«Кредмаш» позбавляється дитсадка, стадіону та палацу культури

12.03.2013, 18:31 Просмотров: 3 531 Комментариев: 5

«Кредмаш» позбавляється дитсадка, стадіону та палацу культури
Керівництво підприємства вирішило відмовитись від частини соціальної сфери – дитячого садка, стадіону та навіть палацу культури. Садок та стадіон готове прийняти на баланс місто. А ось палац культури переведуть на самоокупність

«Кредмаш» позбавляється дитсадка, стадіону та палацу культури«Кредмаш» позбавляється дитсадка, стадіону та палацу культури«Кредмаш» позбавляється дитсадка, стадіону та палацу культури

«Кредмаш» позбавляється дитсадка, стадіону та палацу культури

Емілія Дунаєва сподівається, що народний хор ветеранів, як і ПК «Кредмаш», підприємство та влада не залишать напризволяще

 

– Я вже 27 років відвідую єдиний міський академічний хор ветеранів війни та праці. Ми створили його самі, всі ці роки демонстрували, що в нашому поважному віці багато на що здатні. Співаючи патріотичні пісні, піднімаємо дух старшого покоління, навчаємо молодь. Ми часто виступаємо в шпиталі інвалідів війни, в інституті, в школах, на міських концертах. А зараз, в рік 70-річчя визволення міста, можемо «загинути». Нашого керівника та баяніста скоротили. Виявляється, весь палац культури «Кредмаш» на межі виживання. Це біль нашого колективу, – зі сльозами на очах розповідає «Телеграфу» Емілія Дунаєва.


Учасники хору ветеранів змогли зберегти колектив після смерті першого керівника. Завдяки підтримці заводу дорожніх машин вони «вижили» у важкі часи перебудови та економічної кризи. Нині ж все може скінчитися. І така доля чекає не лише на хор ветеранів. У палаці культури вже немає джазового колективу. А попереду – непрості часи виживання.

 

– Керівництво заводу «Кредмаш» хоче перевести нас на самоокупність, – стисло каже директор палацу Тетяна Кухтик і радить інші питання задавати адміністрації підприємства.

 

Голова наглядової ради заводу, депутат Полтавської облради Микола Данилейко зазначив, що соціальна сфера є непрофільним активом підприємства, і навіть назвав її тягарем.

 

– Вона не приносить прибутку, лише забирає кошти. Ми прийняли рішення поетапно позбавлятися об'єктів соціальної сфери. Шляхом викупу чи відчуження передамо місту стадіон «Кредмаш». Вирішується питання про передачу дитсадка № 35, що на вулиці Леніна. А палац культури переводимо на самоокупність. Ви ж розумієте, що він зараз проходить як промисловий об'єкт. Ми за тепло та електрику платимо – як за завод, а не як за об'єкт культури, – пояснює свою точку зору Микола Данилейко, але обіцяє, що зробить усе можливе, щоб не допустити закриття палацу.

 

– Ми будемо замовляти заходи. Я намагатимуся робити все для того, щоб не допустити закриття палацу і його перепрофілювання, – запевняє керівник підприємства.

Із проханням не залишати осередок культури без фінансової підтримки до керівництва «Кредмашу» звернувся і мер Олег Бабаєв. Він повідомив, що стадіон та дитсадок місто прийме до комунальної власності, а ось палац – не потягне.

 

– Стадіон буде доцільним для команди «Кремінь». І садок не закриємо – в центрі проблеми з місцями для дітей у дитсадках… А ось палац місто не потягне, тож завод не повинен залишати його напризволяще. Принаймні Микола Данилейко мені це пообіцяв, – каже Олег Бабаєв.

 

Поки ж кременчуцькі посадовці домовляються з керівництвом підприємства про те, як прийняти соцсферу заводу «Кредмаш» на баланс, Микола Данилейко шукає можливість, зважаючи на ювілейну дату визволення міста від фашистських загарбників, поновити дві ставки хору ветеранів.

 

А ще він запевнив, що завод не позбавлятиметься приміського табору «Чайка», бази відпочинку на річці Псьол «Дубки» та дитсадку № 19 на вулиці Перемоги.

 

Поки наше питання вирішується, ми ходимо на репетиції, а керівник хору і баяніст працюють безкоштовно. Вони, як і ми, розуміють, що закриття буде великою втратою для міста. Не можна цього допустити. А що стосується самоокупності, то всі ми знаємо – культура сама себе не нагодує. Її потрібно дотувати. Можливо, завод і місто повинні об'єднатися і спільно нас підтримати. Адже сюди ходять не лише працівники підприємства, а всі кременчужани. Наші колективи привозять з конкурсів великі нагороди, їх цінують і в місті, і в Україні, – каже Емілія Дунаєва.

 

"Кременчуцький ТелеграфЪ" №8 від 21 лютого

Автор: bulashev
Теги:

Комментарии: 5

489
12 марта 2013 20:29

Интересно как стадион переименуют,наверное какое-то будет грандиозное название,учитывая название стадиончика в Гор.саду"Кремень-Арена"?

0
0
12 марта 2013 22:33

А зачем капиталисту культурный работник?Ему нужно быдло ,которое будет пахать за миску баланды и стакан водки-палёнки.Чем умнее рабочий, тем он страшнее хозяйчику.С проходной вышел литру пива всосал домой прилез пожрал под телек там футбол вечером кое как бабе поеозил и в люлю а с утра рогами в станок и пахать на хозяйчика.Вот какой рабочий им нужен.А культура бабла не даёт.

0
0
13 марта 2013 00:11

nmi +100

0
0
8 апреля 2013 09:25

Как раз от детского садика № 19, который находится в здании памятки архитектуры и будут избавляться, уже все порешали... Ничего, поселят в группы, где воспитывались дети каких-нибудь арендаторов и будет руководству счастье.

0
0
10 июня 2013 16:21

ВОТ ОНА, ЖЕЛЕЗНАЯ ПОСТУПЬ ЛИБЕРАЛЬНОГО КАПИТАЛИЗМА.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх