Якби вибори відбулися сьогодні (Дані соцопитування)

11.09.2012, 15:43 Переглядів: 4 281

Партія регіонів випереджає опозицію, а Надоша - Шаповалова

Згідно з результатами опитування, якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, то 5%-й бар`єр по кременчуцькому виборчому округу №146 подолали б Партія регіонів, Об’єднана опозиція "Батьківщина","УДАР" і Комуністична партія України.
Про це у вівторок на прес-конференції заявив керівник Кременчуцької міської організації Народно-демократичної ліги молоді Роман Каць.

 

За його словами, очолювана ним организація в рамках реалізації інформаційної кампанії проекту «Чесний вибір», за фінансової підтримки Міжнародного фонду підтримки демократії і прозорих виборів розпочала проведення щотижневих соцдосліджень виборчих настроїв кременчужан.

- За даними соціологічного дослідження* за Партію регіонів готові проголосувати 23,9%, об’єднану опозицію "Батьківщина" - 19%, партію «УДАР Віталія Кличка» - 11,9%, Комуністичну партію України — 10,1%. Інші партії набрали менше 5%. Так, “Україна Вперед!” - 4,1%, “Свобода” -3,5%, “Наша Україна” - 1,4%. Не визначилися — 13%, а взагалі не підуть на вибори -4,3%,- сказав Роман Каць.

 

Щодо мажоритарних кандидатів в нардепи, то за Олега Надошу готові проголосувати 22,3%, Юрія Шаповалова — 17,1%, Віктора Тарана — 13,9%, Дмитра Богодиста 8,3%, Геннадія Остапця — 6,1%, Андрія Безкоровайного — 5,5%, Олександра Бортника — 4%, Сергія Москальця — 2,7%, Олександра Мельникова -2,1%, Миколу Степаненко -1,1%. Не визначилися з кандидатурою нардепа 12,6%.

Виборчі тенденції
Як зазначив на прес-конференції Роман Каць, попередній аналіз отриманих результатів може свідчити головним чином про те, що зняття з виборчих перегонів кандидатури Ірини Дроздової (суб’єкт висування: партія «Україна – Вперед!») кардинально вплинуло на ситуацію серед кандидатів-мажоритарників, а також на рейтинг згаданої партії. Остання, не дивлячись на масовану агітаційну кампанію, розвернуту на виборчому окрузі, знаходиться в межах статистичної похибки щодо подолання 5-відсоткового бар’єру.

 

Крім того, електорат пані Дроздової, яка розглядалася експертами в якості однієї з найсильніших фігур в боротьбі за перше місце, явно почав перетікати до самовисуванця Юрія Шаповалова, якого виборці можуть і досі асоціювати з партією «Фронт змін», хоча він і вийшов звідти, склавши, таким чином, конкуренцію офіційному висуванцю об’єднаної опозиції – В.Терену. Більше того останній кандидат перемістився на третє місце.

 

Що стосується другого ешелону кандидатів та політичних сил, то звертає на себе увагу затята боротьба поміж партією «УДАР» та Комуністичною партією. Можна вважати, що міцна позиція УДАРу в рейтингу політичних сил сприяє підвищенню рейтингу й висуванцю цієї партії – пану Богодисту. Так само, як впізнаваність КПУ підвищує рейтинг і її висуванця – Геннадія Остапця.

 

Загалом соціологи зауважили, що особливістю цих виборів на даному етапі є «розтягування» лівого електорату між представниками політичних сил цього спрямування. Адже сумарний рейтинг представника КПУ Остапця та, умовно кажучи, лівих кандидатів пана Москальця та пана Бортника корелюється з рейтингом КПУ в партійних списках. Втім, не можна виключати й того, що на заключних етапах виборчих перегонів дехто з «лівих» кандидатів зніматиме свою кандидатуру на користь найбільш рейтингової.

* - опитування виборців проводилося 8 вересня 2012 р. на територіях Автозаводського та Крюківського районах. Об’єм вибірки – 1500 чол. загалом по місту. З них в Автозаводському районі – 900 чол.; в Крюківському районі - 600 чол.
Аналіз оброблених анкет та статистична обробка відповідей респондентів проводилася у розрізі мікрорайонів міста (всього було виокремлено 30 точок заміру – з них 18 в Автозаводському районі та 12 в Крюківському; по 50 респондентів в кожній точці згідно демографічного складу населенні по місту загалом). Похибка статистичних даних дослідження не перевищує 1,3%.

Автор: bulashev
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх