Наші в Італії!

19.03.2009, 23:12 Просмотров: 1 741
Кременчужанки взяли участь у щорічних карнавалах, що проходять на Сицилії. Дівчата кажуть: це робота не з легких!.
Кременчужани були єдиними іноземцями, запрошеними на карнавали до Сицилії

Вже четвертий рік поспіль учасниці духового оркестру «Роксолана» Кременчуцького педагогічного училища ім. Макаренка беруть участь у карнавалах, що проходять на Сицилії. Свого часу представники сицилійського лірично-драматичного театру побачили кременчуцький оркестр і попросили гарних кременчуцьких дівчат виступати на їхніх карнавалах.

– Вони нас побачили під час трансляції на Першому Національному українському каналі, коли ми усім оркестром виступали у Києві. Італійці запросили нас взяти участь у їхніх карнавалах. Тож у лютому 2005 року ми потрапили на Сицилію, до міста Сіракузи, де жив та працював Архімед, – розповідає керівник колективу Віктор Квітка.

Цьогоріч разом із оркестром Сицилію відвідували танцювальний колектив педучилища «Мажоретки» та циркачі з МПК. Кременчужани – єдині, хто був запрошений з України на феєричний карнавал.

Схоже, на італійцях криза особливо не позначилася – хоча дійство було трохи скромнішим, ніж у попередні роки, всі витрати щодо кременчуцьких гостей вони взяли на себе. До Італії учасники колективу (а це близько 30 чоловік) дістаються автобусом, їхати в один бік – чотири дні, а на Сицилії вони проводять 5 днів, де у цей час триває тиждень карнавалів. Тут дівчата не сидять на одному місці – встигають об’їздити кілька міст, адже у кожному з них – свій парад, у якому потрібно взяти участь.

– Все дуже яскраво, багато людей, різні колективи. Люди одягнені у різноманітні костюми, це і овочі, і фрукти, й інші персонажі. На машини ставлять величезні фігури, зроблені із пап’є-маше. Дуже весело. Нам навіть по голові штучними молоточками під час параду стукали – така у них є розвага. Взагалі, у кожному місті свій карнавал, своя атмосфера. Десь він грандіозний, а десь більш простий.
Однак, як виявляється, бути учасником карнавалу – робота не з легких. Адже доводиться майже цілий день бути на ногах, а на вулиці, до того ж, ще й прохолодно – усі глядачі у куртках та дублянках, а дівчата – у гарненьких, але легеньких костюмчиках. Учасники феєричного дійства кажуть: прохолодно зранку та ввечері, вдень температура +18…+20 градусів, грати можна!

– Карнавал може розпочатись після обіду і тривати до вечора, у цей час ми або йдемо, граємо, або дійство десь зупиняється, грає інша музика. І весь час із інструментом. І так різними вулицями. У Палермо ми пройшли, мабуть, відстань як наш Кременчук, а може й більше. Дуже втомлюєшся. Коли ми повертаємось до себе, то хочеться лише у душ та спати! – розповідають дівчата.

Вихованки педучилища кажуть, найбільше їм подобаються навіть не самі карнавали, а екскурсії. Адже під час поїздки вони мають змогу побувати у різних італійських містах. Так, цьогоріч дівчата заїхали до Верони, міста Ромео та Джульєтти, цілий день гуляли у Римі, побували у Венеції та Барі, місті, де зберігаються мощі святого Миколая.

Кременчужани із виступами об’їздили кілька італійських міст

Першого квітня народному дівочому духовому оркестру «Роксолана» Кременчуцького педагогічного училища ім. Макаренка виповниться 9 років! Колектив налічує близько 35 учасників. Всі вони – учениці педучилища. Керівник оркестру каже, більшість дівчат вчиться з нуля, адже не мають музичної освіти. 
Автор: yaremko
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх