Пригоди штрафу за парковку

21.09.2012, 15:55 Просмотров: 4 594 Комментариев: 15

Пригоди штрафу за парковку

На прикладі кременчуцького водія можна зрозуміти, чому виписаний державтоінспекторами штраф краще сплатити в п'ятнадцятиденний строк, а не копирсатися в законах. Вже більше півроку чоловік шукає правди в різних інстанціях. Виявляється, знайти її можна тільки в суді, але і там правда буває різною...

Фото: sanekua.ru


45-річний кременчужанин Юрій опинився в звичній для багатьох водіїв ситуації: інспектор ДАІ виписав йому штраф, бо «ВАЗ» зупинився на вул. Леніна в забороненому місці. Порушив – віддай 255 гривень. У самій постанові ДАІ зазначена норма статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КупАП): якщо не сплатити протягом 15 днів, документ буде направлений до виконавчої служби – у порядку примусового виконання з порушника стягнуть подвійний розмір штрафу. Два тижні минули, державний виконавець отримав документи від ДАІ та відкрив виконавче провадження, за яким з пана Юрія належало стягнути 510 грн – подвійну суму (її вказали в документах працівники ДАІ). За Законом «Про виконавче провадження», державний виконавець надав боржнику термін для добровільної сплати боргу. Той ним скористався – в останній день сплатив 255 грн, на які його спочатку оштрафували. І тут почалися жорсткі непорозуміння... У Юрія – своя логіка, у держвиконавців – встановлений порядок.

 

Думка пана Юрія (із нею важко не погодитися)

 

Згідно статті 308 КУпАП, у разі несплати штрафу в п'ятнадцятиденний термін, постанова «надсилається для примусового виконання» до відділу ДВС. Саме надсилається, а не починається процедура примусового виконання постанови.

 

Згідно з частиною 2 статті 25 Закону України «Про виконавче провадження», примусове виконання (зі стягненням подвійного штрафу, виконавчого збору та інших витрат) розпочинається після того, як з моменту відкриття виконавчого провадження спливає термін (до 7 днів), в який боржнику надається можливість самостійно виконати рішення. Думаючи таким чином, пан Юрій із чистою совістю сплатив свої 255 грн.

 

Держвиконавці логіку не сприйняли

Юлія Тітова, що на той час керувала Автозаводським відділом ДВС, пояснила «Телеграфу», що її підлеглі все зробили вірно, проведена перевірка це підтвердила. За її словами, пан Юрій мав сплатити гроші в п'ятнадцятиденний термін. До того ж сума 510 грн була вказана в документах ДАІ, що надійшли для відкриття виконавчого провадження, а змінювати її виконавці не можуть.

 

У пошуках правди


Ми звернулися до Полтавського облуправління юстиції, щоб нам роз'яснили, як правильно трактувати закони і хто правий. Обласні чиновники за місяць відповіли, що кременчуцькі виконавці все зробили вірно. Як правильно трактувати розбіжності, не пояснили – лише процитували закони.

 

Ми звернулися до Міністерства юстиції України. Де-де, а тут точно повинні знати! В установі відповіли, що не мають повноважень консультувати громадян з цього приводу, порадили звернутися до адвоката... Наостанок також навели цитати з законів, не даючи відповідь на запитання.

 

Коментар юриста


Як порадили в Мін'юсті, ми звернулися до адвоката. На думку Руслана Ульянова, логіка пана Юрія та автора цього матеріалу є хибною.

 

– У юристів можуть бути які завгодно теоретичні погляди, але з практичної точки зору буде важити саме та судова практика, яка склалась на поточний момент. На сьогодні практика застосування зазначених норм законодавства має протиріччя. Але якщо в постанові буде прямо написано, що в разі несплати штрафу протягом 15 днів сума подвоюється, то не буде майже ніяких шансів оскаржити таке подвоєння, крім випадку неотримання копії постанови. Як мені відомо, суди зараз в більшості пишуть, що в разі несплати протягом 15 днів стягненню підлягає подвійний розмір штрафу. Але все залежить від кожного індивідуального випадку.

 

 

Пригоди штрафу за парковку

Автор: konstantinov
Теги: штраф

Комментарии: 15

4 735
21 сентября 2012 16:35

легче убиться головой об стену, чем доказать свою правоту

0
248
21 сентября 2012 16:59

У нас страна маразма, проще дать гайцу 100 и не заморачиваться все равно правды не найдешь и дороже вийдет.

0
0
21 сентября 2012 17:00

1. Нефиг парковаться в неположенном месте.
2. Если имеешь желание припарковаться "под кирпичом", то имей необходимую сумму в кармане - "на всякий случай", - чтобы рассчитаться за штраф на месте. В противном случае - смотри п. 1.
3. Скупой платит дважды.

0
0
21 сентября 2012 17:16

... У самій постанові ДАІ зазначена норма статті 308 Кримінального кодексу України про адміністративні правопорушення (КупАП)...
шутники :)

0
0
21 сентября 2012 17:24

Вы удивитесь но есть распоряжение ГАИ, что если более 4 оставленных в силе нарушений ПДД в год, то пересдача.

0
0
21 сентября 2012 17:24

Inna,
парковаться "под кирпичом" можно ))
а в целом согласен, развели бардак в городе, не выедешь со второстепенной - припаркованные возле перекрестка авто закрывают обзор, а пешеходы выскакивают из-за авто, стоящих возле самой зебры, по Октябрьской тоже не проедешь...
А герой статьи как в анекдоте, сначала пробовал мешок соли съесть, а потом решил всё-таки деньги отдать...

0
0
22 сентября 2012 09:52

Тот же прикол был был выписан штраф отцу на 500грн точно не помню,он оплатил все,и через месяц звонок от Выконавчои службы типа вы должни оплатить штраф в размере свыше 1 тыс гривен,благо хоть протокол сохранили что за то нарушения было оплачено.а так бы влетели ище на 1 тыс гривен

0
0
22 сентября 2012 09:53

Водители! Как часто вы нарушаете правила дорожного движения? Я водитель с 1981 года. Приходится умышленно или не умышленно нарушать по несколько раз в день. Гаишники наказывают раз в 3-5 лет. Так заплатите за нарушение, поизвиняйтесь и разойдитесь по хорошему! Сбережете себе нервы и уменьшите работы всяческим судам! Завтра забудете и станете снова нарушать. Лишь бы не в ущерб чьей то безопасности!Гладких всем дорог!

0
0
22 сентября 2012 10:02

Цитата: redice
У нас страна маразма, проще дать гайцу 100 и не заморачиваться все равно правды не найдешь и дороже вийдет.

Отличная логика. А потом мы искренне удивляемся, а чего ж у нас в стране так хреново :-) Хотя чего греха таить, я и сам даю, потому что один в поле не воин.
Эх, если бы парни всей страны ...

0
0
22 сентября 2012 14:49

Цитата: NYX
NYX:
... краснею по поводу "кирпича" - чуток не то написала))


al63, +100 Вы - молодчина!
Удачи Вам!

0
0
22 сентября 2012 18:14

Пан Юрий сам "провтыкал". Тут без вариантов. У меня другой вопрос: как "гаишники" могли выставить в ГИС двойной штраф не зная точно уплатил Юрий 255 грн или нет? Где написано, в каком Законе, что я должен после уплаты штрафа бежать с челобитной в ГАИ и показывать квитанцию? Как исполнители принимают к производству дело не зная точно оплачен штраф или нет. А если бы Юрий оплатил вовремя, но квитанцию в ГАИ не предъявил? Штраф уплачен, а ГИС открывает исполнительное производство или как? Этот вопрос Телеграф Ульянову не задавал?

0
1 278
22 сентября 2012 19:10

пока НАШЕЙ страной управляет "наша" власть так и будет...
пора меняться названиями стран с Гондурасом (с)

0
180
23 сентября 2012 08:27

Пан Юрий сам виноват в этой ситуации-тянешь с оплатой до последнего дня-так хотя бы квитанцию об оплате надо принести в админпрактику ГАИ,чтобы не успели отправить документы в ГИС.

0
0
23 сентября 2012 12:14

нарушил - плати! а то у нас что власть что население - все хитрожопые)

0
0
24 сентября 2012 08:53

проще былоотдай на месте 255 грн и не заморачивайся!попался - не смог откупиться иди в сберкассу смог откупиться за полцены-молодец!круговая порука и менты будут в доле!!!скопируй в поиск гугл ((Всего 100 долларов и ты невиновен в ДТП!))

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх