Тотальна українізація: ТЪ можуть зобов'язати повністю перейти на українську

23.01.2017, 15:02 Просмотров: 4 824 Комментариев: 39

Тотальна українізація: ТЪ можуть зобов'язати повністю перейти на українську

Тільки уявіть... українською з Вами говоритимуть у школах, лікарнях, з екранів телевізора та газетних сторінок і всі, від дошкільника до Президента зобов'язані володіти державною мовою

Україну нарешті може охопити тотальна українізація - 19 січня у Верховній Раді України зареєстрований законопроект, яким пропонується значно розширити використання української мови як державної у державних установах, ЗМІ, виробництві і розповсюдженні фільмів, у рекламі і книговиданні. Тож цілком можливо, що «ТелеграфЪ» у майбутньому повністю українізується;).

 

Проект «Закону про державну мову» №5670 поданий на розгляд парламенту 33 народними депутатами з різних фракцій. Вони пропонують скасувати закон «Про основи державної мовної політики», «оскільки він суперечить ст.8 та ст.10 Конституції України».

 

Закон має регулювати застосування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В той же час, дія його не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. Тобто один з одним Ви можете і надалі спілкуватися будь-якою мовою, але «кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства».

 

У владі

У проекті вказують на коло осіб, які повинні вільно володіти українською мовою, починаючи з Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та інших вищих посадовців. Зокрема, вільно володіти українською мовою зобов’язані члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

 

Перевірку рівня володіння державною мовою цими особами здійснює Центр української мови.

 

«Мовою засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування в Україні, на державних і комунальних підприємствах, в установах та організаціях, інших суб'єктах господарювання державної і комунальної форм власності є державна мова», - йдеться у ст. 9.


У навчанні

Українську пропонують зробити обов'язковою в дошкільних, шкільних, позашкільних і вищих навчальних закладах. При цьому в школах і садках допускається використовувати мови нацменшин, а у ВНЗ це не передбачено. Навчання в університетах має вестися виключно українською, допускається викладання одного або декількох предметів на одній з офіційних мов ЄС. Всі культурно-масові заходи також хочуть зобов'язати проводити виключно державною мовою.

Законом регулюється використання державної мови у сфері культури, на телебаченні і в друкованих ЗМІ, а також у рекламі.

 

У кіно

Проект передбачає, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова.

 

Знімати фільми (серіали, анімацію, документальні фільми) в Україні варто українською. Допускається включення окремих реплік на інших мовах при наявності української озвучки чи субтитрів, але тривалість субтитрованих реплік у фільмі не може перевищувати 15% всіх реплік.

 

Іноземні фільми розповсюджуватимуться та демонструватимуться в Україні в дублюванні або озвученні українською мовою. Поряд з державною мовою іноземні фільми можуть містити аудіодоріжки іншими мовами.

 

Театральні вистави на інших мовах повинні супроводжуватися субтитрами українською мовою.

 

На ТБ

Українську пропонують зробити обов'язковою для всіх ЗМІ. Передачі на інших мовах дублюватимуться українською. Телерадіокомпанії зобов'язані забезпечити синхронний переклад на українську мову, якщо хтось із учасників програми говорить іншою мовою.

 

«З метою задоволення потреб національних меншин, іноземної аудиторії чи з освітньою метою телерадіоорганізації можуть здійснювати мовлення іншими мовами. Сумарна тривалість іншомовних телерадіопрограм і передач не може перевищувати для загальнонаціональних мовників – 10% від часу добового мовлення, для регіональних та місцевих мовників – 20% від часу добового мовлення, а для суб'єктів державного іномовлення України – 60% від часу добового мовлення», - йдеться в п.6 статті 20.

 

Телерадіоорганізації також повинні забезпечувати переклад на українську мову жестів та/чи субтитрування офіційних та інших повідомлень.

 

Газети та сайти

Електронні ЗМІ хочуть зобов'язати мати сторінку українською мовою, яка повинна завантажуватися користувачеві за замовчуванням. Усі інтернет-представництва (сайти, сторінки в соціальних мережах тощо) засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, виконуються державною мовою.

Друковані ЗМІ (газети та журнали) виходитимуть повністю українською, включаючи рекламу.

 

За бажанням засновника, друкований ЗМІ може видаватися також у кількох мовних версіях паралельно, одна з яких – українська. При цьому тираж україномовної версії має становити не менше 50% сукупного тиражу.

 

Книжки також видаватимуться переважно українською, але але можуть мати й інші мовні версії.

Хто перевірятиме?

Стежити за виконанням закону будуть спеціальні мовні інспектори.

За порушення закону нардепи пропонують штрафувати:

  • від 200 до 300 (3400-5100 грн) мінімумів в сфері освіти, науки і культури;
  • від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 - 6800 грн), якщо мова про роботу офіційних органів і бюджетних організацій;
  • від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів (6800-8500 грн) для засобів масової інформації.

А Ви б хотіли читати ТЪ виключно українською?

Комментарии: 39

338
23 января 2017 15:45

Расстрелы то к закону прилогаются?

Ну да... с мертвых людей денег не взять же... Нужно их оставить живыми и доить... :)

 

 


-2
3 315
23 января 2017 15:50

Нельзя насильно навязывать. В этой ситуации если и делать, то делать медленно и незаметно. Но ничему не учит история наших недочиновников. В общем не удивлюсь, если ещё пару областей отколятся.

0
1 219
23 января 2017 16:02

Цитата: Solenoid
Нельзя насильно навязывать.

 

Мiжна! I нiжна!


0
395
23 января 2017 16:19

нормальный закон,как раз путину подарок,еще осталось русскоговорящих переписать. еуропа 1933? а инспектора будут работать в организации - как ее название? инквизиция ,опричники или гестапо ?


0
2 792
23 января 2017 16:24

Політтехнологія відома- відволікання уваги народу від інших суттєвих проблем. Закон не приймуть, але свою справу відволікти і посварити людей він зробить . Розділяй і володарюй (с)


0
30
23 января 2017 16:53

круто ) хай малороси бісяться) 


-2
646
23 января 2017 16:59

четверть века уже відволікають, відволікають да ни как не відволікут.

А по теме запретить в школах преподование на русском оставить только русскую литературу один предмет и за 25лет русский сабя изжевет. останутся только старые пердуны как мы котрые может быть еще будут говорить на русском.


+1
2 077
23 января 2017 17:02

Я так понимаю на Украиский не кто добровольно переходить не хочет наверное причина тому что люди не ходят менятся они мыслят на своём родном языке.  Я вообще не понимаю проблемы чтоб принять закон чтоб было два языка.  А потом удивляются почему Крым свалил.  С такими законами и налогами петя больше на троне сидеть не будет.


+1
210
23 января 2017 17:11

Ну да ,пора учить польську мову-язык новых панив...Цитата: Сімпсон
круто ) хай малороси бісяться) 
да кто там будет беситься-не проблема то перейти на украинский на работе,в вузе,школе.А прийдут домой и снова на великий и могучий)


0
1 219
23 января 2017 18:02

Судячи за результатами опитування більшість вважає, шо ТелеграфЪ має бути українською. Це найважливіше. Будьмо! 


+3
2 077
23 января 2017 18:11

Цитата: evil
Судячи за результатами опитування більшість вважає, шо ТелеграфЪ має бути українською. Це найважливіше. Будьмо! 
92 За, а вот 97 Против.


-2
1 219
23 января 2017 19:15

Dmitriys, ну ось дивіться: конкретно ця новина надрукована українською мовою. Прочитати її спромоглися навіть ті русофіли, які голосували проти. Я не можу збагнути, звідки стільки ненависті до мови, яка перейшла до нас у спадок від наших пращурів. Я готовий посперечатися, шо ті хто вважає шо "порушують їхні права" слухають та співають пісні "Океану Ельзи", ТіК, Dzidzio, ТНМК, Тартак, Скрябін та інші. Також більшість з них витанцьовувало та ще не раз буде витанцьовувати на концертах цих виконавців. И при цьому нікому з них на думку не спаде про "порушення прав". Чому зневага до українського проявляється так вибирково? Зневага до всіх мов, крім російської - то ознака "рузкава абразованого чєлавєка". Я на власному прикладі бачив, як вони однаково зневажливо ставилися як до української мови, так і до білоруської, мов країн Прибалтики, казахської, грузинської та інш. Ті великі письменники, які зробили російську мову "великою та могутньою" мабуть у труні перевернулися від того, як поводять себе сучасні "носітелі рузкава міра". На сході країни кращіх синів нашої країни вбивають нелюди, які розмовляють російською мовою та тід російським прапором. Тому особисто я вважаю, шо приняти російську мову другою державною - то плювок у пам'ять всіх, хто загинув від російської навали. 

 


+2
249
23 января 2017 19:22

а для чого Телеграф зобов'язувати?у самих бажання немає? чи не в Україні живемо?

 


+2
290
23 января 2017 19:32

Українізуватись - давно на часі

Цитата: Харченко Леонід
а для чого Телеграф зобов'язувати?у самих бажання немає?

Багато плюсів до допису)

 


+2
558
23 января 2017 19:54

Цитата: evil
Я не можу збагнути, звідки стільки ненависті до мови, яка перейшла до нас у спадок від наших пращурів.
А я не уявляю, як у Франції виходять газети та новини, реклама, наприклад, італійською мовою? А щодо того, що ніхто не хоче переходити на українську, то дуже важко переходити на українську, коли все навколо російськомовне.


+1
338
23 января 2017 20:26

Цитата: evil
Я не можу збагнути, звідки стільки ненависті до мови

Причем тут ненависть к языку до пправ и свобод человека? С чего вы взяли чтто если человек хочет отстоять свою свободу то он должен обязательно ненавидить украинский язык?

Здесь претензия я так понамию к свободе выбора. Сегодя тебя заставят говорить на украинском, завтра тебя обязуют ходить только в вышыванке, потом тебя обяжут уважать определенных людей и т.д.

Никто не говорит что украинский язык плохой или еще что, претензия к свободе выбора. Я к примеру не против реанимации украинского языка, но не стоит всех под одну гребенку ровнять. Понятное дело что есть и больные люди, которые ненавидят все и вся, но не стоит ярлык вешать на всех людей.

 

Цитата: Харченко Леонід
а для чого Телеграф зобов'язувати?

Вы это о чем, тут обсуждается законопроект который будет действовать на всей територии Украины а не исключительно на кременчегскую газету.

Ну а если вы не "понабежавший" то могли заметить что половина статей на украинском выходит а другая на русском. Вполне взвешеный и сбалансированый подход.

 


+1
210
23 января 2017 20:47

Цитата: Finhard
Цитата: evil
Я не можу збагнути, звідки стільки ненависті до мови

Причем тут ненависть к языку до пправ и свобод человека? С чего вы взяли чтто если человек хочет отстоять свою свободу то он должен обязательно ненавидить украинский язык?
Здесь претензия я так понамию к свободе выбора. Сегодя тебя заставят говорить на украинском, завтра тебя обязуют ходить только в вышыванке, потом тебя обяжут уважать определенных людей и т.д.
Никто не говорит что украинский язык плохой или еще что, претензия к свободе выбора. Я к примеру не против реанимации украинского языка, но не стоит всех под одну гребенку ровнять. Понятное дело что есть и больные люди, которые ненавидят все и вся, но не стоит ярлык вешать на всех людей..
 
плюсую 


0
589
23 января 2017 21:08

письмо друзьям:
"Разобрался с Вашим компьютером. Спасибо Цукербергу, что помог. У Вас всё нормально. Просто произошёл сбой программы на 38 уровне и она всё время начинает с нуля. Вам нужно вернуться на 38 уровень и продолжить развитие. Японцы уже на 68-ом, украинцы на 45-ом. Так что у Вас всё нормально."

 


0
1 980
23 января 2017 21:32

Новый закон.. старая песня... Снова возрастёт неприязнь людей, разобщение, стенка на стенку. Это уже было, и не раз. Сколько можно??
Никакой закон не заставит людей сменить свои привычки и точку зрения. Даже если и будут говорить на узаконенном языке, думать на русском не перестанут и затаят зло. Должно пройти время, в течение которого станут взрослыми дети, привыкшие говорить и думать на украинском языке. Мои дети выросли в русскоговорящей семье, но со студеческих лет заговорили на украинском и слава Богу...
Кстати, знаю преподавательницу украинского языка, выросшую в Кременчуге, которая в душе за Новороссию, русский Донбасс и ждет, когда власть снова поменяется. Вот так вот.)) 


0
210
23 января 2017 22:11

Цитата: Voron
Новый закон.. старая песня... Снова возрастёт неприязнь людей, разобщение, стенка на стенку. Это уже было, и не раз. Сколько можно??
Никакой закон не заставит людей сменить свои привычки и точку зрения. Даже если и будут говорить на узаконенном языке, думать на русском не перестанут и затаят зло. Должно пройти время, в течение которого станут взрослыми дети, привыкшие говорить и думать на украинском языке. Мои дети выросли в русскоговорящей семье, но со студеческих лет заговорили на украинском и слава Богу...
Кстати, знаю преподавательницу украинского языка, выросшую в Кременчуге, которая в душе за Новороссию, русский Донбасс и ждет, когда власть снова поменяется. Вот так вот.)) 
вот с такими ,,законами,, и будет больше тех кто будет за Новороссию и т.д. Я лично нехочу тут КНР и тому подобное,но и нехочу этого популизмо-патриотизма.Страна разваливается,экономика в разрухе,миллионы людей на заработках( в том числе и в России) а иут ещё опять разжигают ,разделяют и отвлекают людей от насущных проблем.Нормальные люди и без законов найдут общий язык.


0
2 077
23 января 2017 23:35

А я знаю что будет дальше. Пока Мы будем спорить скоро сильно подорожает Сахар, Электричество и думаю многое другое. Правительство всегда перед тем как раздеть народ отвлекает. А мне вот интерсно кто будет коментирывать на русском админы будут в скобочках перевод писать или просто банить?


+1
249
23 января 2017 23:49

запитання до всіх. ще 1990 року прийняли Закон "Про мови в Україні" із 10-річним поступовим переходом. Пройшло 27 років. Що змінилося? при совіцькому режимі було більше україномовних годин мовлення, газет. Людмила Матвєєва "Все буде добре" СТБ працювала на "Візиті" україномовна журналістка, в Києві чё да как. кого потрібно зобов'язувати? у кого немає бажання? скільки і кому ще потрібно часу? невже не в Україні живемо?


0
57
24 января 2017 04:18

Тотальное безделие законотворцев... До коррупции никак не дойдут...


0
2 077
24 января 2017 08:44

Цитата: Харченко Леонід
запитання до всіх. ще 1990 року прийняли Закон "Про мови в Україні" із 10-річним поступовим переходом. Пройшло 27 років. Що змінилося? при совіцькому режимі було більше україномовних годин мовлення, газет. Людмила Матвєєва "Все буде добре" СТБ працювала на "Візиті" україномовна журналістка, в Києві чё да как. кого потрібно зобов'язувати? у кого немає бажання? скільки і кому ще потрібно часу? невже не в Україні живемо?
Может люди давно сделали свой выбор? Может хватит запрещать людям и указывать как  им жить? За последнии годы в Украине вместо обещаного делают совсем по  другому. Если человек 2010 году пришол на выборы и проголосовал тоесть это его был выбор, а через 3 года на половину страны наплевали. И с того времени есть правельное мнения и взгляды и есть не правельное но при этом инокомыслящих просто считают агентами, сепарами и т.д. Так я уверен что все кто были против увидив хорошую политику и управления страной изменилиб своё мнения но большая часть увидила ещё большую корупцыю и разруху в стране. И сколько Украиномовных корупцыонеров, взяточников в стране??? Может уже и Вам пора понять что Украинец может иметь не один язык. Вообще три языка в Украине смоглоб жить нормально Украинский, Татарский, Русский.  Но мы хотим урезаную версию только с одним языком. 


+2
1 980
24 января 2017 08:56

Dmitriys +++++++++++++++


0
2 792
24 января 2017 09:03

У нас нет середины: либо в рыло, либо ручку пожалуйте! (с)

 


0
1 980
24 января 2017 09:17

Daniel Mroz, совершенно верно. И это признак скудоумия (или хитрож***сти) властьпредержащих. 


0
321
24 января 2017 09:30

Пораджу "ценителям русского языка" ретельніше вивчати улюблену мову і не сипати в коментах помилками.


+2
165
24 января 2017 09:53

Якби такий закон був прийнятий ще в 91 році, не було б зараз "рускава міра" ні в Криму, ні на Донбасі. Загарбник ще б на рівні планів відмовився б від цієї ідеї - просто не було б підтримки населення.

Хто не забув, основні ознаки нації: спільність походження, спільність мови, спільність культури. СПІЛЬНІСТЬ! 

 

Анекдот.

 

Створив Господь мавпу. А тодi дивиться - ні, людина все ж краще.
Ну, збирає вiн усiх мавп i каже: щоб до завтра менi людьми стали!
Ну, мавпи цiлу нiч хвости вiдрiзали, голились, зрештою, прокидається Господь - краса!
Живуть люди у бiлих хатах iз вишневими садочками, хрущi над вишнями гудуть i т.д. Але що це? Деякi мавпи все ще у лiсi по деревах стрибають!
Ну, вiн як гримне на них: “Я Господь ваш, я вас створив, як ви смiєте не пiдкорятись словам моїм?!”
Мавпи перелякались, поховались у кущах, аж тодi найсмiливiша вилазить i каже забуханим голосом:
“А мы па-украінскі не панімаєм!”

 

 


+3
686
24 января 2017 10:49

Daniel Mroz, звичайно, що відволікають: поки холопи б'ються, пани гроші ділять.

jondin, хорошо, допустим запретят русский. В итоге: школьники украинский не знают, русский - тоже, английский - в лучшем случае 5-10% от школьной программы у большинства. О чем с невежами говорить?Может не тем власти занимаются? 

evil, те, до чого є примушення, нав'язування чи заборона, завжди викликає супротив та інші негативні емоції. Тільки зацікавлення дастиь свої позитивні плоди

 


+1
277
24 января 2017 11:00

Цитата: viktoriya
jondin, хорошо, допустим запретят русский. В итоге: школьники украинский не знают, русский - тоже, английский - в лучшем случае 5-10% от школьной программы у большинства. О чем с невежами говорить?Может не тем власти занимаются? 

Да тем они занимаются, тем. Взращивают себе тупых, безграмотных рабов с одной программой в голове: обслуживать хозяев а в кратковременных перерывах петь гимн.


0
165
24 января 2017 11:12

де написано про заборону російської мови????


+4
589
24 января 2017 11:20

друзі мої! вчіть українську мову і ви багато чого зрозумієте з того, що відбувається у нас в Україні. якщо хочете і надалі ходити неосвіченими, ходіть, це ваше право, але мову сусіда краще все таки знати, який би поганий цей сусід не був.


+5
160
24 января 2017 12:29

Согласно данным опроса, проведённого в 2004 году Киевским международным институтом социологии (КМИС), на русском языке проще общаться дома для 45 % населения Украины, тогда как на украинском  —  42 %, одинаково легко общаться на обоих языках  —  13 %[42]. По данным этого опроса КМИС, в первую очередь используют для общения русский язык абсолютное большинство населения южных и восточных регионов:
Донецкая область — 93 %
Луганская область — 89 %
Одесская область — 85 %
Запорожская область — 81 %
Харьковская область — 74 %
Днепропетровская область — 72 %
Николаевская область — 66 %
 

Википедия


-2
321
24 января 2017 12:43

Цитата: КиТ
Согласно данным опроса, проведённого в 2004 году Киевским международным институтом социологии (КМИС), на русском языке проще общаться дома для 45 % населения Украины, тогда как на украинском  —  42 %, одинаково легко общаться на обоих языках  —  13 %[42]. По данным этого опроса КМИС, в первую очередь используют для общения русский язык абсолютное большинство населения южных и восточных регионов:
Донецкая область — 93 %
Луганская область — 89 %
Одесская область — 85 %
Запорожская область — 81 %
Харьковская область — 74 %
Днепропетровская область — 72 %
Николаевская область — 66 %
 
Википедия
Це було до війни. А дані взяті з російської Вікі?


+2
2 077
24 января 2017 13:16

Цитата: КиТ
Согласно данным опроса, проведённого в 2004 году Киевским международным институтом социологии (КМИС), на русском языке проще общаться дома для 45 % населения Украины, тогда как на украинском  —  42 %, одинаково легко общаться на обоих языках  —  13 %[42]. По данным этого опроса КМИС, в первую очередь используют для общения русский язык абсолютное большинство населения южных и восточных регионов:
Донецкая область — 93 %
Луганская область — 89 %
Одесская область — 85 %
Запорожская область — 81 %
Харьковская область — 74 %
Днепропетровская область — 72 %
Николаевская область — 66 %
 
Википедия
Зачем далеко ходить в центральных областях очень большой процент русскоговоящих даже у нас в городе я уверен 80-90% говорят на русском. Хотя так много уезжают туже Польшу что приезжая какоето время чирикают некоторые их слова. 


+2
2 792
25 января 2017 10:37

Цитата: Gambler
був прийнятий ще в 91 році, не було б зараз "рускава міра" ні в Криму

А ви результати референдуму 1 грудня 1991 року по Криму бачили? 


0
321
25 января 2017 10:57

Цитата: Daniel Mroz
Цитата: Gambler
був прийнятий ще в 91 році, не було б зараз "рускава міра" ні в Криму

А ви результати референдуму 1 грудня 1991 року по Криму бачили? 
Так. Референдум про статус Криму 1991
20 січня 1991 відбувся референдум про статус Криму, який бойкотували кримські татари. За його результатами 12 лютого 1991 року Кримська область була перетворена в Кримську АРСР у складі УРСР. www.gpedia.com/uk/gpedia/%D0%A0%D0%B5%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D1%83
%D0%BC%D0%B8_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96


+2
183
26 января 2017 10:32

Примусово - не можна.. Але на мові країни повинно бути більше контенту. Невже в якійсь іншій країні є фани української мови, й вживають її більше за Україну? Якщо хтось знайде - відпишіться під коментом. Якщо не знайде, то може варто замислитися, чому ми, українці, не розмовляємо мовою країни, в якій живемо? 


+3
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх