Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 26.11.2020 10:00
Підтверджені:
Україна677189
Кременчук2709
Хворі:
Україна348077
Кременчук1097
Одужало:
Україна317395
Кременчук1537
Померло:
Україна11717
Кременчук75

Позначка у свідоцтві «звільнений/на» від ДПА не стане перепоною під час вступу у виші

26.06.2020, 14:04 Переглядів: 11 183

 

Якщо у свідоцтві про повну загальну середню освіту відсутні оцінки за ДПА, середній бал розраховується без них, вони не враховуватимуться в загальну кількість

Випускники мають право вступати у виш, якщо в додатку до їхніх свідоцтв про повну загальну середню освіту вказано «звільнений/-на» у пункті про державну підсумкову атестацію, це не стане перепоною під час вступу. Таку інформацію повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці у Фейсбуці.


Служба освітнього омбудсмена отримала звернення від вступників та батьків, що деякі виші ставлять умовою подання документів наявність у додатку до свідоцтва про повну загальну середню освіту оцінок за ДПА.


- Абітурієнт має право подати документи на вступ до університету, незалежно від того, чи є в додатку до свідоцтва оцінки ДПА, чи зроблений запис «звільнений/-на», – наголосив омбудсмен.


У пункті 3 розділу ІІ Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році читаємо наступне:


Під час реєстрації електронної заяви, абітурієнт вказує серію та номер документа про повну загальну середню освіту, а також середній бал додатка, який обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розрахований як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до документа оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація).


Предмети, за якими зроблено запис «звільнений (а)»/«зараховано», а також факультативи у загальну кількість не враховуються.


Тобто якщо у свідоцтві про повну загальну середню освіту відсутні оцінки за ДПА, середній бал розраховується без них, вони не враховуються в загальну кількість.


Якщо, за бажанням здобувача освіти, оцінки ДПА будуть виставлені в додаток до свідоцтва, то вони мають бути враховані під час обчислення середнього балу.


Очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров зазначив, що у даному випадку «схоже, що хтось розганяє чергову «зраду» при її відсутності».

Автор: Катерина Турубара Джерело фото: ФБ Сергія Горбачова
компанія «Інтера Люкс»
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх