Кременчужани можуть пройти онлайн-тест на туберкульоз

11.09.2019, 14:04 Просмотров: 1 546 Комментариев: 1

 

Часто хворі на туберкульоз не підозрюють про те, що вони заражені

У кременчужан з'явилася можливість пройти онлайн-тест для перевірки на туберкульоз. Скринінгову анкету з 13 запитань розробив Центр громадського здоров’я МОЗ України. За результатами анкетування можна дізнатися, чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз і чи рекомендовано їй додаткове обстеження.


Симптоми туберкульозу можуть бути непомітними впродовж багатьох місяців, а тому люди часто звертаються по допомогу на пізніх стадіях хвороби. Несвоєчасне звернення до лікаря призводить до подовження терміну лікування, також можуть виникнути ускладнення.


Важливо: при перших проявах симптомів туберкульозу — кашель, який не припиняється понад 2 тижні, різке схуднення, нічна пітливість, слабкість — необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. 


За статистикою МОЗ, лише за липень цього року в Україні зареєстрували 2 067 нових випадків туберкульозу. Загалом станом на 14 серпня 2019 року під медичним наглядом перебували 20 235 людей. Як вважають фахівці, ще близько 5 тисяч хворих на туберкульоз не знають про свою хворобу та не звернулися за медичною допомогою. Один хворий, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей.


Тож завдяки цьому онлайн-інструменту зможете перевірити, чи є у вас симптоми туберкульозу, чи могли ви ним заразитися, а також отримати інформацію про ступінь ризику захворювання на туберкульоз.


Результати тесту анонімні, а тому ці дані будуть доступні лише вам. Пройти тест можна за посиланням, на це вам знадобиться не більше 5 хвилин.

Автор: Катерина Турубара Источник фото: 24tv.ua/health

Комментарии: 1

479
12 сентября 2019 07:47

Могут же, когда хотят. А то Манту-Манту. Скоро и для дифтерии и столбняка че нибудь придумают )))


0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх