Батьки учнів стурбовані долею кременчуцької школи № 14

22.09.2012, 16:28 Просмотров: 3 823 Комментариев: 3

 


«Як ми можемо об'єднатися, щоб зберегти школу?» – запитували на батьківських зборах

 

Батьки учнів стурбовані долею кременчуцької школи № 14
Судячи зі слів мера, він відвів школі лише один навчальний рік. Будівлю планують віддати під центр надання адмінпослуг. Та навіщо 30 чиновникам аж три поверхи?

 

12 вересня у школі № 14 відбулися загальні батьківські збори. Найбільше тих, хто прийшов на зібрання,  цікавила подальша доля навчального закладу. Нагадаємо, міський голова Олег Бабаєв напередодні навчального року заявив пресі про те, що утримувати школу №14  економічно недоцільно.

Однак директор цієї школи Анатолій Ващенко на батьківських зборах чомусь нарікав на інформацію в ЗМІ:

 

– Хочу заспокоїти батьків, що нічого страшного внаслідок публікацій, інформації в ЗМІ, не відбувається. Відтоку учнів немає ... Не хочу, щоб ми поверталися до питання, яке у кожного в голові. Жити будемо сьогоднішнім і завтрашнім днем. Не можна складати руки і пригнічувати себе, – ось його слова, звернені до батьків.

 

Ніхто з перших осіб – ні мер, ні його заступник з гуманітарних питань, ні начальник управління освіти – не прийшли на збори в школу, щоб чітко пояснити стурбованим батькам позицію міської влади.

 

Був присутній заступник начальника управління освіти Валерій Лобода. Одна з мам адресувала йому питання:

 

– Як ми можемо об'єднатися, щоб зберегти школу?

 

У відповідь Валерій Лобода довго говорив про те, що бюджет освіти обмежений, що в середньому по місту наповнюваність класів – 27 чоловік, але в чотирьох школах – набагато менше і назвав номери цих шкіл: № № 14, 2, 13, 29. Потім додав:

 

– На сьогодні питання щодо скорочення школи № 14 не стоїть. Але вічного немає нічого ...

 

Батьки поцікавилися думкою директора: чи варто їм писати листи меру, щоб питання про закриття школи був знято назавжди? Анатолій Ващенко відповів: немає резону роздмухувати полум'я.

 

Схоже, мер усе вже вирішив – без батьків

 

– Хочу звернутися до вас: не спекулюйте на школах, тому що ви не праві. Є бюджетні гроші і є доцільність реорганізації. Ви необ'єктивно оцінюєте ситуацію, – про це заявив мер Олег Бабаєв пресі 14 вересня, після наради у виконкомі.

 

– Коли батьки знатимуть, чи підуть їхні діти в наступному році в свою школу чи ні?

 

– А що там знати, що їм потрібно зайвих 300 метрів пройти? Якби сказали, що школу закривають, і доведеться їздити на Молодіжний – це інше питання. Але тут – що їм пояснювати? 300 метрів пройти назад, що зміниться? Не дійдуть? Там 11-а школа стоїть позаду, ви все знаєте, просто задаєте питання ...

 

Так до чого ж тут «спекуляція»?


Судячи з усього, коли шум уляжеться, директора школи потихеньку почнуть переконувати в економічній недоцільності її існування. І навпаки, активна громадянська позиція може кардинально змінити ситуацію. Так, кременчужани свого часу не дали закрити пологове відділення у Крюкові, а нещодавно батьки учнів школи № 20 відстояли для своїх дітей перший клас.

 

А якщо говорити про «спекуляцію», то матеріальний зиск із будівлі школи матимуть уж точно не учні, не батьки, і не ЗМІ. Поміркуємо: стоїть собі триповерхова будівля в центрі міста, розрахована на 330 учнів. Як повідомлялося раніше, мерія планує розмістити тут центр надання адміністративних послуг населенню. За інформацією начальника управління  торгівлі та підприємництва міськвиконкому Людмили Жорняк, передбачено 30 робочих місць для адміністраторів. Імовірно, чиновники займуть максимум один поверх. Що ж буде на інших двох поверхах такої привабливої будівлі? У Кременчуці вже була епопея продажу та здавання в оренду дитсадків. Тепер не вистачає місць для дошкільнят. І перш, ніж говорити про закриття закладу, влада мала б прорахувати потребу у школах на наступні 5-10 років. Та наразі таких розрахунків громаді міста не представили.

Теги:

Комментарии: 3

488
22 сентября 2012 22:07

Может с родителей не будут требовать в Фонд школы?

0
307
9 октября 2012 20:11

Какая хорошая школа!Здесь учились мы и учатся наши дети.Школу помогал строить мостотряд, в котором работал мой отец. И сдали ее в строй в один год с мостом.Школа лакомый кусок для некоторых.То стадион школьный отрезали,то большую часть двора.А чиновников надо сокращать, а не плодить,чтобы бумажки выдавать.И каждая бумажка таких денег стоит.

0
0
23 ноября 2012 10:44

я предлагаю соединить 13 школу и 14 и всех это решение устроит. если всю школу переведут детям будет легче и родители успокоятся. А здание пусть какоето одно из двух заберут. Пусть задумаются над этим. Может это самый оптимальный вариант.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:Вверх