Україну включили до переліку країн, які можуть експортувати овочі й фрукти до Євросоюзу

23.09.2019, 12:02 Просмотров: 984 Комментариев: 3

 

З 1 вересня посилилися заходи захисту ЄС від шкідливих карантинних організмів

Україну включили до переліку країн, які можуть експортувати овочі й фрукти до Євросоюзу. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.


Україна зможе поставляти у країни Євросоюзу такі свіжі продукти: Malus Mill (яблука), Pyrus L. (груші), Prunus L. (сливи), Capsicum annuum L. (перець), Solanum aethiopicum L. (пасльон), Solanum lycopersicum L. (томати) та Solanum melongena L. (баклажани).


Справа в тому, що з 1 вересня 2019 року змінилися умови імпорту вищеперерахованих овочів і фруктів. Відповідно до директиви Ради ЄС 2019/523, всі країни, що не входять до Євросоюзу, зобов’язані офіційно оголосити про відсутність у них випадків виявлення певних карантинних організмів: Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Neoleucinodes elegantalis (Guenee) та Tephritidae (non-European).


Держпродспоживслужба звернулася до Європейської Комісії з запитом щодо визнання всієї України країною вільною від цих карантинних організмів. Після розгляду звернення Держпродспоживслужби Єврокомісія таки включила Україну в перелік країн, яким дозволяється безперешкодно експортувати овочі та фрукти без додаткових нетарифних бар’єрів.

Автор: Катерина Турубара Источник фото: adm-pl.gov.ua

Комментарии: 3

724
23 сентября 2019 13:11

Ух, теперь Заживём!


+2
152
23 сентября 2019 13:50

Заживут не все а только експортеры, а вот подорожает все это факт.


+8
1 012
23 сентября 2019 20:16

Nafalim, Bombey! Вы что нибудь о квотах на экспорт слышали? По некоторым видам с/х продукции они закончились ещё в апреле. 


-1
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх