Кременчуцькі школярі, що підуть до першого класу в 2018-му, навчатимуться 12 років

16.12.2016, 07:04 Просмотров: 3 407 Комментариев: 4

Зарплати вчителів збільшаться на 50 відсотків, а навчання у школах стане 12-річним

Кабмін прийняв постанову про підвищення оплати праці вчителів на два тарифних розряду, а також концепцію реформи середньої школи «Нова українська школа», яка передбачає перехід на 12-річне навчання, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Прем'єр-міністр Гройсман зазначив, що зарплати вчителів таким чином збільшаться на 50 відсотків.

 

 

- Заробітна плата вчителя зросте до 50 відсотків. Звичайно, це рішення може бути реалізоване тільки тоді, коли буде прийнятий державний бюджет на 2017 рік, - сказав він. - Сподіваємося, що парламент на наступному пленарному тижні прийме український бюджет, і ми з 1 січня вже почнемо фінансувати підвищену заробітну плату, - додав прем'єр.


Що стосується реформи середньої школи, то передбачається перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи вже в 2018-2019 навчальному році.

 

Міністр освіти розповіла, що процес навчання поділять на періоди: початкова школа - чотири роки, базова середня школа - п'ять років і профільна середня школа - три роки.

 

На початковому етапі діти адаптуватимуться до шкільних процесів. Базову середню школу перейменують в гімназії, і тут будуть свої особливості навчального процесу. Етап профільного навчання поділять на два цикли.

 

 

Нововведення передбачає впровадження декількох компонентів. У школярів під час навчання будуть формувати компетентності, що дозволить їм успішно самореалізуватися в суспільстві. У новій системі орієнтуватимуться на потреби учня, а також на партнерство між школярем, учителем і батьками.

 

 

Школи отримають більшу автономію в процесі навчання. Це стане можливим після проведення децентралізації для навчальних закладів. Кожна зі шкіл отримає рівну кількість державних коштів, що забезпечить доступ дітей до якісної освіти.

 

 

Концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетенцій.

 

- Це не означає, що в школі пропадуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю - діти не йдуть до школи за знаннями, для цього є інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації або професійного виклику, - сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Автор: Руслана Горгола Источник фото: Ellegirl.ru
Теги:

Комментарии: 4

187
16 декабря 2016 08:16

Первоклассника тащат в школу. Он во всю упирается и кричит:
- Двенадцать лет!!! За что !?


+12
217
16 декабря 2016 08:40

Бідні діти... :( спочатку було 10 років, потім 11, а зараз буде 12 :( а Ви що не розумієте, якщо людина не може навчитися за 10 років і порозумнішати, то за 12 цього не станеться :(


+13
2 967
16 декабря 2016 10:16

Цитата: Linel
Бідні діти... :( спочатку було 10 років, потім 11, а зараз буде 12 :( а Ви що не розумієте, якщо людина не може навчитися за 10 років і порозумнішати, то за 12 цього не станеться :(
 Успішність, на мою думку, напряму залежить від приділиної уваги домашніх завдань батьками. Якщо батькам це не нада, то дітям тим більше. Вундеркіндери не в щот. А той громадний об"єм інформації, який з кожним роком все більше впихують в голови учням, вже не вміщується в 11 років. Але ж ніхто як зараз 11, так я думаю і потім примусово не заставляє тягнути весь термін,можна протинятись 9 років і йти фури розвантажувати, або в бурсу на зварювальника чи каменщика, і рубати бабки не гірше ніж вумняки


+5
1 994
16 декабря 2016 17:29

Все эти реформы чтоб "як во Хранції" - полная лажа. Выпускали специалистов - и слава Богу, все было нормально. Желающие и могущие заниматься наукой шли потом в аспирантуру. Теперь - никому не нужные бакалавры и ничего не знающие и не умеющие (за исключением нескольких нормальных) "магистры". Кафедра имеет лицензию на 20 магистрантов. Из 20ти - максимум четверо действительно достойные и профи. Остальные шлак. Но.. надо же нагрузку преподам, бюджетные вливания универу и т.д. Точно так же и в средней школе. Нет, чтобы оптимизировать учебный план, - надо добавить год мучений. 


+6
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх