Єдині правила для всіх: як тепер в Україні обиратимуть керівників профтехів

2.09.2019, 16:31 Просмотров: 1 185

 

МОН оприлюднило новий наказ щодо конкурсу на посаду директора закладу профосвіти

В Україні відтепер обиратимуть директорів закладів професійної освіти за єдиною схемою. Наказ про затвердження Порядку проведення конкурсу на посаду директора профтеху оприлюднило Міністерство освіти та науки України.


Гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік пояснила:


- Цей документ потрібен був з двох причин. По-перше, раніше ми взагалі не мали загального порядку, який регулював би проведення конкурсу на посаду директора профтеха. Так, засновники переважно керувалися постановою Кабміну «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки». Однак її норми не завжди можна застосувати до закладу освіти. По-друге, потрібен був документ, що відповідає вимогам часу. Зараз ми нарешті вийшли на порядок, який буде актуальним і зніме всі нарікання щодо прозорості відбору.


У новому Порядку визначили загальні вимоги до кандидатів та складу конкурсної комісії, а також умови та строки, процедуру оскарження результатів.


Наприклад, претенденти повинні мати досвід роботи на керівних посадах або в галузі економіки не менше трьох років, освіту рівня не нижче магістра (спеціаліста). Вони також мають вільно володіти державною мовою та розумітися на підготовці робітничих кадрів.


Велику увагу у документі приділили конкурсній комісії, її повноваженням та обов’язкам. Передбачається, що до складу комісії входитимуть:

  • працівники закладу, до якого обирається керівник;
  • представник профспілки;
  • роботодавці;
  • фахівці органу-засновника, який опікується конкурсом;
  • директор науково-методичного центру профосвіти;
  • представники громадських організацій.


Важливо, що головою комісії не може бути засновник закладу.


Серед повноважень комісії – рішення про допуск або недопуск кандидатів до конкурсу, організація зборів з працівниками профтеху, на яких претенденти мають представити свою програму розвитку закладу, оприлюднення результатів конкурсу тощо.


У Порядку також йдеться, що загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців, а у разі оскарження його результатів – чотирьох місяців.

Автор: Катерина Турубара Источник фото: mon.gov.ua
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх