Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 18.01.2021 12:00
Підтверджені:
Україна1163716
Кременчук5473
Хворі:
Україна271651
Кременчук910
Одужало:
Україна871196
Кременчук4411
Померло:
Україна20869
Кременчук152

Вчителям радять не оформлювати листок із тимчасової непрацездатності, якщо вони на самоізоляції та працюють

27.11.2020, 15:05 Переглядів: 2 516

 

У такому випадку під час дистанційної роботи педагоги отримають лише половину зарплатні

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов радить вчителям не оформлювати листок із тимчасової непрацездатності на час самоізоляції, якщо педагог має змогу в цей час працювати дистанційно. У роз’ясненнях служби освітнього омбудсмена йдеться про те, що якщо вчитель офіційно оформив самоізоляцію через контакт із хворим на COVID-19 та водночас працює – він буде отримувати лише половину зарплатні.


Відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», працівникам закладів освіти, які перебувають на самоізоляції, видається листок із тимчасової непрацездатності строком 14 днів. Той же закон передбачає, що в цей час педагоги отримуватимуть 50% своєї середньої заробітної плати (доходу).


Як зазначає омбудсмен, під час самоізоляції вчителі часто працюють. Але в такій ситуації їм не можуть нараховувати оплату праці за ведення дистанційного навчання та через самоізоляцію водночас.


- Тобто педагогічним працівникам, які виявили свідомість, пішли на самоізоляцію, не приховуючи контакту з хворим і оформивши листок із тимчасової непрацездатності, та продовжують здійснювати свої посадові обов’язки – навчання дітей для забезпечення права кожного на освіту, виплачується допомога через тимчасову непрацездатність у розмірі 50%. Фактично, така практика позбавляє педагогічних працівників половини заробітної плати, – пояснює омбудсмен.


Саме тому Сергій Горбачов радить не оформлювати листок із тимчасової непрацездатності на час самоізоляції, якщо педагог може в цей час працювати дистанційно – таке право надає стаття 60 Кодексу законів про працю України. І у такому випадку оплата праці буде здійснюватися в повному обсязі.

Автор: Катерина Турубара Джерело фото: academica.ru

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх