В Україні по-новому саджатимуть та поливатимуть дерева

29.09.2019, 12:12 Просмотров: 2 173

 

Планують встановлювати спеціальні панелі, що не дозволяють кореням дерев «підривати» покриття над ними

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує повністю змінити старі норми висадки, догляду та поливу дерев вздовж вулиць, алей і на площах на більш сучасні. Як повідомили у Міністерстві, зараз вносяться зміни у державні будівельні норми щодо благоустрою, зокрема, у частині озеленення.


Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе прокоментував:


- Чому в Україні погано ростуть дерева? Справа не в кліматі та глобальному потеплінні, а в тому, що дерева зовсім неправильно висаджуються та поливаються. Підсумок – купа коштів, викинутих на вітер, адже в таких умовах навіть найвитриваліша рослина довго не протягне. Ми взяли за основу європейський та інший закордонний досвід, і є декілька дієвих і дійсно крутих ідей, які б можна було реалізувати в Україні. Тому плануємо більш детально вивчити це та внести відповідні зміни у державні будівельні норми щодо благоустрою.


Зокрема, висаджуватимуть лише великомірні дерева з правильно сформованою кроною. При цьому передбачатимуться професійні системи посадки дерев у міських умовах, які сприяють більш ефективному їх поливу, а також спеціальні панелі, що не дозволяють кореням «підривати» покриття над ними.


Україна перейматиме досвід канадців, у Канаді працює система TreeParker, яка забезпечує необхідний простір для росту кореневої системи, витримує транспортні навантаження і додатково сприяє управлінню зливостоками. 


Дерева покращують екологічний стан міст та сприяють комфорту жителів:

  • на одній і тій же вулиці, але без дерев, температура влітку може сягати 43-50°С, з деревами вона знижується практично удвічі – до 18-26°С;
  • лише протягом одного року 1 дерево може охолоджувати повітря не гірше ніж 10 безперервно працюючих кондиціонерів;
  • дерева вбирають у себе близько 13 тисяч літрів дощової води щороку і фільтрують близько 28 кілограм забруднень.
Теги: деревья
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх