Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 02.07.2020 08:50
Підтверджені:
Україна45887
Кременчук119
Хворі:
Україна24649
Кременчук7
Одужало:
Україна20053
Кременчук108
Померло:
Україна1185
Кременчук4

Скільки та на що держава планує витратити коштів у сфері освіти в 2020 році

10.11.2019, 09:00 Переглядів: 3 988 Коментарів: 1

 

Ганна Новосад на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла про ключові додаткові зміни до проєкту державного бюджету на наступний рік

Міністерка освіти і науки Ганна Новосад на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла про ключові зміни фінансування освітньої галузі, що передбачені проєктом державного бюджету на 2020 рік, який зараз направлений до розгляду парламенту до другого читання. Що саме держава готова дофінансувати, читайте далі.


Школа


 • «Нова українська школа» – 1,4 млрд грн на закупівлю сучасних меблів, дидактичних та навчальних матеріалів; підвищення кваліфікації вчителів (+200 млн грн порівнюючи з 2019).
 • Збереження субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами – 504 млн грн.
 • Субвенція у розмірі 3,5 млрд на нову програму «Спроможна школа для кращих результатів» – підтримка капітальних видатків та закупівлі обладнання для класів опорних шкіл. Нам вкрай потрібно підвищити якість освіти у школах, що знаходяться у селах та невеликих містах. Спроможні опорні школи – один з важливих інструментів.
 • Окрім цього, із залишків коштів 2019 року – майже 1,5 млрд грн – профінансуємо наступного року закупівлю шкільних автобусів і велику програму розвитку вивчення STEM-предметів*.


Заробітні плати вчителів


 • Спрямуємо додаткові кошти на підтримку молодих учителів щорічними виплатами у розмірі 10 мінімальних прожиткових мінімумів.
 • Дофінансуємо на додаткові 2,2 млрд грн освітню субвенцію, аби нарешті (!) почати фінансувати заробітні плати вчителів відповідно реального контингенту учнів, а не чисельності дворічної давнини, що, як мінімум, на 150 тисяч менша нинішньої. Як наслідок, останні роки держава недофінансовує заробітні плати. Виправляємо цю ситуацію. Паралельно пропонуватимемо зміни до нормативних актів, аби надбавка за престижність (допоки вона не стане невід’ємною частиною окладу) виплачувалась усім вчителям у розмірі мінімум 20% (а не як зараз, коли окремі території платять 5%).
 • Загалом +3,7 млрд грн на заробітні плати між читаннями. Загалом зростання освітньої субвенції на 10,2 млрд грн порівнюючи з 2019.
  Працюємо далі, щоб змінити систему оплати праці, зокрема, через майбутній Закон України «Про повну загальну середню освіту».


Професійна освіта


 • 259 млн грн на створення сучасних навчально-практичних центрів у закладах професійної освіти (+209 млн грн порівнюючи з 2019).


Вища освіта і наука


 • 400 млн грн на базове фінансування науки в університетах.
 • 250 млн грн на Фонд з розвитку вищої освіти – капітальні інвестиції, навчальні лабораторії.
 • 525 млн грн на Національний фонд досліджень. Наше спільне з колегами з фонду завдання – запустити його до кінця 2019 року.
 • Додаткові 60 млн грн на модернізацію нашої антарктичної станції «Академік Вернадський».


*Абревіатура STEM розшифровується як Science (наука), Technology (технології), Engineering (інженерія) та Mathematics (математика). Це такий підхід до освітнього процесу, коли дані дисципліни вивчаються не окремо, як ми звикли, а у комплексі. Відповідно до нього основою набуття знань є проста та доступна візуалізація наукових явищ, що дає змогу легко здобути знання на основі практики та глибокого розуміння процесів. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці.

Автор: Катерина Турубара Джерело фото: oxu.az
компанія «Інтера Люкс»

Коментарі: 1

843
10 ноября 2019 09:22

не совсем 4000$, конечно....по 600-700 грн добавят на лицо в месяц и то опять же не всем


1 4
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

Читайте також:

 • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх