В Україні завершився перший етап пробної сертифікації вчителів

16.10.2019, 14:38 Переглядів: 1 936

 

Далі на педпрацівників чекатиме другий етап – ЗНО

11 жовтня завершився перший етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів – експертне оцінювання на місці роботи. Як повідомили у Міністерстві освіти і науки України, цей етап пройшли 811 педагогів серед 859 зареєстрованих.


- Оскільки участь у пілотній сертифікації є добровільною, 48 вчителів уже на першому етапі змінили своє рішення про участь у сертифікації й відмовилися від неї. Ми сподіваємось, що кожен учасник, який сьогодні завершив перший етап, передусім має внутрішню мотивацію для участі. Адже у такий спосіб вони можуть заявити про себе на всеукраїнському рівні, отримати новий досвід і стати лідерами серед колег. Ми ж як Міністерство хочемо завдяки сертифікації виявити агентів змін на місцях, а також підтримати їх у прагненні зробити українську школу кращою, – пояснила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.


Загалом педагоги-учасники, які зголосилися пройти пробну сертифікацію, представляли 609 шкіл з різних регіонів країни. Попередньо відібрані експерти вивчали практичний досвід роботи вчителів на базі закладів, де вони працюють. Державна служба якості освіти, яка опікувалася проведенням першого етапу, підготувала 1500 експертів. З них 1050 безпосередньо працювали над вивченням досвіду педпрацівників.


Далі на педагогів чекає другий етап – незалежне тестування професійних компетентностей. Він розпочнеться 31 жовтня. Учителі-учасники сертифікації вже отримали запрошення на ЗНО.


За інформацією МОН, процедура сертифікації в цілому містить 3 етапи:

  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасника через вивчення практичного досвіду роботи;
  • самооцінювання учасником власної педагогічної майстерності (е-портфоліо);
  • оцінювання фахових знань та умінь учасника через незалежне тестування.
Автор: Катерина Турубара Джерело фото: mon.gov.ua

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх