В Україні хочуть відмовитися від використання пластикових пакетів

6.11.2019, 16:03 Переглядів: 3 363 Коментарів: 7

 

Обмеження вступить в силу з 1 січня 2022 році

Уряд України ухвалив законопроєкт, що забороняє використовувати деякі види пластикових пакетів на території України. Зокрема, законом хочуть обмежити реалізацію поліетиленових і оксорозкладних пакетів у роздрібних торговельних мережах та мережах ресторанного господарства.


У законі пропонують:

  • заборонити поширення пластикових пакетів товщиною до 50 мікрон з 1 січня 2022 року (обмеження не поширюються на біорозкладні пластикові пакети і надлегкі пластикові пакети визначених розмірів, які призначені для первинної упаковки свіжої риби і м'яса, а також сипучих продуктів і льоду);
  • заборонити поширення оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів з 1 січня 2022 року;
  • заборонити агітувати споживачів купувати пластикові пакети;
  • зобов'язати виробників маркувати біорозкладні пластикові пакети на відповідність стандартам;
  • заохочувати виробляти біорозкладні пластикові пакети;
  • ввести штрафи за реалізацію пластикових пакетів або оксорозкладних пакетів під виглядом біопакетів.

За словами авторів законопроєкту, оксобіорозкладні пакети вважаються безпечними, проте вони розкладаються на мікропластик, який теж шкодить природі та разом із водою і їжею потрапляє в організм людини. Також в Україні є потужності для виробництва біопакетів, але на них поки відсутній попит.


Пакети, які не відповідають вимогам закону, після 1 січня 2022 повинні бути утилізовані.


На порушників цього закону накладатимуться штрафи у розмірі від 100 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1700 до 12 750 грн) з конфіскацією пластикових пакетів. Їх будуть утилізовувати, але не за рахунок виробника, а того, хто їх придбав для торгівлі.


Перевірятимуть виконання цього Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

 

Які країни уже заборонили пластикові пакети?


Уряди 33 країн запровадили повну заборону, а ще 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів.


Найперше заборону запровадили у Сингапурі, де на початку 2000-х років відбулися масштабні повені, спричинені «пластиковим забрудненням».


В Англії, приміром, використовуються пакети, які розкладаються від 20 діб до 4 років із мінімальною шкодою для довкілля. А ось Данія запровадила високі податки на роздавання у магазинах пластикових пакетів, що на 90% знизило їх використання. Тоді як у Фінляндії вирішили розмістити у торговельних мережах автомати для збору пластикових пакетів і відправляти їх на переробку.

Автор: Катерина Турубара Джерело фото: adm-pl.gov.ua

Коментарі: 7

936
6 ноября 2019 16:15

от ці зебіли, переживають за екологію (смайл сарказм)


7 18
759
6 ноября 2019 17:00

Так а что предлагают использовать? Бумажные? А не думали сколько деревьев нужно срубить что бы делать эти пакеты? Или авоську? Точно! Даешь, авоську! Обязательно как в союзе что-бы была. Аутентичная так сказать. И пакеты молока треугольные.


12 16
97
6 ноября 2019 17:57

Надо  просто взять и поднять цены на пакеты в 100 раз.Поверьте,если пакетик из-под сахара будет стоить 3 грн вместо "бесплатно",то мозги у населения включатся.А прибыль направить на строительство заводов по переработке мусора.Засрали планету по самое не хочу.


19 8
936
6 ноября 2019 19:22

Цитата: Solenoid

Так а что предлагают использовать? Бумажные? А не думали сколько деревьев нужно срубить что бы делать эти пакеты? Или авоську? Точно! Даешь, авоську! Обязательно как в союзе что-бы была. Аутентичная так сказать. И пакеты молока треугольные.

Щодо паперу - слово "вторсировина" не знайоме?

Вже є розробки виготовлення паперу з опалого листя.

 

А те що вони пропонують дуже добре описано в статті


13 3
224
6 ноября 2019 21:52

Цитата: Solenoid

Даешь, авоську! 

И поверьте мне небо не обрушится - месяца два спокойно хожу с авоськой, не совсем как в ссср правда - руки с .опы, чтобы сшить себе хозяйственную торбинку, а так бы сшила) купила в атб сумчонку... но вполне довольна) и удобно, и практично, и экологично

а то реально загадили все этими пакетиками... 


13 0
429
7 ноября 2019 16:43

Цитата: почемучка
Вже є розробки виготовлення паперу з опалого листя.
Вы что такое говорите??? Листья только палить!!!


0 0
800
7 ноября 2019 20:11

Маркетоптовские пакеты гниют. Невероятно, но факт...На даче во дворе на земле все лето простоял пакет с хламом. Осенью решил его отнести на мусорку, дна нет...выгнило...только ручки в руках и остались...

Это не значит, что я ратую за пластик. Просто понимаю, его наверное можно делать быстроразлогающимся...


2 0

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх