З інвалідів уже беруть гроші за проїзд

28.07.2009, 10:09 Просмотров: 1 185
25 липня, субота, п‘ятнадцять хвилин на шосту вечора. Їду у маршрутці 15-Б..

На зупинці «Вулиця Щорса» у салон авто, важко спираючись на дві палиці, сідає дідусь. На вході він протягує гроші водію. Той бере. Маршрутка із відчиненими дверима їде далі. Я позираю на дідуся, який сидить на передньому сидінні (якраз тому, що навпроти дверей). На поворотах маршрутка нахиляється убік. А я з острахом дивлюся на дідуся – ану як вилетить у розчинені двері? Тим більше, що минулого тижня така халепа вже спіткала бабусю у тролейбусі…

Озираюся на салон – там немає людей пенсійного віку. І не хочеться заводитися – усе ж таки вихідний день. Та моя душа не витримує. Запитую водія:

– І чому ж ви взяли гроші за проїзд з інваліда? У вас же в салоні немає пільговика.

– Він дав – я й узяв, - відповідає водій.

– Проте ви ж зобов‘язані надавати одне пільгове місце, то чому ж не запропонували його цій людині?

– Вам що, поговорити хочеться?

Дізнавшись, що розмовляє з журналістом, водій поскаржився на «хаос» із пільговиками. Мовляв, чітко не визначено, кого перевізники повинні возити безплатно, кого – ні. І порадив поцікавитися цим у виконкомі. Що ми й зробили.

Коментар

Михайло МІРОШНИК, головний спеціаліст відділу транспорту та енергетики міськвиконкому:

– У кожній маршрутці надається одне пільгове місце для пільговиків будь-якої категорії (пенсіонери, ветерани, інваліди та інші, котрі мають право на безплатний проїзд.) Перевізники самі прийняли такі рішення, коли відбувався конкурс на маршрути. І ці зобов‘язання закріплені договором із міськвиконкомом. Цей випадок – недобросовісність водія.

Віктор ПИДОРИНА, директор ПП «Ямщик»:

- Водії знають, що вони зобов‘язані надавати одне пільгове місце. Якщо опустити моральний аспект цього випадку, то якби пільговик показав посвідчення – з нього не взяли б гроші. Звичайно, я поговорю з водієм. За такі випадки слід було б звільняти, але в нас працювати нікому. 
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх