Пейзаж із рибних кісток

24.12.2009, 12:12 Просмотров: 6 654
Мешканки Успенки створюють картини та поробки з природних матеріалів.
Чудова картина із кісток риб
Фото: Дмитрий Бабец

У краєзнавчому музеї 25 грудня відкриється виставка «картин», зроблених із рибних кісток, солоного тіста та природних матеріалів, які створили мешканка села Успенка Ольга Сирота та її вихованці. На виставці майстриня також представить свої фотографії, а її подруга Ірина Панченко – свої роботи з вишивання.

Є на світі художники, які створюють свої картини, зовсім не використовуючи фарби. Їх вони замінюють найнесподіванішими природними і штучними матеріалами: тканиною, папером, корою, шкірою і навіть ... риб’ячими кістками. Одна з них – мешканка села Успенка (Кіровоградської обл.) Ольга Сирота. Вона каже, що зайнялася цим видом декоративно-прикладного мистецтва влітку 2008 року і вже має цілий «арсенал» картин.

– Наді мною насміхаються, що створюю свої поробки з того, що знайшла на смітнику. Спочатку робила з зерняток фруктів, потім із залишків хліба, і ось із червня минулого року – з кісток риб. Уже маю понад 20 таких робіт. Кістки залишаються після споживання риби. Іноді й сусіди приносять. Я і сама спеціально купую її, щоб потім займатися улюбленим хобі. Але це доволі довгий процес. Для цього рибу потрібно зварити, розібрати, висушити і посортувати кісточки. Іноді доводиться довго варити, щоб увесь жир вийшов. А от кістки товстолобика переварювати не можна, тому що розшаровуються, – розповідає пані Сирота.

Щоб зробити картину потрібно для початку викласти кісточки на тканину, потім можна їх покрити або ж не покривати лаком. Інколи це буває звичайний лак для нігтів. При цьому свої роботи художниця не продає, а віддає їх на виставки або просто дарує друзям.
Своє мистецтво поробок із природніх матеріалів Ольга Сирота передає учням Успенської школи, де і працює вчителем початкових класів.

Фото: Дмитрий Бабец

Роботи вчительки Ірини Панченко

Фото: Дмитрий Бабец

Поробку з листків шипшини, клену та кукурудзи зробили вихованці 2 класу Успенської школи 
Автор: sokolov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх