягає пенсійного віку, може продовжити працювати на тому ж підприємстві або у будь-якій іншій компанії.

 

- Пенсіонера, який продовжує працювати, звільнити можна виключно на тих же підставах, що і будь-якого іншого працівника, - наголошує держінспектор. - Статтею 42 КЗпП України визначено, що при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. Тому пенсіонери, які, як правило, мають великий стаж роботи, високу кваліфікацію і, якщо в них не знижена продуктивність праці, мають переважне право на залишення на роботі і можуть бути звільнені в останню чергу.

 

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

 • особам з числа депортованих з України, протягом п'яти років з часу повернення на постійне місце проживання до України;
 • авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;
 • працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;
 • особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
 • сімейним - при наявності двох і більше утриманців;
 • працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;
 • учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
 • працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;
 • працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, - протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.

 

 

Нагадаємо, що 6 квітня 2017 року депутати прийняли Закон «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку», яким доповнили перелік категорій працюючих осіб, яким надається переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці. До цього переліку додали працівників, яким лишилося менш ніж 3 роки до пенсії, тож таких людей не скорочуватимуть.

Автор: Руслана Горгола Джерело фото: topi.com.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
 • Kiaparts
 • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 6 від 8 лютого 2024)

Кременчуцький ТелеграфЪ

Читати номер

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх