Кременчуцькі МАН-івці пишуть листа Президенту

3.12.2009, 10:06 Просмотров: 1 307
Вони проти скасування пільг для обдарованих та освічених дітей при вступі до вишів.
Фото: Дмитрий Бабец

Представники кременчуцької філії Малої Академії наук (МАН) України намагаються скасувати наказ Міністерства освіти, який позбавив обдарованих та освічених дітей пільг при вступі до вищих навчальних закладів.

У Кременчуці багато років діє філія Малої Академії наук України – такий собі форпост науки для малолітніх розумників. Тут вони пишуть наукові роботи, досліджують різні проблемні питання, що виходять за рамки шкільної програми, та їздять на всеукраїнські та обласні конкурси. За роки існування МАНУ, кременчужани здобули 78 перемог на всеукраїнських змаганнях (з них 29 – перші місця). А вже призів з обласних конкурсів навезли, як гуталіну – перемагали 903 рази, причому 181 раз посіли перше місце. Орденоносці, інакше не скажеш.

А крім орденів, була у юних розумників солідна урядова пільга – ті з них, хто перемагав на всеукраїнських конкурсах науково-дослідних робіт, зараховувалися до вищого навчального закладу поза чергою. От цієї суттєвої пільги наших розумників і позбавив Кабінет Міністрів та особисто міністр освіти пан Вакарчук Наказом МОН №873 від 18.09.2009 року «Про затвердження умов прийому до вищих учбових закладів України». Несамовито борючись із фінансовою кризою, український уряд вирішив зекономити саме на обдарованих дітях, і скасував пільги, які вони не просто отримували, а виборювали на серйозних конкурсах.

Втім, кременчужани не з тих, хто віддає завойовані права за просто так. Тут до нашого міста нещодавно заїжджав Президент. Так керівник кременчуцької філії МАНУ пані Сьомик прорвалася до нього з листом-скаргою. І не лише прорвалась, а й листа передала, і про ситуацію з обдарованими кременчуцькими дітьми розповіла, і нагороди їхні встигла перерахувати (за всі роки). Поки вона усе це розповідала, між нею та Президентом метушився якийсь невідомий чоловік. І так він пані Сьомик набрид, що вона його насварила – вчителька все-таки. Мужчина виявився особистим охоронцем Президента.

А пан Президент кременчуцького листа узяли, сказали, що наказ міністра Вакарчука – страшенне неподобство, і взагалі обурювались. Обіцяли обдарованих дітей захистити і нехороший наказ скасувати.

Якщо не забудуть, і скасують до виборів, ми вам обов’язково про це розповімо. Поки ж можемо лише сказати, що нехороший наказ уже зник з офіційного сайту МОН. 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх